 |
Epiproteza gdzie aktualnie
|
|
2024-05-01 09:42:31
|
Epiproteza gdzie aktualnieWitam, Jestem po operacji enukleacji gałki ocznej. Robiona w Warszawie. Został mi wszczepiony implant i mam konformer, żeby kszałtować oczodół pod epiprotezę. Dostałam wykaz pracownii w Polsce, które się tym zajmują, podzwoniłam, żeby dowiedzieć się szczegółów i niestety w wiekszości są to bardzo odległe terminy. Piszę, żeby uzyskać jakąś w miarę aktualną opinię o pracowniach w Polsce (Kraków - szklana proteza, Warszawa - akrylowa, lub ewentualne inne, jeśli by Państwo polecili). Nie wiem co robić i jaką podjąć decyzję, więc byłabym bardzo wdzięczna za wszystkie rady, spostrzeżenia i tym podobne :)
|
|
2024-06-10 20:14:26
|
Epiproteza gdzie aktualnieHej;) moje doświadczenia są takie; w Krakowie kupiłam pierwszą epi po swojej operacji. Była mi dobrana szklana z gotowych epi. Oczodół się zmienia parę tygodni a potem delikatniej przez parę nawet miesięcy po wszystkim. Opuchlizna schodzi, wszystko osiada. Dlatego na początku nie ma co inwestować kasy. Potem po kolejną jechałam znów do Krakowa i ogólnie nie byłam zadowolona ani z obsługi (raczej grubiański Pan i protetyk z Niemiec który dobierał protezę ale ani słowem się do mnie nie odezwał.) raczej odradzam Kraków. kolejna epi robiłam w UK w Nottingham. Tam jest pracownia gdzie robią akrylowe epi. Super obsługa, artysta maluje oko przy tobie, zerkając na Twoją zdrową tęczówkę. Ogólnie spoko ale teraz po czasie oceniam że było to za dużo kasy jak na to że ta epi starczyła mi na niecałe 5 lat. Po czasie zaczęło mi się infekować oko, mikro zadrapania na epi prowadziły do stanów zapalnych, koszmar. kolejna epi kupiłam w Bydgoszczy (kontakt z tego forum) u przemiłej, zaangażowanej Pani. Ma gabinet na poddaszu Przychodni, jest dosłownie kochana i wybiera jak może najlepiej ale z epi które ma już gotowe do dyspozycji. Ma szklane epi sprowadzane z Niemiec już gotowe. Dobrała mi spoko epi ale nie do końca naturalnie to wyglądało. Ona nie ma tam możliwości nic poprawić czy dopasować pod ciebie. Ale ogólnie polecam. I terminy nie były długie, ceny jedne z niższych. Myślę że tam bym Ci radziła jechać na start. Z resztą ta Pani jest super w kontakcie, odpisuje szybko na wiadomości, wszystko cierpliwie tłumaczy. Obecna epi robiłam w Hamburgu. Jest tam Pan który robi na miejscu szklane epi. Ma takie jakby półprodukty czyli szklane kulki z tęczówkami i po dobraniu koloru kształtuje epi dokładnie dla Ciebie. Jak ci coś nie leży to może delikatnie poprawić to co stworzył. Generalnie pracuje ze szkłem. Obsługa tam spoko chociaż nie mówi dobrze po angielsku ale da się dogadać. I z tej epi jestem chyba najbardziej zadowolona dotychczas. Wszystkie pracownie o których pisze znalazłam właśnie tutaj na forum. Ogólnie moja rada jest taka, że kolor tęczówki nie jest tak ważny jak dobrze dobrany kształt epi. To ma wpływ na ruchomość oka i też na jego kształt. W trakcie pierwszych przymiarek jest dość ciężko, moze być ci trudno spojrzeć w lusterko na nowa siebie, uczucie jest trudne do opisania. Warto wziąć kogoś ze sobą kto będzie skupiony, dobrze ci doradzi i potrzyma za rękę ;) i tak na koniec, potem życie wraca do normy bardziej niż się to wydaje na początku, fakt że nosimy protezy bywa niezauważalny a komfort życia jest naprawdę ok i można żyć aktywnie. Jak masz jakieś pytania to śmiało ;) 3maj się dzielnie, będzie git ;**
|
2024-06-25 19:27:05
|
Epiproteza gdzie aktualnie@WonderW, bardzo fajnie to opisałaś. Moje doświadczenia z epi są skromniejsze ale konkulzje bardzo podobne. Dobrze dobrany kształt epiprotezy, w moim wypadku szklanej, pozwala na wiele lat zapomnieć o temacie i cieszyć się aktywnym życiem.
