MENU

Forum - renta po utracie oka

renta po utracie oka

renta po utracie oka

 WITAM WSZYSTKICH BARDZO CIEPLUTKO

 

pierwszy raz jestem na forum   mam pytanie  teraz mam 29 lat w wieku 17 lat w szkole na praktykach wpadł mi opiłek do oka trafiłem do szpitala niestety oka nie udało sie uratowac widzę na nie tylko mgłę  mam orzeczony stopień niepełnosprawności  ale pobierałem nawet przez jakiś czas rente w wysokosci 400zł potem ta rentę utraciłem pytanie brzmi czy po tak długom czasie mogę ponownie starać sie  o rentę???    

renta po utracie oka

Witam,

Ja również jestem osobą jednooczną z tym, że całkowicie nie widzę na jedno oko. Mam lekki stopień niepełnosprawności, który nie wpływa mi w żadne sposób na rodzaj wykonywanej pracy. Chciałabym się dowiedzieć czy renta z tego tytułu jest przyznawana do końca życia czynie.

Pozdrawiam, Kati ;)

renta po utracie oka

Ja również nie widzę na jedno oko ,ale od urodzenia.Drugie oko jest zdrowe-jak na razie... Mam orzeczony stopień niepełnosprawności -stopień umiarkowany i przyznany mi jest na stałe.Tak samo renta socjalna ,którą pobieram z ZUS jest przyznana na stałe.

 arturbialik17 wydaje mi się ,że nie ma czegoś takiego jak czas po którym możesz się znów starać o rente ,po prostu złóż odpowiednie dokumenty i pamiętaj,że zawsze można się odwołać od decyzji ZUSu. Ja nie miałam takiego przypadku ,ponieważ tak jak pisałam wszystko mam przyznane na stałe, ponieważ u mnie nie ma szans na jakąkolwiek poprawę 

Re: renta po utracie oka


Mapi_25:

Witam,

Ja również jestem osobą jednooczną z tym, że całkowicie nie widzę na jedno oko. Mam lekki stopień niepełnosprawności, który nie wpływa mi w żadne sposób na rodzaj wykonywanej pracy. Chciałabym się dowiedzieć czy renta z tego tytułu jest przyznawana do końca życia czynie.

Pozdrawiam, Kati ;)

 

 Z tego co wiem jest to bardzo różnie zwłaszcza teraz. Ja mam na stałe ,ale osoby ,które starały się o rentę "niedawno" często mają przyznawane na jakiś okres czasu , np. 2 lata. Trzeba składać dokumenty do ZUSu i tam wszystkiego się dowiadywać..

renta po utracie oka

czesc wydaje mi sie ze zus nie powinien ci odbierac renty.ja jestem w tej lepszej sytuacji ze mam rente stałą i grupę również ale mimo wszystko byłam już wzywana do zus czy czasami nie wydażył sie jakiś cud i czasami nie zaczęłam widzieć .Z nimi nie ma co zaczynać ale dobrze jest sie kogoś poradzić czy istnieje możliwość przywrócenia świadczeń ale jeszcze lepiej byłoby złozyć wniosek o rente socjalną w zusie  a gdy wrazie go odrzucą to napisać o wyjaśnienie decyzji

 

renta po utracie oka

Witam serdecznie jestem tutaj nowa, mój tata utracil oko po przebytej chorobie nowotworowej, chcialam zapytac sie czy ktos  z Panstwa sadzil sie z ZUSem o przywrocenie renty? 

renta po utracie oka

Witam wszystkich:)

Mam pytanie, czy mam szansę na otrzymanie renty, gdy na jedno oko nie widzę, a na drugie mam -5 dioprii?...

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź:)

Re: renta po utracie oka


dorota rutkowska:

Witam wszystkich:)

Mam pytanie, czy mam szansę na otrzymanie renty, gdy na jedno oko nie widzę, a na drugie mam -5 dioprii?...

