MENU

Forum - Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Mam ważne orzeczenie (dożywotnio), na szczęście nic się się nie pogarsza, ale dowiedziałam się, że osoby widzące tylko jednym okiem powinny mieć stopień umiarkowany ( ja dostałam lekki). Czy mogę po prostu iść na komisję kolejny raz i starać się o drugi stopień? Czy nie ma takiej możliwości, bo orzeczenie jest ważne? Proszę o szybkie odpowiedzi :)

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Moim zdaniem możesz stawać na komisji i wnioskować o zmianę stopnia. Ja byłam w podobnej sytuacji miałam ważne orzeczenie jednak znacznie pogorszył mi się wzrok i ubiegałam się o zmianę stopnia przed upływem ważności orzeczenia.

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Mój znajomy był w takiej samej sytuacji, stanął na komisję i dostał umiarkowany stopień.

Ja miałam lekki ( też mam jedno oko) okresowo i dostałam umiarkowany okresowo( co trzy lata staję na komisję ) i mam z tego powodu dużo ulg i dofinansowań ( np. PFRON płaci za moje studia)

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Dziękuję za informację :) Teraz już nie mam wątpliwości, ze powinnam iść na komisję :) Jeszcze jedno pytanie... Czy mam na komisji mówić, że staram się o przyznanie umiarkowanego stopnia, mimo, że (dzięki Bogu) nic się pogorszyło? czy po prostu iśc, tak, jak za pierwszym razem i niech oni robią, co uważają?

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

Z tego co pamiętam to we wniosku jest pytanie z jakiego powodu składasz ten wniosek. Jedną z odpowiedzi jest właśnie pogorszenie stanu zdrowia.

Jeśli masz z drugim okiem wszystko w porządku ja bym zadał pytanie czy mogą mi zabrać ten lekki stopień. 

Czy jeśli mam ważne orzeczenie - mogę wyrobić nowe?

A mogą zabrać??? Mam sporą wadę wzroku w drugim oku...