MENU

Forum - Program PEFRON Student II

Program PEFRON Student II

Program PFRON Student II

Witam,

wie wiem,czy ktoś o tym pisał już wcześniej, ale dla studentów niepełnosprawnych (umiarkowany i ciężki) jest fajny program pomocowy dofinansujący koszty związane z nauką.

www.pfron.org.pl/portal/pl/82/946/Procedury_realizacji_oraz_zalaczniki__Student_II__2010.html

tam są wszystkie informację

Wnioski składamy do 15.10 więc trzeba się spieszyć

Pozdrawiam

Program PEFRON Student II

A czy mógłby ktoś napisać na jakie cele można uzyskać dofinansowanie?? O co my jednooczni możemy się starać?

Program PEFRON Student II

Chodzi o dofinansowania kosztów związanych z nauka w szkole wyższej.

W szczególności o dofinansowanie czesnego, zakwaterowania, dojazdów, materiałów naukowych, dyktafonów czy pamięci USB.

Wszystko jest na stronce którą podałem poniżej. W razie pytań służę pomocą :)

Program PEFRON Student II

Dziękuje. A czy w pomocach naukowych są też wydatki związane z pracą magisterską?

I interesuje mnie jak to wygląda-czy trzeba najpierw zaprezentować, dołączając do wniosku jakieś rachunki tzn najpierw poniesione  udokumentować poniesione już wydatki??

Program PEFRON Student II

Rachunki zbiera sie przez caly semstr a dostarcz sie je po podpisaniu umowy ktora nastepuje w okolicy grudnia:) najpierw trzeba samemu wylozyc fundusze a oni zwracaja.

Koszty refundowane sa przeróźne: ksero,  zakup ksiąęk, materiały biurowe, dyktafony, pamięć USB zakwaterowanie czy czesne.

Program PEFRON Student II

Ja kiedyś bardzo dawno temu aplikowałem o środki z PEFRON. Usłyszałem wtedy opinie że osoba jednooczna nie jest osobą niepełnosprawną, i że mi się nie należy. Miałem chyba orzeczenie no niepełnosprawności lecz nie miałem grupy.

Program PEFRON Student II

Teraz podstawą uzyskania środków było orzeczenie o niepełnosprawności. Na poziomie umiarkowanym bądź znacznym.