MENU

Forum - soczewka kolorwa

soczewka kolorwa

soczewka kolor wa

witam, mam blizne pouroazową lewego oka (rogówka) ktora co prawda nie jest az tak widoczna ale z bliska mozna ja doszrec...jakis czas temu w jakims salonie okulistycznym dowiedzialem sie, ze istnieją soczewki kolorowe na których jest nie tylko barwa tęczówki ale także rogówki..czy ktoś wie coś na ich temat i gdzie ewentualnie można by było je zamówić?

soczewka kolorwa

...

soczewka kolorwa

Witam :) też nosze soczewke kolorową już ze 2 lata poleciła mi moja okulistka bo po operacji zrobiła mi się zaćma, na początku tzn przez rok było ok nosiłam czasami nawet długo. Jednak jest ona stosunkowo inna od normalnych soczewek ze względu na farbę i kolor oko troszke inaczej jest dotleniane mi pozniej zaczeły się problemy typu częstsze zapalenie (podobno oko pooperacyjne jest bardziej czujne na tego typu soczewki w przeciwieństwie do zdrowych oczu tak mowi moja okulista) z tego względu miałam żel przepisany do soczewek kontaktowych który za kazdym razem od tego czasu nakładam na soczewke z tym że już nosze mniej bo moje oko coś od tego czasu inaczej ją toleruje. Ale odpowiedno dobrany kolor nie rzucza się w oczy. Pozdrawiam :) 

soczewka kolorwa

Witam, słyszalam o soczewkach ktore nazywają sie protetyczne, maskują różne blizny oka, bielma i inne, poprzez odtworzenie wzoru tęczówki i źrenicy. 

Jestem po urazie i mam znieksztalconą źrenicę, która sie nie zwęża. Z racji, że mam bardzo jasne tęczówki, różnica pomiędzy okiem zdrowym, a urazowym jest bardzo widoczna. Preblem tkwi w tym, że żaden z kolorów dostępnych na rynku nie przypomina odcienia mojej teczówki.

Nie wiecie czy jest możliwość wyprodukowania i zamówienia gdzieś takiej soczewki, ze specjalnym kolorem, na podstawie zdjęcia oka zdrowego???

 

soczewka kolorwa

Słyszałem że idzie zrobić na podstawie zdjęcia zdrowego oka, takową soczewkę,  ale gdzie to dokladnie nie wiem, może w krakowie w vision perfect mozesz zapytać, albo napisac email.

soczewka kolorwa

jaki jest koszt takiej soczewki, ile wynosi czas jej "zywotnosci" (czyli co ile trzeba ja wymieniac)? czy kupujac taka soczewke, dostajemy tylko jedno szkielko?

arku, obejrzalam twoja galerie-fajna sprawa, tylko na jednym zdjeciu dopatrzylam sie, ze z twoim okiem jest "cos nie tak" :)

soczewka kolorwa

Moja soczewka jest tania, nie była robiona ze zdjęcia... kosztowała 650zł i można jej używać przez rok, a jak nie przeszkadza to i dłużej, jest to tylko jedno szkieło zatem. No nie powiem, dośc fajna sprawa, lecz moje oko jest już bardzo wrażliwe po wielu zabiegach i oko czerwieni sie gdy za długo się ją nosi, ale na dobrym, spokojnym oku... nie ma problemów myśle xD. Pozdrawiam

soczewka kolorwa

dzieki za odpowiedz. jeszcze jedno: czy takie soczewki robi sie w niemal kazdym salonie optycznym czy tylko w niektorych?

soczewka kolorwa

Raczej nie jest łatwo ją dostać, to juz do takiego profesionalniejszego optyka trzeba iść.

Soczewka protetyczna

Powiem wam coś o soczewkach protetycznych. Kiedyś zamówiłam w Cibia vision taka soczewkę , czarna źrenica idealnie dobrana tęczówka ze zdjęcia malowana.  Nosiłam ja przez rok, spałam w niej, praktycznie z oka nie zdejmowałam, ale teraz wycofali tą ofertę w Polsce . Zamówiłam więc soczewkę z innej firmy Cooper Vision Aqualens, totalne badziewie. Niedość że dobrali mi kolor fatalnie. Bo ogólnie to mam strasznie mieszany kolor oczu takie szaro, żołto niebiiekie, a kolor seczewki był błękitny co mnie juz załamało. Zapłaciłam za nią cos około 900 zł , a kupiłam ja jakoś w lutym. teraz mamy wrzesień a ja już od 4 miesięcy się męcze z ta soczewka wyschła mi chociaż pielegnowałam ją normalnie i zachowuje się jakby była pzeterminowana. poza tym codzinnie ja musiałam zdejmowac do snu i wogle jest okropna. Jeżeli chodzi o tamta poprzednia soczewkę to możliwośc zamówienia jest tyko ze Stanów Podaje adres stronki

