MENU

Forum - CODZIENNE ŻYCIE Z EPI

CODZIENNE ŻYCIE Z EPI

CODZIENNE ŻYCIE Z EPI

Zdecydował się ostatnio na próbę polepszenia mojego wyglądu, mam już 20lat i to chyba najwyższy czas.Jadę jutro na konsultację i mam nadzieję , że już nie długo pokaże się bez grzywki.

Kochani, mam wiele pytań. Jak wygląda wasze życie codziennne z epi? Jak to jest z dźwiganiem ciężkich rzeczy? Czy musicie się jakoś oszczędzać, nie przemęczać? Zastanawiam się czy wysiłek fizyczny podczas imprez nie będzie mi szkodził? Aha i pytanie do dziewczyn:) Jak to jest z opalaniem? Nie ma żadnych przeciwskazań?

CODZIENNE ŻYCIE Z EPI

Cześć :) Ja też miałam wiele pytań i wątpliwości, myślę że jak przeszukasz forum to znajdziesz dużo odpowiedzi. Pewnie dużo zależy od tego czy nosi się epi na własnym oku czy na implancie, nie wiem co masz w planach. Każdy będzie miał pewnie troszkę rożne doświadczenia.

Ja noszę epi na implancie i tez się obawiałam codziennego życia z epi, ale generalnie jest ok :D Nie masz się czym martwić. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to rano wyjmuję ją z oczodołu, myję, płucze oczodół i wsadzam z powrotem. Szybko dojdziesz do wprawy :) Nie wyciągam na noc. Kilka każdy w ciągu dnia muszę zakropić oko z epi żeby pozbyć się zasychającej wydzieliny. Mnie akurat mocno wysycha co powoduje trochę dyskomfortu ale już się też do tego przyzwyczaiłam. Nie u każdego tak jest.Zużywam przy tym wszystkim mnóstwo soli i gazików.Zawsze też mam przy sobie na wszelki wypadek opakowanie kompresów, sól fizjologiczna i małe lusterko.

Co do dźwigania- nie mam pojęcia jak się ma do tego noszenie epi. Ja nie dźwigam ze względu na drugie oko. Jeśli w grę wchodzi zabieg to przez pierwsze 6-8tygodni po operacji wysiłek jest absolutnie niewskazany.

Co do opalania-tez nie wiem, nie opalałam się jeszcze z epi. Zresztą zawsze bezpieczniej jest osłonić oczy okularami.

Co do makijażu-wiem, że dziewczyny na forum się malują. Ja nie maluję oczu bo często w ciągu dnia dotykam ich, zakrapiam, wycieram itd-efekt byłby opłakany.

To tyle co mi przychodzi do głowy, poszukaj na forum jeszcze odpowiedzi na  nurtujące Cię pytania a jak nie znajdziesz-to pytaj :)

CODZIENNE ŻYCIE Z EPI

 epi proteze noszę od 13 lat i nie ma żadnego problemu .. w niczym nie przeszkadza, w dźwiganiu też nie niby, ale aż taki wysiłek bardzo mocny może być szkodliwy, więc niestyty siłownia itp. odpadają, gdyż męczy się wzrok, bo jednak jest to jakiś tam kłopot dla jednego oka. w opalaniu nie przeszkadza, tylko jak się patrzy na słońce to czasem coś tam jakieś promienie przelecą, ale jak najbardziej można bez żadnych zarzutów się opalać ... co do malowania to hmm... ja tam się maluje normalnie, tylko czasem tusz do rzęs wleci na oko, ale to wtedy normalnie da sie zmyć bez problemu .  :D