MENU

Forum - Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witam, na wstępie zaznaczę, że jestem nowym użytkownikiem :)

Moja historia wygląda następująco, jako dziecko doznałem urazu oka lewego w przedszkolu. Dziś mam 28 lat, nie widzę na to oko,nie ma w nim poczucia światła. Oko wizualnie wygląda źle, jest wydęte i zmętniałe, noszę soczewkę maskującą, która bardzo dużo daje. Jednak zdecydowałem się na usunięcie tego oka i tutaj mam dylemat.

Byłem na wizycie u doktora Haszcza  w Lublinie. Doktor powiedział,że oko jak najbardziej nadaje się do usunięcia jeśli taką decyzję podjąłem. W miejsce oka wszczepi implant Guthoffa i na to pójdzie proteza. Operacja w klinice w Nałęczowie.

Pojechałem także na wizytę do doktora Jaworskiego w Chorzowie. Doktor stwierdził to samo co doktor Haszcz,ale widzi już to inaczej. Chce usunąć kawałęk chorego oka, które zostanie otwarte podczas operacji i do niego przytwierdzony zostanie implant a na to epiproteza. Operacja oczywiście w Chorzowie.

I tutaj mam dylemat, dwóch doktorów, dwa autorytety i dwie różne wizje. Sam już nie wiem gdzie chciałbym, żeby ta operacja się odbyła, która opcja jest lepsza, co będzie dla mnie lepsze:/

Zwracam się z bardzo serdeczną prośbą do wszystkich osób, które są po takich operacjach o odpowiedź i udzielenie informacji. Zwracam się do osób, które były operowane zarówno przez doktora Haszcza jak i doktora Jaworskiego o podzielenie się swoimi doświadczeniami i wnioskami. Kto mi lepiej doradzi jak nie Wy?:) czekam na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich. Krzysztof 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Skoro soczewka niweluje brzydki wyglad oka zostan przy nim,bynajmiej sie rusza bo potem bedzie juz inaczej.Co do lekarzy to ja z doswiadczenia doradzilabym Ci dr Haszcza ,a wizja dr Jaworskiego dosc dziwna ,poczytaj sobie watek komplikacje i problemy....

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witaj Martka,

Właśnie przeczytałem sobie ten wątek, który mi poleciłaś i nie napawa mnie on optymizmem. Wiesz, z tym moim okiem też nie jest tak do końca dobrze, jest w nim duże ciśnienie i perspektywa, że oko może się kiedyś rozlecieć. Naoglądałem się trochę zdjęć i filmików i czasami ludzie mieli tak dobrze to wszystko zrobione,że proteza wyglądała jak prawdziwe oko i świetnie się ruszała. Wiadomo, że to też zależy indywidualnie. Wiem, że wcześniej czy poźniej muszę usunąć to oko...

Wizja dr Jaworskiego bardzo mnie zaskoczyła, bo jednak cześć oka zostaje, mało tego zostaje cały tył przytwierdzony do mięśni, a na to implant i epi. Doktor mówił, że to najlepsza opcja, a epi będzie się ruszać praktycznie tak samo jak chore oko. To wszystko  było bardzo optymistyczne i świetnie brzmiało. Stanów zapalnych w ogóle nie brał pod uwagę. Jednak jak poczytałem ten wątek z tymi komplikacjami itp itd głównie u pacjentów tego Pana, mam mega obawy. Doktor J tłumaczył, że usunięcie całej gałki ocznej to opcja B czyli opcja gorsza...

Co do doktora Haszcza wszyscy bardzo go tu chwalą i uważają za świetnego specjalistę i człowieka. Doktor mówił, że proteza nie będzie ruszać się już tak jak zdrowe oko, ale wszystko zależy też od mięśni.

Mam cholerny dylemat, sam już nie wiem gdzie robić tą operację. Wiem, że to musi być moja decyzja.

To jest aż taka różnica mając protezę czy epi?? oko bardzo słabo się rusza? bo z pewnością można osiągnąć znakomity efekt wizualny, ale też zależy to od protetyka...

Ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia?ktoś był operowany u doktora H lub J?? serdeczna prośba do Was o pomoc. Pozdrawiam Martke i wszystkich życzliwych ;) Krzysztof 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Ten zabieg o ktorym mowil Tobie dr Jaworski to zapewne ewisceracja, tj. usuniecie zawartosci oka, wszczepienie w srodek implantu i pozostawienie twardowki i miesni okoruchowych. Efekt kosmetyczny teoretycznie lepszy niz po enukleacji, ale w rzeczywistosci wszystko zalezy od stanu oka przed operacja i lekarza operujacego. Ja mialam wykonywana ewisceracje, ale bez implantu (w panstwowym szpitalu w Katowicach) Pierwotnie brano u mnie pod uwage przeszczep rogowki, ale ostatecznie okazalo sie, ze on i tak by sie nie przyjal z uwagi na zbyt rozdeta rogowke. Z kolei wszczepienie implantu zdaniem lekarzy operujacych mnie skutkowaloby tym, ze nie byloby juz miejsca na epiproteze. Przy wykonywaniu epi (u p. Meyera) ogladal mnie tez dr Jaworski, ktory uwazal, ze on oczywiscie moze mi wszczepic w pozostawiona twardowke implant za "jedyne" 9000 zl. Bylam tez na konsultacji u dr Haszcza, ktory generalnie stwierdzil, ze nie wyglada to zle, a gdyby oczodol zaczal mi sie bardzo zapadac to enukleacje z wszczepieniem iimplantu zawsze mozna jeszcze zrobic. Zaproponowal mi drobny zabieg na powieke w operowanym oku, ktory wykonal mi w Naleczowie. To bylo 2 lata temu i poki co wszystko jest ok.

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witam serdecznie, proponuje nie wierzyc w mrzonki Dr Jaworskiego. Dlaczego Dr Haszcz nie zaproponowal ewisceracji? Bo jest doswiadczonym lekarzem w szpitalu klinicznym, nie nastawionym tylko I wylacznie na zysk. Przemawia za mna bardzo zle doswiadczenie z Jaworskim, w razie klopotow po operacji bedziesz zostawiony sam sobie albo doktor powie CI, ze masz placic za wizyty. Mnie wmawial alergie na proteze akrylowa. Od ponad 4 lata mam nowy implant, epiproteze akrylowa ( wszystko robione w Londynie ) I jakos alergii nie mam. Nie ufalabym Jaworskiemu - to moja prywatna opinia. 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witam,

Właśnie Dr Haszcz nic nie wspominał o ewiseracji, w ogóle nie było takiego tematu. Ja na to chore oko miałem w życiu chyba z 10 operacji, w tym oku są sączki i podejrzewam, że również zrosty, a to podobno jest bardzo ważne przy ewiseracji. Nigdy nie myślałem, że to część tego oka mogłaby pozostać i nigdy nie słyszałem o takiej operacji, a podobno efekt sam w sobie jeśli wszystko się powiedzie jest lepszy niż przy zwykłej protezie. Tylko dla mnie jest to wszystko zbyt optymistyczne. Koszt 9 000zł, ale wiadomo, że nie chodzi tutaj aż tak mocno o pieniądze, udało mi się troszkę odłożyć.

Bardzo mnie nurtuje jak to jest z ruchomością protezy? jesteście zadowoleni? Dr Haszcz od razu dał mi do zrozumienia, że takiej ruchomości jak teraz nie będzie. W ogóle odniosłem wrażenie, że to bardzo konkretny człowiek, który daje Tobie do zrozumienia, że zawsze jest jakieś ryzyko, że nie wiadomo jakie są zrosty, jakie mięśnie oka itp. Ale na skierowaniu na zabieg w Nałęczowie jest napisanie,że będzie wszczepiony implant Guthoffa. Przeczytałem, że nie jest to ciekawy implant, a NFZ tylko takie refunduje. Czy robiąc taką operację w Nałęczowie, ale prywatnie jest możliwość zmiany implantu na lepszy??

Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nie chciałbym się rozczarować, nie nastawiam się też nie wiadomo na jaki efekt bo wiadomo, że to proteza,a nie prawdziwe oko...

Dzięki Dzolusia i Kornelia. Może napiszecie jeszcze coś ciekawego? może znajdzie się jeszcze ktoś życzliwy? pozdrawiam Krzysiek 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witaj, 

 Jestem od paru dni po operacji którą przeprowadził doktor Haszcz i moge Ci  Pana doktora polecić z czystym sumieniem to naprawdę świetny fachowiec oraz lekarz -człowiek który ma ludzkie podejście do pacjenta wytłumaczy, doradzi ,doda otuchy .Nie żałuje pomimo dalekiej podróży ze wykonałam operacje u doktora Haszcza .Zostalam także bardzo mile zaskoczona personelem medycznym Panie pelęgniarki bardzo troskliwe ,Pani doktor anestezjolog tak samo.Jednym słowem na opiekę medyczna w klinice w Nałęczowie nie można Powiedzuec złego słowa oby więcej takich lekarzy i pielęgniarek w naszych szpitalach bo dzisiaj jest to naprawdę rzadkością .A wszyscy którzy mają obawy przed operacją usunięcia oka i wszczepienia implantu to polecam klinikę w Nałęczowie i doktora Haszcza . 

Re: Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

A jeżeli moge zapytac kiedy masz operacje w naleczowie ?????

