MENU

Forum - Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ale skąd wiesz ze ministerstwo się wycofało?Tak Ci lekarz powiedział?

Takie coś znalazłem:

http://www.psychologia-pracy.pl/?fbclid=IwAR1mTOxn8-q3Dr85xAk_QhP8J53oNt3gcOG-LLRtwViCRHqzk2JZmI3WOSs

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Widziałam już to pismo z ministerstwa.Niby ministerstwo ma opracować nowe rozporzadzenie właśnie w oparciu o te wytyczne.Miało to być właśnie jakoś teraz ale póki co jeszcze nic nie ma.Może zadzwoń jeszcze do Wompu w twojej miejscowości żeby się upewnić czy jest szansa na odwołanie w twoim przypadku.Bo skoro ministerstwo jest na etapie tworzenia nowego rozporządzenia które ma być tożsame z wytycznymi Imp z 2018 to może kto wie ....

Re:

Na chwilę obecną nie ma możliwości pracy powyżej 3 m bez 3D. Lekarze muszą być pewni nowych przepisów dlatego tak to wygląda. Nie sądzę aby MZ się wycofało, to jest trend ogólnoeuropejski.

Właściwie tylko w PL są tak zaostrzone przepisy.  

Pocieszające jest to że MZ wyda nowe rozporządzenie i zapewne zluzują wymogi. Jest to raczej pewne. Myślę że IMP wyszedł przed szereg. Niestety ma chwilę obecną prawo reguluję jedynie prawo jazdy . Poczekajmy zobaczymy. Dzwońcie do tego MZ z przypomnieniem.
:

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Czyli można być kierowcą zawodowym w kat B c e lub prowadzić auto kat B w ramach obowiązków służbowych bez 3d?Tak ?i tylko to?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

tak wolno..

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ok.

Czyli jak mam 1 oko niedowidzace i brak 3d to mogę służbowo prowadzić samochód?a jakie badania wtedy przechodzę? 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam

Dzwoniłam do mz.można pisać do nich maile z pytaniami co się konkretnie zmieni i indywidualnie odpisuja bo przez telefon Pani nie była w stanie powiedzieć.A rozporzadzenie jest na etapie tworzenia i będzie w tym roku na pewno.jak ktoś się coś dowie to piszcie tu.ja może dziś jeszcze wysmaruje do nich maila. 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam czy mógłbym prosić o podanie e-mail na który można kierować zapytania do Ministerstwa?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

dep-zp@mz.gov.pl

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

tez dziś dzwoniłem dom nich kazali napisac meila napisałem rano odp nie ma

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Czy ktoś dostał odpowiedź z mz?lub dowiedział się czegoś?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

mi jeszcze nie odpisali .

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Dajcie se spokoj z tymi nowelizacjami przepisow...predzej poumieracie niz dopuszcza takiego piotra do sluzby mundurowej itp. Jestescie niepelnosprawni i zagrazacie sobie i innym wiec trzeba was izolowac od reszty spoleczenstwa.Ja jako zezowaty pogodzilem sie z tym i mam juz na to wyjebane.Nie pytajcie tu co mozecie robic a czego wam nie wolno.Odpowiem wam wszystkiem krotko jaka prace mozecie wykonywac w polsce,wiec mozecie sie zalapac gdzies do biura a z prac fizycznych to jakies tam prce na produkcji,magazynach itp gdzie narzedziem pracy sa wasze rece,ewentualnie mozecie pracowac jako ochroniarz w tesco,mozecie pracowac jako serwis sprzatajacy lub na kasie w tesco,biedronce itp.Reszta zawodow jest juz dla osob pelnosprawnych wiec nie robcie sobie nadzieji.Ja wybralem prace na magazynie i jest zajebiscie:) pozdrawiam

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Az sie smieje w glos jak sobie wyobrazam jak ratuje mnie niepelnosprawny strazak :) Strazak,policjant itp musi byc super sprawny zeby ratowac ludzi,nierzadko niepelnosprawnych ludzi ;) moze jeszcze zacznijmy zatrudniac do policji niepelnosprawnych na wozkach inwalidzkich?:) Wiem ze jako osobnik bez widzenia 3D widzisz swiat ciutke bardziej plasko ale to juz wystarczy bys zasilil szeregi ludzi kalekich...Idz do pracy na produkcjie tam gdzie twoje miejsce i cierpliwie czekaj na lepsze jutro w polsce ewntualnie wyemigruj za granice gdzie zezowaci nie sa postrzegani jako kaleki