http://www.us.cibavision.com/lenses/specialty.shtml

http://www.special-eyes.com/

Niestety jak na razie nie wiem już sama jak to mogę zamówić. Pisałam do tej firmy ,a oni powiedzieli żebym kontaktowała się z Niemcami. Niemcy na to , że w Polsce i tu koło sie zamyka. Sidze czekam i znów ogladam świat przez ciemne okulary....

soczewka kolorwa

witam wszystkich...ja zamawiam soczewke z Warszawy..sprowadzaja ja z usa...zaplacilam za nia 890zl trzymala dwa lata(nie zawsze sciagalam ja na noc)...tam trzeba zajechac oni dobiora soczewke albo mozna poinformowac sie telefonicznie oto numer do zakladu 0228480562...w razie jakichkolwiek pytan piszcie na moj email aga.stanko@op.pl jesli znacie jakies lepsze i tansze soczewki tez do mnie napiszcie moze zmienie firme...a tak na marginesie nie polecam soczewek twardych z tego co wiem straszny jest dyskomfort przy noszeniu ich w zimie..szczypie oko, swedzi itp...

Re: Soczewka protetyczna


mlodaaa20:

Powiem wam coś o soczewkach protetycznych. Kiedyś zamówiłam w Cibia vision taka soczewkę , czarna źrenica idealnie dobrana tęczówka ze zdjęcia malowana. Nosiłam ja przez rok, spałam w niej, praktycznie z oka nie zdejmowałam, ale teraz wycofali tą ofertę w Polsce . Zamówiłam więc soczewkę z innej firmy Cooper Vision Aqualens, totalne badziewie. Niedość że dobrali mi kolor fatalnie. Bo ogólnie to mam strasznie mieszany kolor oczu takie szaro, żołto niebiiekie, a kolor seczewki był błękitny co mnie juz załamało. Zapłaciłam za nią cos około 900 zł , a kupiłam ja jakoś w lutym. teraz mamy wrzesień a ja już od 4 miesięcy się męcze z ta soczewka wyschła mi chociaż pielegnowałam ją normalnie i zachowuje się jakby była pzeterminowana. poza tym codzinnie ja musiałam zdejmowac do snu i wogle jest okropna. Jeżeli chodzi o tamta poprzednia soczewkę to możliwośc zamówienia jest tyko ze Stanów Podaje adres stronki

http://www.us.cibavision.com/lenses/specialty.shtml

http://www.special-eyes.com/

Niestety jak na razie nie wiem już sama jak to mogę zamówić. Pisałam do tej firmy ,a oni powiedzieli żebym kontaktowała się z Niemcami. Niemcy na to , że w Polsce i tu koło sie zamyka. Sidze czekam i znów ogladam świat przez ciemne okulary....

 

Hej mlodaaa20 !

Mam podobny problem do twojego. Również używam soczewki protetycznej. Obecnie noszę 5 lub 6, za każdym razem kupowałem w Warszawie, firmy Cooper Vision. Pamiętam, że pierwsze dwie mimo iż zalecane były do noszenia przez rok, spokojnie starczały na 18, 20 miesięcy przy codziennej pielęgnacji (koszt jednej ok 1100zł). Soczewka którą noszę obecnie jest znacznie gorsza, choc to ta sama firma. Estetyka i wygląd soczewki są takie same ale bardzo podrażnia oko, uwiera, jest sucha itp. Sam nie wiem może moje oko inaczej reaguje niż na początku, ale twój post mnie przekonuje, że to może byc kwestia słabej jakości produktu.

Chciałbym obecnie zmienic soczewkę ale na soczewkę innego producenta. Czy udało Ci się nabyc soczewkę protetyczną innej firmy aniżeli  Cooper Vision?

Proszę o włączenie się do dyskusji innych forumowiczów jeżeli maja jakąś wiedzę lub doświadczenie w tej kwestii.  

 Dzięki

 

 

soczewka kolorwa

Witam wszystkich,

Chciałbym Was zapytać gdzie się udać w celu zmiany wyglądu lewego oka (odwarstwiona siatkówka od 15 lat, brak poczucia światła), tak żeby wyglądało jak prawe?

