MENU

Forum - stopień niepelnosprawności

stopień niepelnosprawności

stopień niepelnosprawności

Witam
Jezeli posiadam lekki stopień niepełnosprawności 04-O ,orzeczony przez powiatowy zespół ds orzekania o niepełnosprawnosci na stałe ,to czy jest to mozliwe ,po paru latach  jak mi sie wzrok pogorszy ,zeby starac  sie o umiarkowany stopień ,zaznaczam  że  lekki dostałam na stałe

stopień niepelnosprawności

Myślę, że próbować nigdy nie zaszkodzi. Najlepiej zapytaj u źródła, czyli w Centrum Orzekania.

stopień niepelnosprawności

Właśnie bylam w Centrum orzekania, w przyszlosci można sie starać o zmiane grupy,to że otrzymałam na stałe nie oznacza że do końca życia

stopień niepelnosprawności

03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
04-O - choroby narządu wzroku;

Bradzo prosze napiszcie jaki to stopień niepełnosprawności, szukam w internecie ale nie moge znaleźć ( a tak do końca nie zostałam dokładnie poinformowana)

stopień niepelnosprawności

Martynko!W  swoje orzeczenie zerknij ,które jak domniemam masz,bo tam musi być stopień niepełnosprawności ewentualnie jeśli faktycznie nie ma wpisu to idz do żródła czyli do Centrum.Pozdrawiam.

stopień niepelnosprawności

No właśnie chodzi o to, że niestety nie jest wpisany sam stopień tylko te symbole niepełnosprawności i że datuje się ją od urodzenia. Nie wiem poprostu czy moge się teraz ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne dla córki ( podobno od tego roku nie zależy to od dochodów), a w ubiegłym roku przekraczał mi o kilkanaście złotych, mimo że pracuje tylko mąż!

stopień niepelnosprawności

Niepełnoprawna niepełnosprawnośćhttp://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/57334                                                                                  MARTYNKO:                           Polecam przeczytanie tego artykułu.Może Ci przybliży i rozwieje Twoje wątpliwości ale wpis powinien być w razie co pozostanie Ci zasięgnięcia informacji w Centrum Orzekania na pewno mają w bazie danych.Pozdrawiam

stopień niepelnosprawności

dla dzieci do lat 16 nie wydaje się grupy tylko zalicza do osób niepełnosprawnych

o świadczenie pielęgnacyjne można się starać gdy punkty 6,7,8 w orzeczeniu na TAK.

stopień niepelnosprawności

Akurat te 3 punkty są na tak i kilka wyżej... tylko tak jak napisałam w zeszłym roku przekraczał mi dochód o 70zł - pracuje tylko mąż i utrzymuje nas. Wiem też że to jakieś śmieszne 0.20gr nie pozawala na świadczenie, bo znałam kilka takich przypadków, a przecież to nie są pieniądze dla nas - rodziców tylko dla naszych dzieci, które potrzebują pomocy i rehabilitacji!

stopień niepelnosprawności

Wiem o tym ,bo sama pilnowałam aby tego dochodu nie przekroczyć .podobnież ten limit przestał obowiązywać od 1 stycznia 2010r. więc warto się przejść do wydziału zasiłków

i zapytać czy tak faktycznie jest i złożyć wnioski .Pozdrawiam serdecznie,