MENU

Forum - rentarodzinna

rentarodzinna

Renta rodzinna

WITAM serdecznie:)CHciałabym się podzielic wiadomoscią o której nie wiedzialam.Otóż o rentę rodzinną po zmarłych rodzicach mogo ubiegać się niepełnosprawni .ktorych niepełnosprawnosc byla wykryta przed 16 rokiem życia.To co jest ciekawe to to ze moja kolezanka dotarla dożrodel i z 630żł renty swojej dostaje po rodzicach 2300zł i ma 58 lat.Do tej pory nie wiedziała ,że moze mic takową rentę w dodatku w tym świadczeniu ma dodatek sierocy jest to bez względu na wiek i jest mężatką.Wtym roku takie świadczenie otrzymuje spełniając warunek ,że niepełnosprawnośc powstała przed 16 rokiem życia.Pisała do ZUS tamzłożyła odpowiednie dokumenty i dostała.Warto wiedzieć i prosiła ,żeby przekazac ,bo ona była tyle lat w niewiedzy ,że teraz czuje ,ze jej powinnością jest by kazdy skorzystał.Co czynię.Pozdrawiam

rentarodzinna

Jeśli to prawda jest to wiadomość dość ważna,bo faktycznie nie wielu z nas wie o takiej możliwości.Dzięki za informację.POZDRAWIAM!!!

 

rentarodzinna

A czy jej mąż żyje?Bo może to jest renta po mężu?

Re: rentarodzinna


bronek:
A czy jej mąż żyje?Bo może to jest renta po mężu?

 Tak jej mąz żyje.TYLKO MIALO BYC 58 LAT A JA NAPISALAM 68 PRZEPRASZAM TERAZ DOPIERO SIE DOPATRZYŁAM.

Warto do ZUS się udać ,bo ja nie powielałabym wątku gdyby to bło nieprawdą.Mamy kontakt ona jest ze Śłąska miała opiekunkę ,która jej nic nie podpowiedziała dopiero przypadkowa znajoma powiedziała,że niech pisze ,bo to jest  prawne   postanowienie...  tylko nie ujrzało światła dziennego ...bądz to nieliczni korzystają.Pozdrawiam

P.SMa też dorosłe dzieci ale to nie ma znaczenia. 

 

rentarodzinna

Wiem że jest wiele spraw o których nie wiemy i dlatego jeszcze raz dzięki za tę wiadomość.

rentarodzinna

Ja ubiegam sie o rente rodzinna , sprawa poszła aż do sądu. Każą mi udowadniać że byłam całkowicie niezdolna do pracy przed 16 rokiem życia. Wspomnę że urodziłam sie z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Obecnie mam orzeczoną w zusie całkowitą trwałą niezdolność do pracy.