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Nikt tu nie myśli o mundurowe A raczej pracy powyzej 3m.Swoją drogą skoro bez 3d można robić zawodowe prawo jazdy to znaczy że prawo się zmienia.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Jestem chodzącym przykładem na to że można jeździć ciężarówka z niedowidzeniem dość sporym (ledwo przeczytam ta największa literę na tablicy). Jeżdżę już od dwóch miesięcy i jakoś moja wada nie przeszkadza mi w wykonywaniu tej pracy. Może trochę przy cofaniu ciężko ocenić odległość pomiędzy naczepą a autem stojącym obok podczas cofania pod rampe.. chociaż nie wiem czy to wina niedowidzenia czy może kazdy tak ma, raczej stawiam że każdy niedoświadczony kierowca tak ma. Ja mam niedowidzenie oka prawego więc patrząc na prawe lusterko muszę bardziej przechylić głowę by lewym okiem dostrzec co się dzieje. Oprócz tego nie widzę innego dyskomfortu. Codziennie cofam pod rampy w dość ciesnych miejscach, manewruje, wszystko bezkolizyjnie. Są asy którzy widzą idealnie z widzeniem 3D którzy odwalają takie numery ciężarówkami że świat nie widział. Wszystko jest kwestią nabrania doświadczenia. No i oczywiście głową na karku i do przodu. Pozdro

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Pytanie do Tomek86.Czy po zrobieniu zawodowego prawie jak szedles do pracy na kierowca zawodowego miałaś w skierowaniu do lekarza med. Pracy też zaznaczone informacje praca powyzej 3m?pytam bo ktoś tu wcześniej pisał ze starając się o pracę właśnie miał ten wpis i to co zdyskwalifikowalo.Dlatego zastanawiałam się czy tak jest zawsze pisane dla kierowcy zawodowego ze praca pow. 3m.A o to się rozchodzi że bez 3d nie można takich badań przejść.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Alicja nic z tych rzeczy. Lekarz wpisał tylko "brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy" i to tyle. 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Chociaż bardzo możliwe że to zależy od pracodawcy co wpisze w skierowaniu. W transporcie już trochę siedzę ale nigdy nie słyszałem o badaniach wysokościowych dla kierowców ani żeby to miało znaczenie do wykonywania zawodu kierowcy.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Dziękuję za odpowiedź.Czytałam wpis Piotra i on pisał ze starając się o pracę kierowcy zawodowego miał dodatkowo w skierowaniu praca pow.3m.Może to dlatego że jak pisał kierowanie tzw.patelnia i niby musiał wejść na te wysokość aby przykryć ładunek.Ale to dobra informacja o której Ty Tomku piszesz ze standardowo kierowca zawodowy raczej na skierowaniu nie ma tego wpisu pow.3m. 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

dzwoniłem kilka dni temu do WOMP u siebie w miescie powiedziano mi ze fakt ma to się pozmieniać jeżeli chodzi o prace na wysokości nawet zaporoponowała mi aby napisać odwołanie co do orzeczenia które mi wydano niestety minęło już 7 dni od tego czasu  a tyle mam na odwołanie

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Ooo..skoro Pani w wompie tak Ci powiedziała to trzeba mieć nadzieję że zmiany faktycznie idą.Ogromna szkoda że już byłeś po terminie i nie mogłeś złożyć odwołania.Może jeszcze raz mógłbyś zrobić badania i ewentualnie wtedy się odwołać.Jeśli ten pracodawca się zgodzi żeby Cię przyjąć .

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Moi drodzy

Czy ktoś ma jakąś informację w sprawie ewentualnego nowego rozporządzenia?czy do kogoś z was dopisało mz?wydaje się ze nic w tej sprawie się nie dzieje... 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Witam mi nie odpisano z MZ do dziś a pisałem do nich miesiąc temu

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Cześć, już sam nie wiem jak jest dokładnie a jak nie zapytam to się nie dowiem. Więc jeżeli nie mam widzenia obuocznego, prawe oko dominuje (widzenie doskonałe,) lewym tez dobrze widzę, jestem w stanie odczytać z tablicy kilka rzędów ale jest różnica między prawym a lewym. W dodatku lewe oko było operowane bo zezowało. Mając taką wadę przejdę badania ppzytywnie i będę mógł robić c+e?