|
|
2024-07-17 06:45:14
|
Epiproteza gdzie aktualnieWitam Jestem świeżo po operacji implantu i byłam w Łodzi po epiprotezję i na ten moment moja powieka się otworzyła do połowy z protezą było dobrze, nie wiem czy to się zmieni lekarz mówi, że to goi się do pół roku, bardzo się martwię, myślałam, że z implantem będzie lepiej. Jak to jest z tymi powiekami?, do tej pory nie miałam problemu. Pozdrawiam
|
|
2024-07-27 11:08:22
|
Re: Epiproteza gdzie aktualnieWikatoria: Witam, Jestem po operacji enukleacji gałki ocznej. Robiona w Warszawie. Został mi wszczepiony implant i mam konformer, żeby kszałtować oczodół pod epiprotezę. Dostałam wykaz pracownii w Polsce, które się tym zajmują, podzwoniłam, żeby dowiedzieć się szczegółów i niestety w wiekszości są to bardzo odległe terminy. Piszę, żeby uzyskać jakąś w miarę aktualną opinię o pracowniach w Polsce (Kraków - szklana proteza, Warszawa - akrylowa, lub ewentualne inne, jeśli by Państwo polecili). Nie wiem co robić i jaką podjąć decyzję, więc byłabym bardzo wdzięczna za wszystkie rady, spostrzeżenia i tym podobne :)
Witam Cię, mam na ten moment też dylemat, w środę jadę do Łodzi po pierwszą epi , ale na pierwszej wizycie nie wyglądało to dobrze, chętnie z Tobą porozmawiam prywatnie. Pozdrawiam
|
|
2024-11-12 09:35:25
|
Re: Epiproteza gdzie aktualnieWonderW: Hej;) moje doświadczenia są takie; w Krakowie kupiłam pierwszą epi po swojej operacji. Była mi dobrana szklana z gotowych epi. Oczodół się zmienia parę tygodni a potem delikatniej przez parę nawet miesięcy po wszystkim. Opuchlizna schodzi, wszystko osiada. Dlatego na początku nie ma co inwestować kasy. Potem po kolejną jechałam znów do Krakowa i ogólnie nie byłam zadowolona ani z obsługi (raczej grubiański Pan i protetyk z Niemiec który dobierał protezę ale ani słowem się do mnie nie odezwał.) raczej odradzam Kraków. kolejna epi robiłam w UK w Nottingham. Tam jest pracownia gdzie robią akrylowe epi. Super obsługa, artysta maluje oko przy tobie, zerkając na Twoją zdrową tęczówkę. Ogólnie spoko ale teraz po czasie oceniam że było to za dużo kasy jak na to że ta epi starczyła mi na niecałe 5 lat. Po czasie zaczęło mi się infekować oko, mikro zadrapania na epi prowadziły do stanów zapalnych, koszmar. kolejna epi kupiłam w Bydgoszczy (kontakt z tego forum) u przemiłej, zaangażowanej Pani. Ma gabinet na poddaszu Przychodni, jest dosłownie kochana i wybiera jak może najlepiej ale z epi które ma już gotowe do dyspozycji. Ma szklane epi sprowadzane z Niemiec już gotowe. Dobrała mi spoko epi ale nie do końca naturalnie to wyglądało. Ona nie ma tam możliwości nic poprawić czy dopasować pod ciebie. Ale ogólnie polecam. I terminy nie były długie, ceny jedne z niższych. Myślę że tam bym Ci radziła jechać na start. Z resztą ta Pani jest super w kontakcie, odpisuje szybko na wiadomości, wszystko cierpliwie tłumaczy. Obecna epi robiłam w Hamburgu. Jest tam Pan który robi na miejscu szklane epi. Ma takie jakby półprodukty czyli szklane kulki z tęczówkami i po dobraniu koloru kształtuje epi dokładnie dla Ciebie. Jak ci coś nie leży to może delikatnie poprawić to co stworzył. Generalnie pracuje ze szkłem. Obsługa tam spoko chociaż nie mówi dobrze po angielsku ale da się dogadać. I z tej epi jestem