MENU

Forum - Nauczyciel z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Nauczyciel z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Nauczyciel z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

 

Witam wszystkich, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności ( 04-O i 10N ) i pracuję jako nauczyciel kontraktowy. Z Karty Nauczyciela wynika, że z nauczycielem kontraktowym podpisuje się umowę na czas nieokreślony a tymczasem ja otrzymałam umowę tylko na kolejny rok szkolny. Jestem zatrudniona przy wsparciu PFRON - a orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mam ważne do kwietnia 2010, oczywiście będę stawać na komisję i zapewne orzeczenie przedłużą mi na kolejne trzy lata, tylko nurtuje mnie dlaczego umowę o pracę mam na czas określony skoro KN mówi wyraźnie, że z n-lem kontraktowym nawiązuje się stosunek pracy na czas nieokreślony. Tym bardziej, że NIE JESTEM zatrudniona na zastępstwo ani raczej nie wynika to z organizacji nauczania. Pracuję w świetlicy szkolnej a pracodawca otrzymał z PFRON-u zwrot kosztów mojego stanowiska pracy. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Proszę o rady i informacje.

Nauczyciel z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

W opolskim PIPie są darmowe porady prawników ... przypuszczam że w innych miastach jest podobnie. Można zadzwonić albo przyjść osobiście.