MENU

Forum - brak widzenia obuocznego- renta..

brak widzenia obuocznego- renta..

brak widzenia obuocznego- renta..

Witam ma 25 lat , jestem z torunia, od urodzenia ma wade oka lewego( zez wewnetrzny, z niedowidzeniem,astygmatyzm,) poprostu dodatkowo widze tylko jakąś plamę, na jakiejs tam maszynie wyszlo mi -8 diopri?? w teori calkowita slepota w rzeczywistosci cos tam widze , tyle co wiem mozg juz się przystosowal do takiego widzenia ,w dziecinstwie zaslanianie zdrowe oko ale bez poprawy, nie nosze okularów bo sa zbyteczne lekarz stwierdzil wada nieuleczalna., . Skonczylem technikum 5 letnie ,pracuje 4 rok jako operator wozka widlowego , zdolnosc dostalem niestety tylko przez chodzenie do roznych lekarzy proszenie sie itd. poprostu jak nie drzwiami to oknem, praktycznie jakiego zawodu niechcial bym podjąć to na wstepie dyskwalifikacja , niedlugo czekaj mnie kolejne badania okresowe , ktorych niesty juz nie jestem w stanie przejsc , wiec czy z tego powodu mam szanse na jaka kolwiek rentę ??

gdzie sie udac , jak zglosic, jak wytlumaczyc , ze do tego czasu jakos mialem zgode do pracy.? wogole od czego zaczac na co mam szanse ,

z gory dziekuje i przepraszam za nieładZaĹźenowanie 

brak widzenia obuocznego- renta..

Witam Sprawa jest dość złożona, jeśli stan widzenia się Panu pogorszył, to pewnie nie dostanie Pan już zgody na dalszą pracę w tym zawodzie, może Pan próbować w innym lub udać się do ZUSu i zapytać, jakie dokładnie dokumenty trzeba złożyć, by uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy. Jeśli stan Pańskiego wzroku pogorszył się w czasie pracy tak, że już Pan nie może pracować, to moim zdaniem otrzyma Pan orzeczenie o niezdolności do pracyi na tej podstawie rentę. Jeżeli stan wzroku się nie pogorszył, może Pan próbować argumentować, że skoro poprzednio zgodę na pracę Pan otrzymał, to dla zego teraz ma być inaczej. Mam nadzieję, że pomogłam, jeśli będzie Pan miał jakieś trudności lub wątpliwości, to postaram się odpowiedzieć dokładniej i szerzej

brak widzenia obuocznego- renta..

dzieki za odpowiedz , wlasnie z lekarzami jest jak jest 2 razy dostalem pozwolenie a nowy lakarz powiedzial ze nie i koniec, wiadomo sie znalazlo innego i jeszcze mam badania., za jakis czas bede zmienial prace z mniejszymi wymaganiami "zdrowotnymi" i wtedy chyba bede próbował,. Tak sobie pomyslalem , ze jestem jeszcze za mlody na rente i wiadomo jaka ona jest wysoka he , ale czy moge starac sie  o same orzeczenie o niepelnosprawnosci?? wogole jakie sa powiedzmy plusy takiej grupy 3 lub 2 ,  jakies ulgi itp.??  , z gory dzieki

brak widzenia obuocznego- renta..

Oczywiście, że możesz ubiegać się o takie orzeczenie.  A jeśli chodzi o ulgi to nie wiem jakie są ma 3 grupę (z tego co słyszałam jest ich niewiele) ale na 2 są ulgi na przejazdy PKP PKS  oraz na komunikację miejską w większości miast 100% ulgi dla osoby niepełnosprawnej i opiekuna.  Poza tym mając orzeczenie możesz pobierać zasiłek pielęgnacyjny oraz ubiegać się w PFRONie o dofinansowanie na komputer, szkolenia czy turnusy rehabilitacyjne.Z 2 grupą przysługuje również 50 % zniżka na abonament w sieci Plus.