MENU

Forum - podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

Witam serdecznie

Mam 38 lat, w wieku 2 lat na skutek wypadku dorobiłam się wady wzroku-tj, lewe oko w ogóle nie widzi brak poczucia światła- martwe, prawe wysoka krótkowzroczność i inne wady. Jakieś 2 lata temu-z dnia na dzień-powieka na lewym oku nie podnosiła się, przez prawie cały czas oko było zamknięte widok masakryczny dla ludzi.Dostać się do okulisty- problem,ale... pół roku temu na tym martwym oku zaczęła tworzyć się "gula". W ogóle mi to nie przeszkadzał, ale 3 miesiące temu lekarz medycyny pracy skierował mnie do okulisty-wstępna diagnoza gradówka. 14 stycznia lekarze na oddziale okulistyki po badaniach min.usg zmienili diagnozę i niestety 18 stycznia została przeprowadzona operacja usunięcia gałki ocznej, na wyniki badania histopatologicznego muszę jeszcze poczekać. Na badania po operacji idę w piątek. W poniedziałek jadę do Warszawy po protezę. Obawiam się ,że proteza nie doda mi na razie uroku-lewa powieka odmawia posłuszeństwa nie chce się podnosić.Podniesienie mięśnia dźwigacza to ok.3 tys. Jeśli lekarz skieruje mnie na taki zabieg medycyny estetycznej prawdopodobnie NFZ zrefunduje operację. Moje pytanie:Czy w  Wielkopolsce wykonywany jest taki zabieg-refundowany przez NFZ i gdzie, jak długo się czeka ?Proszę  o informacje i rady!

podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

witaj,umow sie na wizyte do dr Haszcza w Lublinie,ja mialam podnoszona powieke dolna u niego ,ktora na skutek wielu operacji opadala . Dr Haszcz jest plastykiem okulista b.dobrym i taki przypadek jak Twoj podlegac bedzie pod refundacje.Pozdrawiam

podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

Taka operacja nie jest operacja estetyczna, wiec powinna byc przeprowadzona na NFZ, szukaj tak dlugo az znajdziesz kogos kto sie tego podejmie. Martka podala Ci bardzo dobry kontakt, jesli jednak z dr Haszczem sie nie uda, szukaj dobrego chirurga plastycznego, wzglednie okulisty operujacego - powinien pokierowac dalej.

Moim zdaniem mozna tez udac sie do Polanicy Zdroju, ale jesli masz dobry osrodek chirurgii plastycznej gdzies blizej, sprobuj wlasnie tam.

W Warszawie polecam Pracownie Protez na Konwiktorskiej, moze uda sie troche podniesc powieke proteza.  

podniesienie powieki-rady i opinie pilnie potrzebne

dr Haszcz podobno nie zajmuje sie juz plastyka :(