MENU

Forum - Grupa Inwalidzka

Grupa Inwalidzka

Grupa Inwalidzka

Hej ... zajrzałam dziś na ten portal i okazało się że dobrze mi zrobi zarejestrowanie sie tu , ponieważ chciałabym wiedzieć jak załatwić sobie grupę inwalidzką ... od 17 lat mam jedno oko niestety chociaz że skończyłam szkołe ogrodniczą nie bardzo mam miejsce w tym zawodzie ..

4 lata temu dom dziecka probował załatwić mi taka grupę jednak komisja orzekła iż jestem w stanie funkcjonować i normalnie żyć w oraz pracować majac brak gałki ocznej więc nie dostałam żadnej grupy... chciała bym sie odwołać lecz nie wiem czy ma to jakiś sens .. z tego co tu wyczytałam mało komu udaje sie dostac sprawiedliwej grupy.. co zrobić ????????? czy ktoś moze mi doradzić?

Grupa Inwalidzka

Witaj!  Piszesz, ze bylas orzekana 4 lata temu i nic.  To bylo dawno,teraz akurat na nowym roku mozna sprobowac jeszcze raz, jednak tak jak pislam gdzie indziej pasuje miec jakie dokumenty tj kartoteke chorobowa. .  Mozna na orzecznictwie powiedziec, ze zalezy ci na stopniu niepelnosprawnosci, bo to zwiekszy Twoje szanse na prace itp.  Na miejscu dowiesz sie jak wyglada ewentualnie procedura odwolawcza.   Trzeba probowac- niech to bedzie Twoje postanowienie noworoczne...