MENU

Forum - protezy za granicą

protezy za granicą

protezy za granicą

Witam. Chciałabym zapytać czy ktoś był po protezę za granicą i gdzie.

protezy za granicą

Witam. Moja córeczka ma protezę od Pauli Gladden z Londynu. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Oczko piękne. Nie ropieje. Praktycznie miesiącami nie trzeba wyjmować. To proteza akrylowa wykonywana totalnie indywidualnie z odlewu oczodołu. Malowana , tak by niczym się nie różniła od zdrowego oka. 

 

protezy za granicą

Witam, chciałabym zapytać jaki koszt jest takiej protezy i jakie są terminy. Z Pani wypowiedzi wnioskuję, ze rzeczywiście warto tam jechać.   U mnie niestety trudno dobrać kolor podobny do zdrowego  oka. Po reklamacji w przychodni przy ul. Kingi , skończyło się tym że jedno mam oko zielone a drugie szaroniebieskie:(. Pozdrawiam

protezy za granicą

Moja proteza rowniez robiona w Londynie, w Moorfields Hospital. Jestem zadowolona z protezy. 

Robia odcisk oczodolu, wiele zdjec oka, ktore potem odwzorowuja komputerowo i recznie. Kazde poprawki nie sa problemem. Robilam na NHS czyli na ubezpieczenie, ale mozna wykonac prywatnie. 

https://www.moorfields.nhs.uk/service/ocular-prosthetics 

Re: protezy za granicą


Iwona1980:
Witam, chciałabym zapytać jaki koszt jest takiej protezy i jakie są terminy. Z Pani wypowiedzi wnioskuję, ze rzeczywiście warto tam jechać.   U mnie niestety trudno dobrać kolor podobny do zdrowego  oka. Po reklamacji w przychodni przy ul. Kingi , skończyło się tym że jedno mam oko zielone a drugie szaroniebieskie:(. Pozdrawiam

 

 Wydaje mi się, że Pani Karolina pisała o tym na fb i była to cena 2000 funtów. Robienie protezy wiązało się też z kilkudniowym (5?) pobytem w Londynie.

protezy za granicą

Witam,

tak, uważam, że warto tam jechać jeżeli nie jest się zadowolonym z usług swiadczonych w Polsce. Koszt protezy to 2000 funtów, Paula tworzy te protezę przez kilka dni. A gabinet przyjmuje tylko w poniedziałki, środy i piatki . Na zrobienie takiej protezy potrzeba przynajmniej 3-4 dni wizyt, czyli trzeba spędzić w Londynie przynajmniej tydzień.  Prawda, to duże przedsięwzięcie, ale warte zachodu. Oko jest przepiękne, identyczne jak prawdziwe, nawet naczynia krwionośne widać. Pani dr również stara się uzyskać maksymalną ruchomość. tworzy tak długo , póki nie uzyska najbardziej idealnej wersji.

protezy za granicą

Ja sama dostałam ten namiar od mamy innego chłopczyka po siatkówczaku. Ode mnie też kilka osób wzięlo już namiary i każda z tych osób mówi, że jest zadowolona i zrobi wszystko by móc dalej tam jeździć. Paula to fachowiec i artysta najwyższych lotów, a przy tym niesamowicie ciepły i empatyczny człowiek, który bardzo cierpliwie pracuje nad epiprotezą, zadaje pytania, przymierza, dopóki nie uzyska zadowalających efaktów.

Re: protezy za granicą


Kornelia:

Moja proteza rowniez robiona w Londynie, w Moorfields Hospital. Jestem zadowolona z protezy. 

Robia odcisk oczodolu, wiele zdjec oka, ktore potem odwzorowuja komputerowo i recznie. Kazde poprawki nie sa problemem. Robilam na NHS czyli na ubezpieczenie, ale mozna wykonac prywatnie. 

https://www.moorfields.nhs.uk/service/ocular-prosthetics 

 

 Mam pytanie. A ile trwa wyrobienie tam protezy i czy efekt jest dużo lepszy niż w przypadku polskich protez? Czy warto?

Re: Re: protezy za granicą


KarolinaH:

Kornelia:

Moja proteza rowniez robiona w Londynie, w Moorfields Hospital. Jestem zadowolona z protezy. 