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

mmajevsky

Jestem żywym przykładem,że można wydrukuj rozporządzenie i idź na badania jeśli okulista będzie miał jakieś ale pokaż mu to rozporządzenie. Badają według startych norm itd. 

Jeśli Ci powie,że się nie nadajesz,zapytaj ktorej normy nie spełniasz. Na jednym oku widzę super wszystko bez okularów, na drugie słabo max 3 rząd. Prawko zdane c za pierwszym C+e za drugim i daje radę na drodze i wszędzie indziej. Niestety jak patrzę na innych kierowców którzy niby mają wzrok Perfect no cóż...

 

A zapomnialbym dwie operacje na zeza. 

Hej,

prześledziłem to forum, ponieważ w wieku 28 lat pierwszy raz spotkałem się z problemem badań. Zeza mam od urodzenia, na prawe oko widzę ok, lewe ma sporą wadę i stąd brak stereoskopii. Badania powyżej 3 metrów robiłem zawsze od 21go roku życia i teraz nagle problem. I wiecie co? Nie ma co się zrażać, sam się tu trochę naczytałem, ale posłuchałem rozumu, ogarnąłem się i jeśli jeden lekarz mi nie podbił to poszedłem do drugiego, na swój koszt i już problemu nie było. Przepisy przepisami, ale ludzkie podejście orzecznika to kolejna sprawa... Wywalą drzwiami wejdźcie oknem :)

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Nie bardzo rozumiem jak można iść do innego lekarza po tym jak poprzedni nie podbił badań.Przecież idziesz tam gdzie Cię kieruję pracodawca.I pierwsze słyszę aby bez stereoskopii ktoś uzyskał pozwolenie do pracy powyzej 3m

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Dla pracodawcy nie ma większego znaczenia gdzie zrobisz badania - nie musi to być przychodnia z którą przedsiębiorstwo ma umowę. Prosisz pracodawcę o kolejne skierowanie, zapisujesz się gdzie indziej na badania, płacisz albo ugadujesz się z pracodawcą w sprawie zwrotu i próbujesz.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

No właśnie tak nie jest.Jest podstawą prawną z 2015 roku ze musi być badanie wykonane w przychodni która wskazuje pracodawca.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

No właśnie, kto komu broni być kreatywnym. Super

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Nie posiadam żadnych znajomości wśród lekarzy. Wypowiadam się tylko ze względu na swój wiek i wielu badań wstępnych do pracy.

 

Nie liczyłbym na jakiekolwiek zmiany i ułatwienia dla jednoocznych. Jest bardzo duże niezadowolenie wśród lekarzy okulistów że osoby jednooczne mogą prowadzić samochody powyżej 3,5 tony  i motory.

Gdy robiłem badania na kat. C to wprost mówili że to jest zagrożenie dla ludzi, że teraz lepiej nie wychodzić na ulicę. Przy kat. A mówili że zabijemy się na pierwszym zakręcie.

Gdy starałem się o pracę przy maszynie która miała więcej czujników niż prom kosmiczny i nie uruchomi się jak mucha przeleci, mówili mi żeby sobie poszukać pracy w biurze.

 

Gdy starałem się o uprawnienia na podnośniki koszowe ( dla niewtajemniczonych osoba jest w koszu sięgającym co najmniej powyżej  pasa i przypięta pasami ) lekarz medycyna pracy uznał że muszę spełnić warunki jak dla pracy na wysokościach a WOMP w Sosnowcu stwierdził że nie wie jak to wygląda i odesłał mnie do pierwszego lekarza.

Wiec piszę jak na początku żadnych zmian nie będzie, bo lekarze/ okuliści nie dopuszczą do tego. Wg. mnie taki był powód wycofania wytycznych IMP Łódź.

 

Żeby Was rozsmieszyć to powiem że nasze przepisy są nie zrozumiałe dla pracodawców z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Szwecji.  Można im tłumaczyć kilka razy jakie są wymagania i badania a oni znowu pytają "Ale po co takie wymagania?"

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

 

Zmiany może będą ale ja mam już to w dupie ,  Jak mnie żona puści to wyjezdzam z tego kraju do Niemiec , tam żadnych badan nie trzeba na wózek .

W Norwegii na montowanie rusztowań na wyskosci nawet 100 metrów bez badan pracujesz .