Z tego co czytałem to soczewka protetyczna będzie odpowiednia. Czy może ktoś podać adres/telefon do gabinetu do którego mógłbym się udać w tej sprawie, tak żeby do wakacji wszystko załatwić? Najlepiej żeby to było w Poznaniu (Łódź, Wrocław też będzie ok., ale żeby to nie było w drugim końcu Polski).

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł

soczewka kolorwa

Cześć z Poznania :)

z tego co wiem, to w Katowicach robią taką soczewkę kolorową, ale słyszałam, że nie tylko tam. No i ze wzgl. na złe doświadczenia z katowicami - ja nie polecam. Jest tam też bardzo drogo i nie zawsze ludzie chwalą dobór soczewki.

Wiem, że mówię jak ślepy do kulawego, ale chciałabym, by moje oko wyglądało jak Twoje :)

Pozdrawiam!

soczewka kolorwa

Dzięki za odpowiedź.

W Poznaniu jestem tylko na czas studiów prawdopodobnie;]

Przekonałaś mnie żeby nie udawać się z tym do Katowic, ale nadal nie wiem gdzie się udać:)

Oko wiem, że nie wygląda najgorzej i zasadniczo miałem szczęście, że zostało i może dlatego 15 lat się tym nie przejmowałem zbytnio aczkolwiek w ciągu tego czasu oko zaczyna trochę zezować o czym w sumie informowano mnie naście lat temu, ale lekarz nie umiał określić czy ucieknie i w jakim stopniu.

W sierpniu biorę ślub i o ile na zdjęciu łatwo o fotomontaż to na filmie, w którym będę grał jedną z 2 głównych ról jeśli dałby się zainwestować w soczewkę mogłoby być łatwiej o ciekawe ujęcia. A jeśli soczewka przypadnie mi do gustu i kieszeni to może kupię następną:)

soczewka kolorwa

CYTUJĘ :

 

witam wszystkich...ja zamawiam soczewke z Warszawy..sprowadzaja ja z usa...zaplacilam za nia 890zl trzymala dwa lata(nie zawsze sciagalam ja na noc)...tam trzeba zajechac oni dobiora soczewke albo mozna poinformowac sie telefonicznie oto numer do zakladu 0228480562...w razie jakichkolwiek pytan piszcie na moj email aga.stanko@op.pl jesli znacie jakies lepsze i tansze soczewki tez do mnie napiszcie moze zmienie firme...a tak na marginesie nie polecam soczewek twardych z tego co wiem straszny jest dyskomfort przy noszeniu ich w zimie..szczypie oko, swedzi itp...

soczewka kolorwa

posiadam w zapasie soczewke kolorowa zielona..uzywana jednak jeszcze nadaje sie do noszenia...kupilam ja za 890zl..moze kogos poratuje sprzedam za 200zl...piszcie na aga.stanko#op.pl

soczewka kolorwa

W KRAKOWIE NA ULICY FLORIAŃSKIEJ ZNAJDUJE SIĘ SALON OPTYCZNY VOIGHT MAJA TAM NIESAMOWITY WYBÓR SOCZEWEK PARĘ LAT TEMU ZAMAWIAŁAM TAM SOCZEWKI KOLOROWE I JUŻ WTEDY LEKARZ PROPONOWAŁ MI SOCZEWKĘ ROBIONA NA PODSTAWIE ZDJĘCIA DRUGIEGO OKA JA NIE SKORZYSTAŁAM PONIEWAŻ AŻ TAKIEJ NIE POTRZEBUJE ZAPEWNE MAJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ WIĘC MOŻECIE SPRAWDZIĆ CO MAJĄ W SWOJEJ OFERCIE

soczewka kolorwa

Witam,mam pytanie,

czy istnieją soczewki kolorowe,żeby móc je założyć na zdrowe oczy?

chciała bym sobie takie kupić,pn.mam nijaki kolor oczu,ale nie wiem jak się nazywają,czy ktoś może wie?

proszę o pomoc.

soczewka kolorwa

Chodzi ci o kolorowe szkła kontaktowe??

