MENU

Forum - wydzielna

wydzielna

wydzielina

witam ,jestem już 7 miesięcy po wszczepieniu implantu i niemal od samego początku mam problem a mianowicie mam dużą ilość wydzieliny która wydziela się z oka mam epi ,tego jest tak dużo ze muszę wycierać co15 min całe dnie czy miał ktoś taki przypadek ?co najgorsze to to że ostatnio lekarz powiedział mi że pewnie trzeba usunąć implant pozdrawiam

wydzielna

Istotne jest to jaka to wydzielina. Jesli ma kolor zielony, czerwony, mocno zolty, ma dziwny zapach i konsystencje, to konieczny bedzie posiew z oka i zastosowanie odpowiednich lekow. Natomiast jesli wydzielina jest bardziej wodnista (taka jak lzy), biala, to jest to normalne. Niemniej jednak i tak trzeba odwiedzic lekarza i sprawdzic to. Ja np mialam operacje w listopadzie i po dzis dzien mam duzo plynu lzowego (przezroczystego) i co pare godzin musze go usuwac spod epi. Jednak lekarz stwierdzil, ze to normalne i z czasem powinno byc lepiej.

Pozdrawiam 

wydzielna

witaj dzięki za odpis ta wydzielina jest żółta był robiony posiew już 2wa razy brałem biseptol i nic miałem zabieg czyszczenie oczodołu bo powstawała narośl i były podawane sterydy do środka oczodołu i nic dr.Haszcz mówi że pewnie trzeba to usunąć ,mam epi robioną w Warszawie na Konwiktorskiej jest tak zrobiona że nie ma różnicy