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź:)

 

 Nie wiem ile masz lat ,od kiedy jesteś jednooczna ,ile masz lat pracy. Tu jest link na strone ZUS.

 http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1361&searchString=renta+socjalna&zakres=4

Wszystko o rentach :)

Musisz podawać więcej info ,aby można było się wypowiedzieć :)

 

renta po utracie oka

Gelka28 - mam 45 lat i 24 lat pracy:)

renta po utracie oka

a czy ktos z Was sadzil sie z ZUSem o brak renty??

renta po utracie oka

Witam,

też jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie renty. Otóż mam 23 lata i nie widzę na jedno oko od 3 roku życia, a na drugim mam -4,75. Więc pytanie czy mogę ubiegać się o rentę, bo jak byłam parę razy w ZUSie to mnie tylko przegonili od pokoju do pokoju i nic się nie dowiedziałam. I drugie pytanie czy ktoś się może ile wynosi taka renta?

renta po utracie oka

Witam!

Bylem w podobnej sytuacji jak ty i również nie widzę na jedno oko to znaczy mam odklejoną siatkówkę i starałem się o rentę socjalną. Rente przyznano na 3 lata a wysokosć takiej renty wynosi 525 złotych i jeśli masz umiarkowany stopień to przysługuje ci zasiłek w wysokości 153 zł. Lecz pamietaj jeśli otrtzymasz taką rentę to mozesz dorobić legalnie bardzo mało, ale wybór należy do ciebie.

 

renta po utracie oka

To nie jest tak, że jak napisałeś "legalnie można bardzo mało dorobić". Jeśli masz przyznaną rentę, możesz zarabiac ile chcesz, tylko powyżej pewnej kwoty (przy rencie socjalnej ta kwota rzeczywiście jest nieduża) wypłata renty się zawiesza. Po prostu założenie jest takie, że renta ma zapewnić absolutne minimum życiowe i jeśli jesteś w stanie sam je sobie zapewnic to renta nie jest ci juz potrzebna. Nie jest to moim zdaniem do końca sprawiedliwe, ale tak jest.

Piszę to dlatego, że mozna zaobserwować, także na tym forum, takie podejście, że  "ja mam rentę więc pracować nie mogę" albo "lepiej nie być niepełnosprawnym/rencistą bo nie można zarobić itp". A jedno z drugim wcale się nie wyklucza. Jeśli jesteśmy w stanie zarobić na swoje potrzeby to świetnie i korzystajmy z tego, ale i ewentualna renta w niczym nie przeszkodzi, bo nawet jeśli nam się jej wypłata zawiesi z powodu zarobków, to w razie utraty  pracy czy innego nieszczęścia te 500 zł dostaniemy.

renta po utracie oka

ipmarcik11 czy Tobie przyznano umiarkowany stopień niepełnosprawności? Tak pytam z ciekawości bo ja mam nie tyle odklejoną siatkówkę co zupełnie porozrywaną i tak się zastanawiam, co mi wystawią. A z tym legalnym dorobieniem, to jako studentka studiów dziennych to i tak ludzie nie bardzo chcą zatrudniać bo plan zmienia się jak w kalejdoskopie, więc na razie pozostają mi prace sezonowe:)

renta po utracie oka

Tak dostałem umiarkowany stopień ale musiałem dużo papierów z Kliniki wyciągnąć i złożyć wraz z wnioskiem wypełnionego przez lekarza pierwszego kontaktu. Więc napewno dostaniesz. W razie pytań pisz na gg podane w profilu

renta po utracie oka

Witajcie. 

W wyniku walki z nowotworem straciłem całkowicie lewe oko. Zostało usunięte, więc nie mam szans, na żadne cudowne wyzdrowienie. Mam przyznany stopień umiarkowany, lecz jedynie czasowo, do końca lutego 2012. W moim przypadku sprawa renty wyglądała w taki sposób, iż lekarz orzecznik przyznał mi ją czasowo, lecz zaznaczył, że w zasadzie dostaję ją jedynie ze względu na pozostałe problemy zdrowotne (zaplanowana operacja tętniaka mózgu). Dał na dwa lata ale zapowiedział, że na tym się zakończy, bo na utratę jednego oka ZUS nie daje rent. Nie napawa to optymizmem. Złożyłem o kontynuację, gdyż koniec nastąpił z dniem 31.12 jednakże na razie czekam na komisję. Dam znać jak już będzie po wszystkim.