Robia odcisk oczodolu, wiele zdjec oka, ktore potem odwzorowuja komputerowo i recznie. Kazde poprawki nie sa problemem. Robilam na NHS czyli na ubezpieczenie, ale mozna wykonac prywatnie. 

https://www.moorfields.nhs.uk/service/ocular-prosthetics 

 

 Mam pytanie. A ile trwa wyrobienie tam protezy i czy efekt jest dużo lepszy niż w przypadku polskich protez? Czy warto?

 Ja mam tylko porownanie z pracownia protez w Warszawie na Konwiktorskiej i wspanialym Panem Wieremczukiem. Powiem szczerze, ze gdybym miala wybor, to bym robila u Niego, bo daje z siebie wszystko. Tyle, ze on nie robi protez dla dzieci, tak wybral. 

Jesli chodzi o Ocular Prosthetics w Moorfields Hospital, to ja mialam robione protezy kilka razy na NHS ( taki polski NFZ), wiec najprawdopodobniej prywatnie wygladaloby to inaczej. 

Zadzwonilam wlasnie i pytalam jak to wyglada prywatnie. Koszt protezy to okolo 750 funtow. Musialabys zostac na miejscu kilka dni, bo najpierw biora wycisk, zdjecia teczowki, potem ja komputerowo i recznie robia, potem dopasowuja woskowa proteze i z niej robia ostateczna. 

Jestem pewna, ze jesli zaznaczysz, iz nie masz wiele czasu aby zostac, to da sie z nimi jakos dogadac. 

 

Re: protezy za granicą


KarolinaH:

Witam,

tak, uważam, że warto tam jechać jeżeli nie jest się zadowolonym z usług swiadczonych w Polsce. Koszt protezy to 2000 funtów, Paula tworzy te protezę przez kilka dni. A gabinet przyjmuje tylko w poniedziałki, środy i piatki . Na zrobienie takiej protezy potrzeba przynajmniej 3-4 dni wizyt, czyli trzeba spędzić w Londynie przynajmniej tydzień.  Prawda, to duże przedsięwzięcie, ale warte zachodu. Oko jest przepiękne, identyczne jak prawdziwe, nawet naczynia krwionośne widać. Pani dr również stara się uzyskać maksymalną ruchomość. tworzy tak długo , póki nie uzyska najbardziej idealnej wersji.

 

 Bardzo wysoki koszt. Naczynia krwionosne rysowane sa na kazdej protezie, dopasowujac je do oka ,ktore mamy. 

 

protezy za granicą

protezy za granicą

Od kilku lat noszę protezy szklane robione w Czechach , w okolicach Liberca , u pani Hykmanowej . Czas wykonania protezy na miejscu to ok 2 godziny , i wychodzimy z nową protezą . Obserwujemy cały proces produkcji , jednak jeżeli nie do końca jesteśmy zadowoleni z efektu , musimy poczekać kolejne 90 minut na wykonanie nowej sztuki . Koszt wykonania protezy to 2000 koron czeskich , czyli na dziś 340 zł . Oczywiście dostajemy rachunek i pewnie jest sposób na refundację kosztów z NFZ . Osobiście jestem bardzo zadowolony z wykonania i z obsługi , niestety wadą szklanej protezy jest jej kruchość przy upadku na twarde podłoże . 

protezy za granicą

Witam.

 Mogę poprosić o dokładny namiar na protezy w Liberec ??

 pozdrawiam.

protezy za granicą

Jesli ktoś potrzebowałby pomocy w konsultacjach w Londynie, umówieniu wizyty w Moorfields Eye Hospital, wiem,że wiele osób może mieć problem z językiem, dlatego służę bezinteresowną pomocą. Pozdrawiam, Kasia

protezy za granicą

tutuaj przy takim przypadku pasuje byś znał dobrze kraj w kórym chcesz to zrobic

hurtownia zabawek Odpustowe.pl 

protezy za granicą

moze lepiej w polsce ? jak nie jesteś pewny co i jak

Strugarki dwustronne 

Re: protezy za granicą

Witam,

 

Mojemu synkowi usunięto oczko, bardzo chcemy udac sie do Londynu po protezę do dr Pauli.

Mogę prosić jakekolwiek namiary