chyba najbardziej zadowolona dotychczas. Wszystkie pracownie o których pisze znalazłam właśnie tutaj na forum. Ogólnie moja rada jest taka, że kolor tęczówki nie jest tak ważny jak dobrze dobrany kształt epi. To ma wpływ na ruchomość oka i też na jego kształt. W trakcie pierwszych przymiarek jest dość ciężko, moze być ci trudno spojrzeć w lusterko na nowa siebie, uczucie jest trudne do opisania. Warto wziąć kogoś ze sobą kto będzie skupiony, dobrze ci doradzi i potrzyma za rękę ;) i tak na koniec, potem życie wraca do normy bardziej niż się to wydaje na początku, fakt że nosimy protezy bywa niezauważalny a komfort życia jest naprawdę ok i można żyć aktywnie. Jak masz jakieś pytania to śmiało ;) 3maj się dzielnie, będzie git ;**
Dzien dobry Vardzobym chciala zaczerpnac i formavji na temat protez. Czy mozna sue skontaktowac telefonicznie z oanua w tej sprawie potrzebuje pomocy dla corki. Moj numer telegonu 749q27544 Malgorzata
|
|
2024-12-23 16:50:20
|
Re: Epiproteza gdzie aktualnieCześć, jesteś może z Krakowa ? WonderW: Hej;) moje doświadczenia są takie; w Krakowie kupiłam pierwszą epi po swojej operacji. Była mi dobrana szklana z gotowych epi. Oczodół się zmienia parę tygodni a potem delikatniej przez parę nawet miesięcy po wszystkim. Opuchlizna schodzi, wszystko osiada. Dlatego na początku nie ma co inwestować kasy. Potem po kolejną jechałam znów do Krakowa i ogólnie nie byłam zadowolona ani z obsługi (raczej grubiański Pan i protetyk z Niemiec który dobierał protezę ale ani słowem się do mnie nie odezwał.) raczej odradzam Kraków. kolejna epi robiłam w UK w Nottingham. Tam jest pracownia gdzie robią akrylowe epi. Super obsługa, artysta maluje oko przy tobie, zerkając na Twoją zdrową tęczówkę. Ogólnie spoko ale teraz po czasie oceniam że było to za dużo kasy jak na to że ta epi starczyła mi na niecałe 5 lat. Po czasie zaczęło mi się infekować oko, mikro zadrapania na epi prowadziły do stanów zapalnych, koszmar. kolejna epi kupiłam w Bydgoszczy (kontakt z tego forum) u przemiłej, zaangażowanej Pani. Ma gabinet na poddaszu Przychodni, jest dosłownie kochana i wybiera jak może najlepiej ale z epi które ma już gotowe do dyspozycji. Ma szklane epi sprowadzane z Niemiec już gotowe. Dobrała mi spoko epi ale nie do końca naturalnie to wyglądało. Ona nie ma tam możliwości nic poprawić czy dopasować pod ciebie. Ale ogólnie polecam. I terminy nie były długie, ceny jedne z niższych. Myślę że tam bym Ci radziła jechać na start. Z resztą ta Pani jest super w kontakcie, odpisuje szybko na wiadomości, wszystko cierpliwie tłumaczy. Obecna epi robiłam w Hamburgu. Jest tam Pan który robi na miejscu szklane epi. Ma takie jakby półprodukty czyli szklane kulki z tęczówkami i po dobraniu koloru kształtuje epi dokładnie dla Ciebie. Jak ci coś nie leży to może delikatnie poprawić to co stworzył. Generalnie pracuje ze szkłem. Obsługa tam spoko chociaż nie mówi dobrze po angielsku ale da się dogadać. I z tej epi jestem chyba najbardziej zadowolona dotychczas. Wszystkie pracownie o których pisze znalazłam właśnie tutaj na forum. Ogólnie moja rada jest taka, że kolor tęczówki nie jest tak ważny jak dobrze dobrany kształt epi. To ma wpływ na ruchomość oka i też na jego kształt. W trakcie pierwszych przymiarek jest dość ciężko, moze być ci trudno spojrzeć w lusterko na nowa siebie, uczucie jest trudne do opisania. Warto wziąć kogoś ze sobą kto będzie skupiony, dobrze ci doradzi i potrzyma za rękę ;) i tak na koniec, potem życie wraca do normy bardziej niż się to wydaje na początku, fakt że nosimy protezy bywa niezauważalny a komfort życia jest naprawdę ok i można żyć aktywnie. Jak masz jakieś pytania to śmiało ;) 3maj się dzielnie, będzie git ;**
