MENU

Forum - Chyba zostanę "cudownie" uzdrowiona

Chyba zostanę "cudownie" uzdrowiona

Chyba zostanę "cudownie" uzdrowiona

Strasznie wkurza mnie to chore prawo.Wycie Dziś miałam 3 komisję ZUS. Oko miałam usunięte około 4 lata temu. W międzyczasie miałam przyznany  raz umiarkowany stopień na 2 lata, no i kolejny raz lekki stopień na dwa lata. A dziś miałam kolejną komisje o przedłużenie i lekarz orzecznik skierował mnie na konsultacje do orzecznika okulisty. Tak sobie myślę ironicznie, że może mi nie wierzy, że oka nie mam.Zasady Ĺźyciowe Ale obawiam się, że chodzi im o to żeby mi ten lekki stopień też odebrać. Być może dlatego, że pracuje od ponad roku. A to że pracuje tylko przy komputerze i tylko na pół etatu, żeby oka nie przemęczać nikogo nie obchodzi. Wiem, że wielu z Was  jest w tej sytuacji, że nie mają oka i żadnego stopnia i to jest nie w porządku, że prawo jest takie nierówne dla każdego.

Wybaczcie zaśmiecaniem forum moimi problemami, ale musiałam sie troche wyżalić. A jeśli możecie to trzymajcie kciuki w  poniedziałek o 12. bo wtedy mam badanie orzecznika okulisty. (Ciekawe czy mi proteze wyjmie? he he)

Chyba zostanę

Witaj.Oj chore prawo dla ludzi w potrzebie ale można wygrać z nimi sprawę .Moim organem jest KRUS i założył sprawę zaraz podobnie jak u Ciebie jak podjęłam pracę i zaczęli się czepiać ,że mi nadpłacili 1000zł ,a było to 5 lat temu więc skierowałam do nich pismo i oni wystąpili na drogę sądową .Sąd w Szczecinie podtrzymał moje uzasadnienie więc oni odwołali się do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu .Czekałam prawie 2 lata ale Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu w Szczecinie i wypłacili mi z odsetkami i zapłacili za Sądy.Nie jestem prawnikiem ale im nie popuszczę,bo mam prawo do godnego chorowania.Trzymam kciuki !Perskie oko

Chyba zostanę

Zuziku, jak nie dadzą, odwołuj się, do skutku! Musisz być na garnuszku państwa, by dostać grupę inwalidzką? Masakra! To w takim razie po co pozwalają nam pracować? Niech dadzą odpowiednio wysokie renty do przeżycia i nie będzie problemu.

Arghhhh, jak coś takiego widzę, to chce mi się uciekać z Polski. Walcz, kobieto! 

Chyba zostanę

Już pisałem że ustawa jasno określa komu należy się jaki stropień ... nie masz jednego oka a drugie masz okej ... nie należy Ci się żaden stopień chyba że po przez okres adaptacyjny - po usunięciu oka (chociaż mi lekarz na komisji powiedział że i tak już dawno na nie nie widziałem więc nic mi to nie da).

 

Moja rada - składając papiery na komisje dołączcie do tego wynik lub opis z badania pola widzenia.

 

Dopiszę tylko jeszcze iż uważam tę ustawę za krzywdzącą i cieszę się że są lekarze którzy się po prostu do niej nie stosują. 

Chyba zostanę

TRYBUNAŁ PRZYZNAJE A USTAWA ZABIERA?Jestem obywatelką kraju na równi z ministrami,żadna ustawa nie może zabierać chorym to co przyznaje Trybunał i niech oni te ustawy wsadzą sobie  nie powiem gdzie.Nikt nie idzie po jałomużnę tylko wie,że w cywilizowanym świecie na pierwszym miejscu stawia się na opiekę i rodzinę,a tu na oko widać,że się przeciwdziała chorym ,ubogim bezbronnym ludziom zarówno tym dużym jak i maluczkim.Móże ktoś ma inne zdanie ale ja się pod tym podpisuję dwoma rękoma!Pozdrawiam

Re: Chyba zostanę


Dzięki kobitki. Zobaczymy co będzie za kilka dni.

Wolek nie wiem o jakiej ustawie piszesz, bo nie mogę nic znależć. Jedynie co znalazłam o orzeczeniu wad wzroku to publikacja na tym forum nt. Wady wzroku - orzecz...  http://www.jednooczni.org/pl/news/18.html

i tu jest cytat:  Do III grupy inwalidów (lekki stopień niepełnosprawności) kwalifikują się osoby z obuoczną bezsoczewkowością, osoby jednooczne oraz osoby, których ostrość wzroku w lepszym oku po korekcji szkłami nie przekracza 25% normalnej ostrości. Osoby te nie są prawnie uznawane za niewidome.

