MENU

Forum - Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   następne »

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Re:

Kolego , w tych przepisach słowo prawię robi dużą różnicę. Jeśli widzisz cokolwiek ....masz szansę. Jeśli nic to raczej trudno będzie. Wszystko zależy od lekarza.  Powodzenia.

 

 

Mimo braku widzenia obuocznego przejdę badania psychotechniczne i zdrowotne, żebym mogl jezdzic na taxi?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Nie powinno być problemu:)

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Oczywiście wybierz kumatego łapiducha :)

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Czy w Krakowie znajde kumatego łapiducha? :) 

Re:


Znajdziesz tylko musisz poszukać Super, daj znać jak poszło.

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Jestem świeżo po badaniach na C, C+E, D i kwalifikację zawodową, w skrócie: zawodowe prawo jazdy.

 Jeśli chodzi o wzrok, to było badane

- ostrość wzroku - każde oko osobno, czytanie 8-ego rzędu (badanie u lekarza)

- rozpoznawanie kolorów (książka z cyframi) (badanie u lekarza)

- widzenie zmierzchowe/oślepienie (tzw. ciemnia - rozpoznanie figury po dłuższym patrzeniu w światło). (badanie u psychotechnika)

i to wszystko 

 

NIE BYŁO: stereoskopii. Pani powiedziała, że już się jej nie bada. 

 

Dlatego, jeśli nie jest się daltonistą, a w okularach jest się w stanie przeczytać 8-my rząd literek oraz nie ma się kurzej ślepoty, to można bez obaw iść do lekarza.

Jeśli jest kurza ślepota, albo daltonizm, dalej można dostać prawko zawodowe, bo zawsze ostateczna decyzja należy do lekarza.

 

pozdrawiam 

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam. Nie posiadam widzenia stereoskopowego przez delikatnego zeza( 8 stopni),ale mam widzę na dwoję oczu. Kilka dni temu zdałem na kategorię C za drugim razem. Zastanawiam się teraz nad naczepą, jednak jest to już troszkę większe wyzwanie. Pozdrawiam wszystkich, którzy skorzystali na zmianie przepisów. 

Re: kierowca taxi, kierowca zawodowy


:

 

 Witam udało Ci się przejść badania bo nie wiem czy się w to bawić, dzwonię i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy osoba jednooczna może być kierowca taxi.... Mam psychotetsy

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ale masz zdane psychotesty czy idziesz na psychotesty? Nie jest to precyzyjnie określone

Re:


:Witam mam lekkiego zeza na badaniach na kat C na ktore wysyla mnie firma lekarz orzekl przeciwskanie symbol 22. Psychotesty pozytwne widzenie zmirzchowe tez na prawe oko czytam cala tablice a na lewe4-5 linijek od gory . Bo w karcie mialem wpisane widzenie jednooczne do innych badan  na wysokosci sprzed dwoch lat.Pytanie cz y mozna isc gdzie indziej czy lekarz wysyla to orzeczenie gdzies do wydzilu komunikacji

 

 

Re:

No tak ale dwa lata temu była inna rzeczywistość. Nie możesz być osobą jednooczną skoro na słabsze oko widzisz 4-5 linijek. Myślę że Lekarz dla porządku cię odwalił i musisz się odwołać. Zrobił to bo się bał ......:)

 

 

Re:


:

 dzis bylem w innej przychodni u okulisty prawe oko 1,0 lewe 1,0 ostrosc odrazu zobaczyl zeza ale stwierdzil ze bdb widze .W ciemni tez bdb i spawa zalatwiona pozytwnie

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Wie ktoś coś może czy szykują się jakieś zmiany w sprawie dopuszczenia do obsługi wózków widłowych dla osób bez widzenia stereoskopowego?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Gdyby ktoś szukał.

 

1111MicrosoftInternetExplorer402DocumentNotSpecified7.8 磅Normal0

 

1111MicrosoftInternetExplorer402DocumentNotSpecified7.8 磅Normal0 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2019 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.  (Dz.U. 2019 poz. 1659)

1111MicrosoftInternetExplorer402DocumentNotSpecified7.8 磅Normal0

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. (Dz.U. 2020 poz. 62).

 

 

 

1111MicrosoftInternetExplorer402DocumentNotSpecified7.8 磅Normal0

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach POMOCY!!!!!!


WitamPotrzebuje pomocy ma ktos zapisane to rozporzadzenie na kierowce z czerwca   zmieniajace porzepisy , na gov pl ukryli nie idzie sciagnac a potrzebuje wydtukowaci konowałowi pokazac mam dobra oferte na prawko za darmo tylko lojalke podpisuje , ale musze sam udowodnic konowałowi ze przepisy sie zmeniły bo nie chce mnie puscic

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ten konował to jakiś debil powinien znać nowe przepisy.

Puść mu filmik na YouTube na kanale Pana Dariusza Kraśnickiego. 

Re:

 Witam ,

z tego co widzę to aktualnie prowadzone są pracę nas nowymi wymogami zdrowotnymi dla pracowników. Wózki , koparki , itp - wymóg widzenia 3D 

 https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12333902

Czy to jest normalne koleś z ciężarówką 40 T bez widzenia 3D a koparka 1,5 T musi mieć widzenie 3 D . 