|
|
2025-02-05 10:22:13
|
Re: Epiproteza gdzie aktualnieWonderW: Hej;) moje doświadczenia są takie; w Krakowie kupiłam pierwszą epi po swojej operacji. Była mi dobrana szklana z gotowych epi. Oczodół się zmienia parę tygodni a potem delikatniej przez parę nawet miesięcy po wszystkim. Opuchlizna schodzi, wszystko osiada. Dlatego na początku nie ma co inwestować kasy. Potem po kolejną jechałam znów do Krakowa i ogólnie nie byłam zadowolona ani z obsługi (raczej grubiański Pan i protetyk z Niemiec który dobierał protezę ale ani słowem się do mnie nie odezwał.) raczej odradzam Kraków. kolejna epi robiłam w UK w Nottingham. Tam jest pracownia gdzie robią akrylowe epi. Super obsługa, artysta maluje oko przy tobie, zerkając na Twoją zdrową tęczówkę. Ogólnie spoko ale teraz po czasie oceniam że było to za dużo kasy jak na to że ta epi starczyła mi na niecałe 5 lat. Po czasie zaczęło mi się infekować oko, mikro zadrapania na epi prowadziły do stanów zapalnych, koszmar. kolejna epi kupiłam w Bydgoszczy (kontakt z tego forum) u przemiłej, zaangażowanej Pani. Ma gabinet na poddaszu Przychodni, jest dosłownie kochana i wybiera jak może najlepiej ale z epi które ma już gotowe do dyspozycji. Ma szklane epi sprowadzane z Niemiec już gotowe. Dobrała mi spoko epi ale nie do końca naturalnie to wyglądało. Ona nie ma tam możliwości nic poprawić czy dopasować pod ciebie. Ale ogólnie polecam. I terminy nie były długie, ceny jedne z niższych. Myślę że tam bym Ci radziła jechać na start. Z resztą ta Pani jest super w kontakcie, odpisuje szybko na wiadomości, wszystko cierpliwie tłumaczy. Obecna epi robiłam w Hamburgu. Jest tam Pan który robi na miejscu szklane epi. Ma takie jakby półprodukty czyli szklane kulki z tęczówkami i po dobraniu koloru kształtuje epi dokładnie dla Ciebie. Jak ci coś nie leży to może delikatnie poprawić to co stworzył. Generalnie pracuje ze szkłem. Obsługa tam spoko chociaż nie mówi dobrze po angielsku ale da się dogadać. I z tej epi jestem chyba najbardziej zadowolona dotychczas. Wszystkie pracownie o których pisze znalazłam właśnie tutaj na forum. Ogólnie moja rada jest taka, że kolor tęczówki nie jest tak ważny jak dobrze dobrany kształt epi. To ma wpływ na ruchomość oka i też na jego kształt. W trakcie pierwszych przymiarek jest dość ciężko, moze być ci trudno spojrzeć w lusterko na nowa siebie, uczucie jest trudne do opisania. Warto wziąć kogoś ze sobą kto będzie skupiony, dobrze ci doradzi i potrzyma za rękę ;) i tak na koniec, potem życie wraca do normy bardziej niż się to wydaje na początku, fakt że nosimy protezy bywa niezauważalny a komfort życia jest naprawdę ok i można żyć aktywnie. Jak masz jakieś pytania to śmiało ;) 3maj się dzielnie, będzie git ;**
Hej, Mogę prosić o nr tel, mail? Myślę o epiprotezie. Pozdrawiam!