soczewka kolorwa

Witam. Jestem na tym forum nowa, jednakże od dłuższego czasu "śledzę" większość postów, ale dopiero teraz zdecydowałam się do Was dołączyć.
Od urodzenia mam "problem" z lewym okiem. Mianowicie jest to małoocze, bielmo i Bóg wie co jeszcze, brzydko mówiąc... We wrześniu 2011 roku podjęłam się operacji usunięcia skaz wapniowych z tego oczka, które uniemożliwiały mi założenie soczewki kolorowej (były wypukłe, soczewka po prostu się zsuwała i czułam duży dyskomfort). Minęło już prawie pół roku, soczewkę zamówiłam u dr Kaczor w Bielsku - Białej jednak od tego czasu nic się nie dzieje w tej sprawie - ciągle czekam na telefon, że soczewka WRESZCIE jest.
Czy ktoś z Was, kochani, mógłby mi doradzić jakąś dobrą okulistykę/optykę z soczewkami kolorowymi na Dolnym Śląsku, gdzie mogłabym ją zamówić? Tutaj się chyba nie doczekam a nawet jeśli to wiem już, że tego typu soczewka nie jest nie wiadomo jak trwała i po roku, czy roku z hakiem powinno się zamówić nową.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, bardzo cieszę się, że takie forum w ogóle istnieje i człowiek w końcu wie, że nie jest sam w takiej sytuacji :))
Roksana

soczewka kolorwa

Witam Cie na forum:) Niestety niewiele pomoge tzn nie wiem gdzie blisko Ciebie mozna kupic soczewke protetyczna z komputerowo dopasowanym kolorem teczowki. Sama rowniez myslalam nad taka soczewka, na forum polecany jest m.in Krakow i tam chcialam jechac, moze zdecydujesz sie pojechac dalej i sprobujesz w Krakowie. Po dokladnych badaniach u okulisty dowiedzialam sie, ze niestety u mnie taka soczewka nie sprawdzi sie zbyt dobrze, mam dosc wysokie cisnienie w oku, dodatkowo oko jest podraznione, mozna powiedziec, ze widac kazda godzine niewyspania...Aktualnie licze na operacje w czasie ktorej zrobia mi brand-new eye:) Pozdrawiam

soczewka kolorwa

Dziękuję za odpowiedź. :) Nie miałam jak wcześniej zaglądnąć. Dziś dzwoniłam kolejny raz do Bielska - Białej i okazało się, że właściciel fabryki tych soczewek, w Monachium, niestety zmarł i stąd takie wielkie zamieszanie, a moja Pani Doktor nie przekazała drugi raz zlecenia dalej. No niech ich wszystkich... :/  Człowiek tylko się nerwów naje, czas straci a tu co? Zero odpowiedzi, kontaktu, to jest najgorsze...
Będę próbowała, może faktycznie z Krakowem coś wyjdzie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie w ten niebezpiecznie pochmurny dzień... :)
Blush - trzymam ogromne kciuki!!! :)

soczewka kolorwa

Witam

Czy może ktoś słyszał o tatuowaniu oka, ciekawe czy robią takie zabiegi w Polsce?

soczewka kolorwa

hmm widzialam zdjecia i tatuaze galki ocznej, jesli chodzi o rogowke czytalam, ze to trudny zabieg i ma sporo wad jak infekcje z powodu barwnika, przebicia rogowki czy tez trwalego uszkodzenia, ten tatuaz nie jest tez trwaly, barwnik moze zblednac i trzeba to poprawiac, nie wiem tez na jakiej zasadzie dopasowuja te barwniki do oczu, bo jak ktos chce miec np niebieska galke oczna problemu nie ma, ale dobranie tych barwnikow tak zeby oko wygladalo dobrze a nie sztucznie i tak jak oko zdrowe musi byc cholernie trudne...mysle, ze to niezbyt dobra metoda na poprawienie wygladu oka, bede przed swietamu u lekarza, moge z ciekawosci zapytac

soczewka kolorwa

dzięki za info

soczewka kolorwa

Dzieńdobry, polecam bardzo osobom które potrzebują zamaskować tęczówke oka  ,bielmo oka soczewka kolorowa -maskująca  centrum Soczewek kontakt z osobą nr.telf.604 351 235 , są to soczewki z 67 % zawartością wody  oraz z materiału filcon-hydrożel, są miękkie nie sztywne, i można dopasować  wszystkie parametry tęczówki od 10 mm do 14 mm,średnicę źrenicy, krzywizne jaka się chce , oraz jest bardzo duży wybór w kolorach tęczówki. Pozdrawiam Agata w razie pytań proszę dzwonić coś doradze w soczewkach protetycznych 790797779

Re: soczewka kolorwa


malafoxy:
Witam. Jestem na tym forum nowa, jednakże od dłuższego czasu "śledzę" większość postów, ale dopiero teraz zdecydowałam się do Was dołączyć.
Od urodzenia mam "problem" z lewym okiem. Mianowicie jest to małoocze, bielmo i Bóg wie co jeszcze, brzydko mówiąc... We wrześniu 2011 roku podjęłam się operacji usunięcia skaz wapniowych z tego oczka, które uniemożliwiały mi założenie soczewki kolorowej (były wypukłe, soczewka po prostu się zsuwała i czułam duży dyskomfort). Minęło już prawie pół roku, soczewkę zamówiłam u dr Kaczor w Bielsku - Białej jednak od tego czasu nic się nie dzieje w tej sprawie - ciągle czekam na telefon, że soczewka WRESZCIE jest.
Czy ktoś z Was, kochani, mógłby mi doradzić jakąś dobrą okulistykę/optykę z soczewkami kolorowymi na Dolnym Śląsku, gdzie mogłabym ją zamówić? Tutaj się chyba nie doczekam a nawet jeśli to wiem już, że tego typu soczewka nie jest nie wiadomo jak trwała i po roku, czy roku z hakiem powinno się zamówić nową.
 
Proszę się skontaktować z osobą pod numerem 604 351 235 , dopasuje ten pan soczewkę maskująca odpowiednio a materiałowo soczewki są bardzo dobre prawie 70 %  zawierają. 
 
 
 
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, bardzo cieszę się, że takie forum w ogóle istnieje i człowiek w końcu wie, że nie jest sam w takiej sytuacji :))
Roksana

 

 

Re: soczewka kolorwa


paw:

Dzięki za odpowiedź.

W Poznaniu jestem tylko na czas studiów prawdopodobnie;]

Przekonałaś mnie żeby nie udawać się z tym do Katowic, ale nadal nie wiem gdzie się udać:)

Oko wiem, że nie wygląda najgorzej i zasadniczo miałem szczęście, że zostało i może dlatego 15 lat się tym nie przejmowałem zbytnio aczkolwiek w ciągu tego czasu oko zaczyna trochę zezować o czym w sumie informowano mnie naście lat temu, ale lekarz nie umiał określić czy ucieknie i w jakim stopniu.

W sierpniu biorę ślub i o ile na zdjęciu łatwo o fotomontaż to na filmie, w którym będę grał jedną z 2 głównych ról jeśli dałby się zainwestować w soczewkę mogłoby być łatwiej o ciekawe ujęcia. A jeśli soczewka przypadnie mi do gustu i kieszeni to może kupię następną:)

Skontaktuj się Paw z osobą kontakt 604 351 235 , dopasuje bardzo dobra soczewkę maskująca.  

 

 

Re: soczewka kolorwa


Joannaaa1992:

Witam,mam pytanie,

czy istnieją soczewki kolorowe,żeby móc je założyć na zdrowe oczy?

chciała bym sobie takie kupić,pn.mam nijaki kolor oczu,ale nie wiem jak się nazywają,czy ktoś może wie?

proszę o pomoc.

 

 Oczywiście, że są takie soczewki. Możesz sprawdzić w sklepie, gdzie ja się zaopatruję http://www.piekneoczy.pl/soczewki/soczewki-kolorowe . Nie gwarantuję co prawda za jakość akurat tych soczewek, bo ja u nich kupuję toryczne na mój, niestety, postępujący astygmatyzm... W każdym razie - toryczne mają bardzo dobre, a co więcej - obsługa potrafi dobrze doradzić podczas wyboru. Ceny co prawda nie są może najniższe, ale na pewno nie opróżnią też kieszeni, a za dobrą radę warto w moim mniemaniu nawet dopłacić. Nie jestem też pewna, czy w przypadku osób z tego forum, które mają jedno oko, będą obowiązywać takie same zasady zakupu, aczkolwiek zawsze chyba przecież idzie się dogadać :)

soczewka kolorwa

Ja zamawialem taka maskujaca soczewke kilka lat w Poznaniu na ul.Ratajczaka o ile dobrze pamietam,100m od wejscia do nowej czesci browaru.Taka soczewka kosztowala 1000zl i byla wykonana z dobrego materialu,trwalosc od roku do poltora,spokojnie moglem ja miec na oku 18 godzin,nic nie uwieralo.Znalazlem tez miejsce w Lodzi,trzeba by bylo znalezc w wyszukiwarce i tam wykonuja taka soczewke z malowana teczowke na wzor zdrowego oka,wysylasz im kilka zdjec i wykonuja odzwierciedlenie,wiec to moze byc calkiem dobry efekt,koszt z tego co pamietam to 1400zl,ale nie mialem okazji przetestowac.