 

 

 

Chyba zostanę

Tak na szybko link: http://www.idn.org.pl/sonnszz/orzekanie.htm

 

dalej: § 32. 1.  ; punkt 4

 

nie jest to ustawa a rozporządzenie - wcześniej  pomyliłem się.

Chyba zostanę

Re: Chyba zostanę


wolek:

Tak na szybko link: http://www.idn.org.pl/sonnszz/orzekanie.htm

 

dalej: § 32. 1.  ; punkt 4

 

nie jest to ustawa a rozporządzenie - wcześniej  pomyliłem się.

 

Przepraszam za pusta wpadke, okienko mi zaszwankowalo.  Moi drodzy ustawy ustawami uchwaly tez sobie a lekarze robia co chca i to tylko od nich zalezy zawsze stopien przyznanej niepelnosprawnosci.  Mam od dawna w glowie przyklad jawnej niesprawiedliwosci kiedy lekarz okulista przyznaje dziecku z wada ok -5 w obu oczach stopien umiarkowany  mama  idzie na tzw wczesniejsza emeryture ze wzgledu na zajmowanie sie chorym dzieckiem.  
Czy zgodzicie sie ze mna, ze niepelnosprawnosc w Polsce stala sie za przeproszeniem "norma" .  System tworzy tysiace fikcyjnych inwalidow za lapowki , bo pracodawcy maja ulgi w skladkach a cierpia czesto na tym naprawde niepelnosprawni..  Zus sie przestrasza i maja nakazy odrzucania jak najwiekszej ilosci ludzi na komisjach zwlaszcza takich ktorym trzeba wyplacic swiadczenie finansowe.  No takie mam odczucie od dluzszego czasu.

 Zuzce zyczymy powodzenia, solidaryzujemy sie duchowo!

 

 

Re: Chyba zostanę


Zuzik:

Strasznie wkurza mnie to chore prawo.Wycie Dziś miałam 3 komisję ZUS. Oko miałam usunięte około 4 lata temu. W międzyczasie miałam przyznany  raz umiarkowany stopień na 2 lata, no i kolejny raz lekki stopień na dwa lata. A dziś miałam kolejną komisje o przedłużenie i lekarz orzecznik skierował mnie na konsultacje do orzecznika okulisty. Tak sobie myślę ironicznie, że może mi nie wierzy, że oka nie mam.Zasady Ĺźyciowe Ale obawiam się, że chodzi im o to żeby mi ten lekki stopień też odebrać. Być może dlatego, że pracuje od ponad roku. A to że pracuje tylko przy komputerze i tylko na pół etatu, żeby oka nie przemęczać nikogo nie obchodzi. Wiem, że wielu z Was  jest w tej sytuacji, że nie mają oka i żadnego stopnia i to jest nie w porządku, że prawo jest takie nierówne dla każdego.

Wybaczcie zaśmiecaniem forum moimi problemami, ale musiałam sie troche wyżalić. A jeśli możecie to trzymajcie kciuki w  poniedziałek o 12. bo wtedy mam badanie orzecznika okulisty. (Ciekawe czy mi proteze wyjmie? he he)

 HEJ!Kochana Zuzik:)Trzymam dalej kciuki ,bo wiesz nie wiem jak Ci poszło w poniedziałek?Ja przesyłam Ci pozytywną energię(nie będę skromna ..ale tylko takową posiadam)i wierzę ,że wszystko OKśmiech?,daj znać to moje kciuki odpoczną:)Pozdrawiam serdecznie.

 

Chyba zostanę


Dziekuję Staniu za pamięć.  Kciuki już nie musisz trzymać Perskie oko Przedłużono mi rentę. Nie wiem po co w ogóle była ta konsultacja okulisty, bo w gabinecie byłam dosłownie 5 minut. Lekarzowi nie chciało się w moją grubą teczkę z papierami zaglądać, więc spytał się co miałam robione i kiedy, potem spytał się czy pracuje i gdzie. Powiedziałam, że "za biurkiem" na co on stw., że to typowa praca dla jednoocznych i jeśli chodzi o orzeczenie to zostaje dalej tak jak jest (czyli lekki stopień)i mam czekać na list z ZUS. Nie wiem tylko na jak długo ja dostanę, ale przypuszczam, że tak jak ostatnio czyli na 2 lata.

Najważniejsze, że się udało tym razem również. Dzięki Wam wszystkim jeszcze raz.

Chyba zostanę

Kochana!Fajnie póki co cieszmy się z tego co mamy:)Kiedyś będzie nas więcej ,a toć w potędze siła więc biedni będą Ci ,,dobroduszni lekarze"jak pokażemy im swoje kciukiśmiechPozdrawiam wszystkich cieplutko :)