Witam,

Właśnie Dr Haszcz nic nie wspominał o ewiseracji, w ogóle nie było takiego tematu. Ja na to chore oko miałem w życiu chyba z 10 operacji, w tym oku są sączki i podejrzewam, że również zrosty, a to podobno jest bardzo ważne przy ewiseracji. Nigdy nie myślałem, że to część tego oka mogłaby pozostać i nigdy nie słyszałem o takiej operacji, a podobno efekt sam w sobie jeśli wszystko się powiedzie jest lepszy niż przy zwykłej protezie. Tylko dla mnie jest to wszystko zbyt optymistyczne. Koszt 9 000zł, ale wiadomo, że nie chodzi tutaj aż tak mocno o pieniądze, udało mi się troszkę odłożyć.

Bardzo mnie nurtuje jak to jest z ruchomością protezy? jesteście zadowoleni? Dr Haszcz od razu dał mi do zrozumienia, że takiej ruchomości jak teraz nie będzie. W ogóle odniosłem wrażenie, że to bardzo konkretny człowiek, który daje Tobie do zrozumienia, że zawsze jest jakieś ryzyko, że nie wiadomo jakie są zrosty, jakie mięśnie oka itp. Ale na skierowaniu na zabieg w Nałęczowie jest napisanie,że będzie wszczepiony implant Guthoffa. Przeczytałem, że nie jest to ciekawy implant, a NFZ tylko takie refunduje. Czy robiąc taką operację w Nałęczowie, ale prywatnie jest możliwość zmiany implantu na lepszy??

Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nie chciałbym się rozczarować, nie nastawiam się też nie wiadomo na jaki efekt bo wiadomo, że to proteza,a nie prawdziwe oko...

Dzięki Dzolusia i Kornelia. Może napiszecie jeszcze coś ciekawego? może znajdzie się jeszcze ktoś życzliwy? pozdrawiam Krzysiek 

 

 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Czesc,operacje w Naleczowie mam jutro t.j. 10 lutego,delikatny stresik jest.Pozdrawiam

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Bedzie dobrze jestes naprawdę w dobrych rękach !!!!a stres wiadomo ze jest ja tez miałam i to normalna rzecz 

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Dzieki,napisze jak bede juz po...

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Tony z tego co czytam to mam bardzo podobny problem do Ciebie,brak poczucia swiatla,oko wyglada bardzo nieestetycznie,jest wysadzone wysokim cisnieniem i w przeciagu miesiaca wybieram sie do dr Haszcza bo teraz czekam na historie choroby zeby nie jechac z pusta reka.Jestem po wypadku w wieku 6 lat,dostalem strzala za dzieciaka z luku amatorskiego.Ciekawi mnie cholernie co powie dr i ciekaw jestem bardzo Twojej opinii,co o nim sadzisz i jakie beda wrazenia bo tez przymierzam sie do implantu guthoffa.Tak mi zasugerowano w katowicach ze to moze byc najlepsze wyjscie.Wiadomo ze decyzje podejmie lekarz,mam nadzieje ze wszystko pojdzie po Twojej mysli.Czekamy na dalsze info :)

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Witam,

Wiec jestem juz 5 dobe po operacji i do tego momentu wszystko jest ok.W czwartek mam kontrole w Naleczowie.Oko usuniete,implant wszczepiony,zalozony konformer.Oko przemywam i aplikuje masc.Tak jak pisano,2,3 i 4 doba sa najgorsze,ale spokojnie do wytrzymania wiec nie ma potrzeby nastawiac sie na jakis niewyobrazalny bol bo po prostu go nie ma.Wiadomo,jest rana i boli,ale spokojnie do zniesienia z tabletkami przeciwbolowymi to juz w ogole.Operacja pod narkoza wiec nic sie nie pamieta.Dr Haszcz to bardzo konkretny lekarz,rzeczowy przede wszystkim i w porzadku.No i swietny specjalista,takze wiedzialem ze jestem w dobrych rekach.Warunki super,Panie pielegniarki bardzo uczynne, Panie anestezjolog bardzo w porzadku,potrafia podniesc na duchu.W pokoju bylem z kolega,takze czas minal szybko i sympatycznie.Na razie wszystko idzie tak jak byc powinno.Teraz oko musi sie goic,wiadomo.Moje oko bylo duze,bylo w nim duze cisnienie wiec wczesniej czy pozniej trzeba bylo je usunac.Czekam na efekt koncowy z niecierpliwoscia.Pozdrawiam

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Super ze wszystko sie udało życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia ja juz nie długo mam zakładanie epiprotezy :-) a twoja operacja ile trwała wiesz moze ???

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Z tego co mi powiedziano to ok 1,5 h,ale poza operacja to dosc dlugo wybudzali mnie z narkozy bo spadala saturacja

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

Ankaba,a mozna wiedziec gdzie bedziesz wykonywac swoja epi?pozdrawiam

Dr. Haszcz czy dr. Jaworski? proszę o pomoc

W Chorzowie u prof Meyera Bo teraz nie w Katowicach ake od roku czadu w Chorzowie przyjmuje ponoc następny ternin kiedy bedzie to koniec maja