Także sorry ale chory kraj trza stąd spie….la 

 

 

Bez paniki, zmiany będą bo wymusi to UE.

na pewno są twarde dane na temat wypadkowości po zmianach w UE. 

Myślę że jest to stały trend . 

 

wytyczne usunęli bo to nie są przepisy prawa, nie powinny być stosowane. 

 

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Tak na prawdę jeśli zniknęły wytyczne to co reguluje stereooskopię w obecnym porządku prawnym jeśli chodzi o np. pracę pow. 3m, sprzęt budowlany itp ?

Samo rozporządzenie o ile się nie mylę nic wprost nie mówi o wymaganiach w tym zakresie?

Nie mówię tu o kierowcach zawodowych, tutaj sytuacja jasno definiowana jest przez ustawę i dla wszystkich kategorii nie jest ono wymagane.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

To jest dobre pytanie.Wygląda na to ze w osoby bez stereoskopii zostały jakby pominięte wyrzucone poza margines.Bo niby nie ma mowy w rozporządzeniu o przeciwskazaniach a z drugiej strony żaden lekarz nie da zgody na taką pracę.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

 

Jest rozporządzenie z 19 lipca ale nic nie wnosi trochę kicha

 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1356/1

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Co to wogole jest?Nic z tego nie rozumiem...czy to powielanie tego rozporządzenia z maja 2018?chyba moi drodzy nie doczekamy się żadnych zmian...ja straciłam nadzieję...

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Alicjo  tutaj masz wyjaśnienie. Wydaje mi się że nowelizacja byla potrzebna aby włączyć do badan na kierowców uczniów niech szkół branżowych, chodzi o szkoły dla kierowców mechaników. Tak mi się wydaje.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1356/1

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

https://www.medexpress.pl/jest-projekt-nowelizacji-rozporzadzenia-ws-badan-lekarskich-dla-kierowcow/73437

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

No dobra.ok.Co do badań kierowców i kandydatów na kierowców to sprawa i tak już była uregulowana rozporządzeniem z maja 2018.Ale co dalej z dostępnością pracy dla osób bez stereoskopii chodzi mi o pracę powyzej 3m i o te nieszczęsne wózki widłowe...

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Hej. Powiedzcie mi, kto jest mocno w temacie, bo już się trochę pogubiłem. U mnie wygląda sprawa tak : prawe oko widzi idealnie, lewe max drugi rząd z góry mogę odczytać. Czy w dniu dzisiejszym mogę się starać na kat " c"? Jak byłem rok temu na badaniach to lekarz odesłał mnie z kwitkiem, bo przepisy tylko co się pojawiły i takie tam, pisałem o tym wcześniej na forum. 

Jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Tu sprawa jest jasna.Możesz robić kategorie C.na podstawie rozporządzenia z 2018

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Poczytaj kilka wpisów wcześniej dwóch kolegów opisywalo swoją sytuację podobną do twojej. Przeszli badania pozytywnie.

 

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Odnośnie wiadomości kolegi który komentował mój post w sprawie służb mundurowych...

 

 

Patrząc Twoim tokiem myślenia to połowa ludzi jest niepełnosprawnych... A w rzeczywistości to masa ludzi popl  prostu jest blokowana przez przepisy obowiązujące w naszym kraju, gdzie nie ma takich sytuacji za granicą . Jestem w OSP od około 10lat, gdzie czynnie biorę udział w różnych akcjach ratowniczych, w tym pożarach. Nie mam z tym żadnych problemów, a każde przypadki według mnie powinny być sprawdzane indywidualnie, bo każdy przypadek jest inny.

 

Jakbym słuchał komentarzy ludzi " niepełnosprawnych" Twojego pokroju to pewnie również bym nie miał prawa jazdy kat.C ... A mam zrobione, samochodem jeżdżę i również nie mam z tym problemu.

Zawodowe prawo jazdy - zmiany w przepisach

Jak mniemam kolega Zezowaty jest pewnie jedną z tych co siedzi na socjalu, ma dwie lewe ręce i "czeka na lepsze jutro", czekaj dalej i nie mierz ludzi swoją miarą, to że w Polsce nie brakuje ludzi Twojego pokroju to też nie znaczy, że wszyscy nie mają aspiracji... A te żałosne komentarze zachowaj dla kolegów o podobnym ilorazie inteligencji...
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |