MENU

Forum - Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Kochani, orientujecie się czy dostane gdzieś pieniążki lub ulgi(w jakiejś państwowej instytucji) na dziecko widzące tylko na jedno oczko, w drugim oczku nie ma reakcji nawet na światło,

Jakie papiery i gdzie trzeba składać?

Byłabym wdzięczna za informacje

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Centrum Pomocy Rodzinie

Centrum do spraw orzekania o niepełnosprawności 

Tam musisz się udać i dowiadywać. Grupa inwalidzka to podstawa, wtedy dostaniesz zasiłek pielęgnacyjny. W zależności od stopnia dziecko może też dostać rentę socjalną. 

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Dziękuje

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

co do renty socjalnej to dopiero od 16 roku życia tak powiedziano i niedawno,bo jak Roza dostała orzeczenie do 2023,to udałam się do różnych instytucji z zapytaniami,ale dostałam od każdego odmowne i od każdego słyszałam ,dziecko skończy 16 lat to dopiero.

Tera mam pielęgnacyjny i rehabilitacyjny:)

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Tak, z ta rentą socjalną to prawda. Ale tylko przy 2 i 1 grupie chyba, 3 czyli stopień lekki już się nie załapie, ale mogę się mylić.

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

u nas jeśli już nam cokolwiek, przyznają to chyba tylko lekki stopień

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

Klementynko dzieciom nie przyznaje się lekkiego stopnia. Dzieci zalicza się do osób niepełnosprawnych ze wskazaniami albo  nie zalicza. Spróbuj

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

no widzicie, jestem kompletnie niedoinformowana.

Kasiu, a o jakie wskazania chodzi? co to dokładnie znaczy?

Czy przysługują jakieś pieniążki na dziecko niewidzące na jedno oko

tak zgadzam się z poprzedniczkami:dzieciom przyznaje się orzeczenie o niepoełnosprawności no określony jakiś czas,maksymalnie do 16 roku życia.mój synek to przypadek siatkówczaka(usuniete lewe oko i 6 chemioterapii)na komisji lekarskiej orzekała "nasza"pani doktor z przychodni(wiEc siE ucieszyłam)a ona dała na orzeczenie tylko do 2010,gdzie większość dzieci takich jak daruś dostają z klucza do 16 roku życia!!!ale....to jak zwykle tylko zależy od lekarza:((((PORAŻKA jak można różnie interpretować te same przepisy!!!dostajemy zasiłek pielęgnacyjny i rehabilitacyjny.pozdrawiam