|
2025-02-19 21:53:13

Violaok. ToruniaPosty: 147
|
Epiproteza gdzie aktualnieCzy ktoś wie, gdzie aktualnie przyjmuje Pan Tomson Meyer ? Robił idealne epiprotezy e Katowicach
|
|
2025-02-20 11:46:06
|
Epiproteza gdzie aktualnieWitam, Thorsten Mayer już nie robi protez, miał w ubiegłym roku wypadek i chyba nie wrócił do zawodu. Nawet jego strona internetowa już nie istnieje.
|
2025-02-20 13:14:40

Violaok. ToruniaPosty: 147
|
Epiproteza gdzie aktualnieZ tego co wiem teraz w Katowicach epi wykonuje dr Jaworski, czy ktoś u niego wykonywał i jest zadowolony? Czy wybrać Kraków vision ? (chodzi o epiprotezę szklana cienka)
|
|
2025-08-01 08:44:07
|
Epiproteza gdzie aktualnieDzień dobry. Kilka miesięcy temu się witałam na forum i obiecałam wypowiedzieć się na temat epiprotezy wykonywanej wtedy w Chorzowie przez doktora Jaworskiego (juniora). Cały proces trwał ponad 15 miesięcy i nie zamierzam już tam wracać. Nie będę szczegółowo opisywać wszystkich perypetii z tym związanych, bo nie mam na to siły, powiem pokrótce, że gdybym wiedziała jak będzie to będzie wyglądało nie zdecydowałabym się. Zaczęło się niby dobrze, odcisk, czekanie, przymiarka, podczas której okazało się, że proteza jest zbyt duża, uciska, powieka się nie domyka. Lekarz powiedział, że to kwestia czasu, że trzeba się przyzwyczaić i dać szansę protezie. Poprosił o opinię drogą mailową. Niestety po prawie dwóch miesiącach codziennego noszenia protezy negatywne objawy nie ustapiły, wręcz przeciwnie, nasiliły się co mnie mocno zaniepokoiło i o czym poinformowałam lekarza mailem. Prosiłam o ponowną wizytę. Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, więc ponowiłam prośbę posyłając maila również do doktora J seniora. (dodam, że próbowałam wielokrotnie kontaktować sie telefonicznie, również bez powodzenia). Ostatecznie zadzwonił do mnie osobiście doktor Jaworski senior i zaprosił na wizytę. Z potężnym czasowym poślizgiem zostałam przyjęta i zbesztana prawie od progu. Na moje uwagi o "komforcie" chodzenia z nową protezą usłyszałam "-trzeba było nie brać". Tak mówi lekarz wydawałoby się z wieloletnim doświadczeniem. Wyszłam tego dnia z gabinetu ok 21.30. Ostatecznie utrzymano mnie w przeświadczeniu, że widocznie jestem kłopotliwą pacjentką a proteza jest dobra. Rad nierad by rozwiązać problem wykonano mi epi ponownie na zwór starej i ostatecznie tym sprawa się zamknęła. Co ciekawe przy ostatniej wizycie dr Jaworki młodszy strwierdził jednak, że faktycznie pierwsza proteza wykonana przez nich była za duża a maili ode mnie nie dostał :) Podsumowując cała historia kosztowała mnie dużo czasu, jeszcze więcej nerwów i stresu i 3 tysiące złotych. Sama proteza nie jest tak wygodna jak akrylowa. Swoją opinią nie chcę wzbudzać dram czy kłótni. Może ktoś ma dobre doświadczenia z tą placówką i tymi lekarzami, ja mam takie i opisałam je ku przestrodze ludzi, którzy pokonują wiele kilometrów by dojechać do Chorzowa. Pozdrawiam.
|
 |
 |