MENU

Forum - Jeszcze raz o orzeczeniu...

Jeszcze raz o orzeczeniu...

Jeszcze raz o orzeczeniu...

Hej, mam pewna sprawę... W zeszłym roku otrzymałam orzeczenie z lekkim stopniem niepełnosprawności. Czytając wasze wpisy doszłam do wniosku, ze powinnam starać sie o stopien umiarkowy, ale na razie nie mam do tego glowy. Kilka dni temu otrzymalam wyniki gastroskopii i wychodzi na to, ze jestem chora na celiakie, ktora zmusza mnie do bycia na diecie bezglutenowej.

Doczytalam sie, ze ludzie chorzy na celiakie moga starac sie o stopien niepelnosprawnosci. I tu mam  pytanie:

Jak to jest jesli mam kilka powodow do otrzymania orzeczenia? Czy bede miec jedno - wspolne orzeczenie? Czy na kazda chorobe osobne? (Brzmi niedorzecznie, ale wszystko jest mozliwe)

Mam nadzieje, ze ktos bedzie w stanie mi pomoc w tej sprawie :)

Jeszcze raz o orzeczeniu...

Dostaniesz tylko jedno orzeczenie sumujące Twój stan zdrowia. Wszystko zależy od widzimisię orzecznika. Pozdr.

Jeszcze raz o orzeczeniu...

jesli chodzi o zaswiadczenie o niepelnosprawnosci, to trzeba miec rente przyznana? a moze znacie kogos kto sie sadzil z ZUSem o nie przyznanie renty??

Re: Jeszcze raz o orzeczeniu...


wiedzma:

Hej, mam pewna sprawę... W zeszłym roku otrzymałam orzeczenie z lekkim stopniem niepełnosprawności. Czytając wasze wpisy doszłam do wniosku, ze powinnam starać sie o stopien umiarkowy, ale na razie nie mam do tego glowy. Kilka dni temu otrzymalam wyniki gastroskopii i wychodzi na to, ze jestem chora na celiakie, ktora zmusza mnie do bycia na diecie bezglutenowej.

Doczytalam sie, ze ludzie chorzy na celiakie moga starac sie o stopien niepelnosprawnosci. I tu mam  pytanie:

Jak to jest jesli mam kilka powodow do otrzymania orzeczenia? Czy bede miec jedno - wspolne orzeczenie? Czy na kazda chorobe osobne? (Brzmi niedorzecznie, ale wszystko jest mozliwe)

Mam nadzieje, ze ktos bedzie w stanie mi pomoc w tej sprawie :)

 Cześć!

Pracuję od niedawna w księgowości w zakładzie pracy chronionej, zatrudnione są tam osoby, które mają nawet trzy schorzenia np.kod 04 to oczy do tego kod 05-ruch i kod 03 , wszystko na jednym orzeczeniu

 

Jeszcze raz o orzeczeniu...

jest tak jak napisała Magda Sz. w orzeczeniu i legitymacji mogą być maksymalnie trzy kody choroby

Jeszcze raz o orzeczeniu...

DO Magdy SZ:    Magda to napisz jak to jest z tymi dofinansowaniami do stanowisk pracyw takim zakladzie ile zwrotu  faktycznie otrzymuja pracowdawcy za zatrudnienie osoby.np na 2 grupie ty to faktycznie tak wychodzi, ze taki pracownik jest  bardzo oplacalny  

Bo teraz wielkie halo, bo prezydent podpisal ustawe o zmniejszeniu diofinansowan do lekkiego stopnia niepelnosprawnosci .   Jestes chyba na biezaco w tej tematyce.

Jeszcze raz o orzeczeniu...

Cześć!

Ja pracuję w księgowości, ale zajmuję się fakturowaniem, magazynami, wyciągami bankowymi , natomiast sprawy pracownicze nie są moją działką.Ale w wątku Gdzie pracujecie? wypowiada się na ten temat aania z Rzeszowa.

Przykro mi, ale mnie jeszcze w takie sprawy nie wtajemniczają.

Pozdrawiam serdecznie 

Jeszcze raz o orzeczeniu...

witam

Ja pracuję  w zakładzie pracy chronionej , w takim gzie pracodawca dostaje dofinansowanie z PFRON-u. Więc tak przy dawniej 2-ej grupie  po nowelizacji  pracodawca dostanie  100% najniższej krajowej  a przed nowelizacją było chyba  110 % albo 120 % już nie pamietam .A przy dawnej 3-ej grupie to pracodawca teraz dostanie 50% najniższej  a było 70% 

 

Jeszcze raz o orzeczeniu...

Wiecie co niby czytalam o podpisaniu nowelizacji ustawy o dofinansowaniach przez prezydenta ale sa ludzie ktorzy twierdza ze tak naprawde to te pensje nie sa w 100 % refundowane. rany boskie my chyba faktycznie jestesmy absolutnie darmowa sila robocza!