MENU

Forum - jednooczny inżynier budownictwa

jednooczny inżynier budownictwa

jednooczny inżynier budownictwa

Witam wszystkich.                                                                                                                     Piszę  pierwszy raz na forum. Jak już w temacie zaznaczyłam, poszukuję wśród forumowiczów osób które pracują w branży budowlanej np jako projektanci lub zna kogoś takiego. Chodzi mi o badania do pracy na wysokości, które to są potrzebne np do zdobycia uprawnień. Ja skończyłam 2gi rok budownictwa i tu  zaczęły się schody, gdy miałam wykonać badania potrzebne na praktyki. Oczywiście, jako że jestem jednooczna, nie przeszłam badań. W przyszłości chciałabym pracować w biurze projektowym ale na budowie przecież będę musiała się kiedyś pojawić a brak widzenia obuocznego dyskwalifikuje mnie z prawnego punktu widzenia.                                                                     Mam więc pytanie: czy miał ktoś podobne doświadczenia, orientuje się w tym temacie ?

jednooczny inżynier budownictwa

jestem w podobnej sytuacji. Studiuje 2 rok budownictwa, teraz muszę wybrać specjalizacje, chciałem iść na konstrukcje budowlane, tyle nie wiem czy potem będę mógł spokojnie wykonywać ten zawód. Bo nie orientuje się czy dostane uprawnienia. Ale wiem że jest prawie niemożliwe abym pozytywnie przeszedł badania wysokościowe. Które zarazem są niezbędne aby dostać uprawnienia. Choć nie jestem tego wszystkiego pewien. Dlatego chciałbym jakąś odpowiedź na pytanie: czy mam szanse na wykonywanie tego zawodu? Interesuje mnie praca w biurze przy projektowaniu, bo nadzoru pewnie nie będę mógł prowadzić- przynajmniej tak mi powiedział lekarz.

jednooczny inżynier budownictwa

Hej

 

Ja chciałam studiować farmację, lecz Pani psycholog z szkoły szybko mi moje plany  zniweczyła odpowiedzią, że muszę mieć sprawny wzrok. Budownictwo fajna sprawa, ale z tego co wiem czasami można dostać pracę z biurkiem wydziale geodezji miasta, czasem w  moim mieście pojawiały się takie oferty pracy. Po skończeniu studiów zawsze można się przekwalifikować czyli studia podyplomowe.Radzę zapytać doradcę zawodowego oraz rehabilitanta osób niepełnosprawnych, który na pewno jest w waszym mieście przy jakiejś agencji zatrudnienia dla niepełnosprawnych.

 

Pozdrawiam