 

Dziwne to w tym kraju :( 

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Powiem szczerze szykuję się kolejny bubel prawny. Idzie już do ogłoszenia !!!

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam

 

Wiadomo czy coś się zmienia na temat wózków widłowych? 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam.Czy mając brak widzenia obuocznego/przestrzennego mogę prowadzić zestaw c+e? Czy po tej zmianie rozporządzenia dot badania wzroku kierowców coś się zmieniło w tym temacie?

Re:

Byłem wczoraj na badaniach okulistycznych a dziś w ciemni . Okulista stwierdził niedowidzenie na jedno oko 60% drugie 100% . Noszę okulary -1 i -1,5 ( w słabszym oku max 30% widoczności) Perymetria idealna 160St . Napisał brak przeciwwskazań do prowadzenia ABC+E . Widzenie w ciemni i olśnienie - ponad normę jak na mój wiek. (45l). Powiem Wam coś - idźcie na badania w godzinach porannych i nie męczcie oczu na patrzenie w kompa lub telefon. Powodzenia !!! Sorry że dodałem nowy nick xxx ale do xxx nie mam hasła!!

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam. I jak to jest z tym prawkiem C, C+E. Jednoocznosc

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Mi lekarz na wizycie prywatnej nie chciał dać badań wysokościowych (powyżej 3m) których potrzebowałem tylko po to aby wejść na budowę i siedzieć w biurze ale jakbym potrzebował badań na C i wyżej to bez problemu podpisze.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Niedowidzenie 60 procent?co to oznacza który rząd czytasz tym okiem?pytamBo nie wiem czy mam jakieś szanse 

Re:


:Moje niedowidzenie to ok. 60-70& widzę 3-4 rządki zależy od zmęczenia i gabinetu lekarskiego.

Jeden ma lepiej inny gorzej te numerki widoczne !

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

A te 3-4 rządki widzisz w okularach czy bez korekcji?

Re:


Oczywiście że z korekcją. na jedno -o,75 drugie -1,5 ( gorsze) . Słuchaj masz widzieć ja jedno oko wszystko na drugie rząd poniżej dużej 4 , maksymalna korekcja 8 dioptrii . Nie ma tu dużej filozofii do zrozumienia dla lekarza.

Jak coś kręci to wykładasz , rozporządzenie. Moja lekarka pytała mnie czy nie ma problemów na prawo jazdy B. Ja jej odpowiedziałem że ja chcę na CE , ona w śmiech. No to ja wyciągam rozporządzenie i grzecznie proszę czy może mnie badać w oparciu o nowe rozporządzenia.

Kobieta założyła okulary i po 3 minutach powiedziała że nie ma sprawy nie widzi problemów. Zrobiłem test na kąt widzenia - ok. 20 min i po kłopocie. 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Czyli cos trzeba widziec a nie jak pisze w rozporzadzeniu ze od utraty widzenia minelo 6 miesiecy.

Re:

Kolego mylisz pojęcia. W rozporządzeniu jest napisane że masz widzieć 0,1 - dopuszczalna korekcja 8 dioptrii, czyli rządek poniżej dużej 4, czas od pogorszenia się wzroku ma upłynąć 6 mieś. Bo może być wypadek albo coś innego, który wpłyną na pogorszenie się jednego oka. 

Nie ma czegoś takiego jak widzieć coś.....( coś to jeden rządek poniżej 4)

Zatem jeśli sobie włożysz długopis w oko i ograniczysz trwale wzrok w tym roku to dopiero na przełomie lipca - sierpnia możesz starać się o zdolność . Oczywiście musisz spełniać kolejne wymogi odnośnie drugiego oka.

Jeśli masz ograniczenie od urodzenie ....( tak jak ja ) możesz powiedzieć że to w wyniku wypadku albo coś takiego. Nikt nie jest w stanie tego sprawdzić !!!
:

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Nie rozumiem tego do konca co napisales. Czyli jednooczny moze jezdzic czy nie ?

Re:


Na chwilę obecną osoba , która widzi tylko na jedno oko nie może być kierowcą zawodowym C lub CE. 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ja juz mam informacje od lekarza. I lekarz mowi ze jesli cos widzisz na jedno chociaz jedna litere a drugie oko idealne nie ma przeciwskazan do wydania pozytywnej decyzji

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

A na to idealnie widzące można stosować korekcję?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Tego nie wiem.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Oko poprawnie widzące może mieć korekcję do 8 dioptrii. To samo dotyczy oka gorzej widzącego.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Słuchajcie a jak obecnie wygląda sprawa wymogów zdrowotnych na kierowcę CE w Niemczech.

Wiem że kiedyś można było mieć C1 czyli do 7,5T nie mając kompletnie jednego oka. 

A jak jest teraz? Biorąc pod uwagę aktualne wytyczne EU ?

 

Wie ktoś ?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Wg mnie jeżeli z medycznego punktu widzenia nie ma jakichkolwiek podstaw, aby różnicować sytuację osób całkowicie jednoocznych starających się. np. o prawo jazdy kat. C, od tych, których ostrość oka gorzej widzącego wynosi nie mniej niż 0,1 po korekcji to obwiązujące w Polsce przepisy mogą zostać uznane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej za sprzeczne z zakazem wszelkiej bezpośredniej lub pośredniej dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność, ustanowionym w unijnej dyrektywie 2000/781. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";}
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   następne »