MENU

Forum - Auto z Angli-kiera prawa strona!

Auto z Angli-kiera prawa strona!

no i się dowiedziałem idąc po nitce do kłębka doszedłem do ministerstwa transportu a tam pan udzielił mi info.Jest tak są wyjątki na pojazdy specjalistyczne i można się pod nie podciągnąc mam nawet formularz z ministerstwa (wniosek )ale istnieje ryzyko,że go odrzucą a opłaty typu akcyza i opłaty manipulacyjne przepadną!co daje dosyc dużą kwotę bo jakieś 4-5tyś zł w takim wypadku nie bardzo widzę sens lepiej płacic angolom za ubezpieczenie i miec polskie kombinacje w d...!Pozdrawiam w razie w mam wniosek i mogę go przesłac na maila!KAmil

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Mam pytanie odnośnie rejestracji auta anglika-kiera prawa strona jeżdziłem troszke takim autkiem i się"zakochałem"mam protezę-prawą więc kiera po prawej zwiększa mój kąt widzenia(pole widzenia) jeżdzi mi się tym autkiem superowo ale nie wiem czy dzięki protezie nie dało by się go zarejestrowac?dla wszystkich z protezą prawo oczną polecam warto jazdy takim autkiem totoalna odmiana problem tylko na początku a póżniej kozak!Proszę o radę!Pozdrawiam! Kamil

Re: Auto z Angli-kiera prawa strona!

z tego co sie orientuje, można jeździć z kierownicą po prawej stronie, ale tylko przez miesiac;/Potem jak cię złapie drogówka mandaty, będzie wystawiaćMarszczÄ� brew

 

 

Auto z Angli-kiera prawa strona!

hej dzięki za napisanie ale chyba nie bardzo masz racje , z tego co wiem to pół roku a nie miech no a mandat na jakiej podstawie?skoro masz przegląd podatek i ubezpieczenie?

Re: Re: Auto z Angli-kiera prawa strona!


Marcin181:
z tego co sie orientuje, można jeździć z kierownicą po prawej stronie, ale tylko przez miesiac;/Potem jak cię złapie drogówka mandaty, będzie wystawiaćMarszczÄ� brew

 

 

 Teoretycznie tak jest, nie jest to uregulowana sprawa, niektórzy mówią o poł roku, niektórzy o miesiącu, niektórzy o roku. Jednak wiem, że nie ma szans utrzymania takiego auta na stałe w Polsce, chyba, że dorobisz kierownicę z drugiej strony - to też jest jakieś wyjście.

 

Auto z Angli-kiera prawa strona!

A jak jest z możliwością rejestracji w ministrerstwie transportu podobno udzielają zgodę na rejestrację prawo stronnej kirownicy dla pojazdów specjalistycznych zabytkowych itp.czy jest wśród "piratów"ktoś kto może mi podpowiedziec jak to napisac z kim rozmawiac i czy jest szansa,że się uda?Możan przeca potraktowac ów pojazd jako pojazd specjalistyczny!Pozdrawiam Kamil

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Takie auto raczej logicznie rzecz biorąc, nie może być zatwierdzone na dłuższą metę. Na mój chłopski rozum - ryzyko wypadku przy wyprzedzaniu jest większe.

Pytaj u źródła, czyli w wydziałach transportu, a nie nas :)

P.S Ja też nie mam oka z prawej strony i wydaje mi się jednak, że bezpieczniej jeździ się z normalną kierownicą. Właśnie przy takim wyprzedzaniu masz największy kłopot. Stoisz wtedy na podobnej pozycji, jak osoby jednooczne lewostronnie. 

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Trzeba spróbowac coby się przekonac ! A prawdę mówiąc gdzie w róchu ulicznym miejskim masz (ma Pani) mozliwośc wyprzedzania? Poważnie jest łatwiej przynajmniej dla mnie!

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Ale przecież na takie pytania mogą odpowiedzieć tylko osoby kompetentne, nie my. Można sobie gdybać.

A kto mówi tylko o ruchu miejskim? Będziesz jeździć tylko po mieście? 

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Odnosnie rejestracji pojazdu to niestety nie mozesz majac adres zameldowania w Polsce i jezdzic takim pojazdem. Z tego co mi wiadomo (Wujek ma Rovera 75 angielskiego), nie jest to pojazd specjalistyczny, ani tym bardziej zabytkowy i takim pojazdem jezdzi po Polsce, jednak jest zameldowany w UK, pomimo ze tam nigdy nie byl :P

Ostatnio majac z nim kontakt dowiedzialem sie, ze ma wejsc ustawa w kwietniu, czy kiedys tam o mozliwosci rejestracji pojazdow z kierownica po prawej stronie przez Polakow. Poki co to mozesz zarejestrowac tak jak pisales jedynie pojazd zabytkowy, specjalistyczny, badz majac adres zameldowania w UK.

Auto z Angli-kiera prawa strona!

Dzieki za newsa!więc albo się wstrzymam albo zamelduje w UK!