MENU

Forum - czy można się starać o odszkodowanie

czy można się starać o odszkodowanie

czy można się starać o odszkodowanie

Pawel spytaj prawnika co mozna dalej z tym zrobic ale watpie aby wznowiono sprawe.  Ja kojarze tylko fundacje ALTER EGO ale oni walcza o odszkodowania za ofiary wypadkow drogowych.  Jesli po fatalnym zdarzeniu byles np. na zwolnieniu lekarskim od pracy i moze jestes ubezpieczony z pracy w PZU albo innym tow. ubezpieczeniowym to skompletuj dokumentacje leczenia wybierz papiery na orzecznictwo w sprawie uszczerbku  na zdrowiu zloz i czekaj na wezwanie do lekarza orzecznika.  Ja tak jak TY mam niewidzace jedno oko i orzekli mi w PZU 48% uszczerbku na zdrowiu a na podstawie tego samego stanu faktycznego ZUS zasadzil mi 38% uszczerbku.   Urazy oczu sa bardzo wysoko oprocentowywane.   POWODZENIA  w dochodzeniu roszczen!

czy można się starać o odszkodowanie

Sluchaj, jest tyle firm w chwili obecnej reklamujacych sie, odnosnie odszkodowan, ze moze powinienes poszukac takich firm w internecie, przedstawic im swoja sytuacje, zasiegnac informacji, czy mozliwe jest otrzymanie odszkodowania w Twoim przypadku.

Pozdrawiam, Grzegorz.

Re: czy można się starać o odszkodowanie


GaQ:

Sluchaj, jest tyle firm w chwili obecnej reklamujacych sie, odnosnie odszkodowan, ze moze powinienes poszukac takich firm w internecie, przedstawic im swoja sytuacje, zasiegnac informacji, czy mozliwe jest otrzymanie odszkodowania w Twoim przypadku.

Pozdrawiam, Grzegorz.

 

 Jeżeli śledztwo zostało umorzone, to od kogo ma otrzymać to odszkodowanie?

Autorowi postu chodziło pewnie o fundację, od której ja otrzymałam pieniądze na operację.

Jest to Fundacja Pomocy Ofiarom Przemocy w Warszawie.

Poszukaj postu pt "Trzymajcie kciuki - jestem już po zabiegu" , w dziale "protezy", tam dowiesz się, czy spełniasz warunki.

Poza tym fundacja ma prawo przyznać jak i nie przyznać taką "zapomogę", bo o tym decyduje już jej Zarząd . 

czy można się starać o odszkodowanie

Kornelio  jak myślisz mnie w wieku 6 l.,  sąsiad  o rok starszy rzucil w oko czy moglabym coś wskurać z  tej fundacji co Tobie zaplacili za implant?

 musze soczewkę kupować plyn raz w mc.,do soczewek ,krople na ciśnienie.

Re: czy można się starać o odszkodowanie


mwa150519@wp.pl:

Kornelio jak myślisz mnie w wieku 6 l., sąsiad o rok starszy rzucil w oko czy moglabym coś wskurać z tej fundacji co Tobie zaplacili za implant?

musze soczewkę kupować plyn raz w mc.,do soczewek ,krople na ciśnienie.

 

Przeczytaj, proszę dokładnie komu udzielają pomocy :

 

Fundacja wspiera finansowo ofiary przestępstw (szczegółowe informacje w Statucie Fundacji) pod warunkiem, że:

-pokrzywdzony nie ma możliwości uzyskania odszkodowania od sprawcy przestępstwa lub z innego źródła na przykład z tytułu ubezpieczenia

-wniosek o przyznanie pomocy finansowej, wraz z niezbędną dokumentacją musi być złożony przed upływem dwóch lat od daty popełnienia przestępstwa ( u mnie było trochę dłużej, ale napisałam osobną prośbę ze względu na sytuację i udało się)

-w dalszym postępowaniu niezbędny jest też wyrok lub postanowienie sądu o umorzeniu dochodzenia przez prokuraturę, a także zaświadczenie lekarskie o stopniu uszkodzenia ciała

Fundacja nie udziela pomocy osobom, które przyczyniły się do powstania przestępstwa. Fundacja nie udziela także porad prawnych i nie zajmuje się sprawami cywilno-prawnymi.

 

 

Jeśli nie było żadnej sprawy sądowej w związku z Twym wypadkiem - nie ma szans. Poza tym okres od wypadku jest zbyt długi. Ale zapytać oczywiście możesz. 

czy można się starać o odszkodowanie

nie bylo żadnej sprawy , chyba przedawnione jest .. tak samo jak bym chcial żeby sąsiad mi placil to wlaśnie przedawnione

czy można się starać o odszkodowanie

Jest to duży uszczerbek na zdrowiu, obowiązuje zatem 10 letni czas przedawnienia.

Musiałabyś jednak wnieść sprawę do Sądu Cywilnego o odszkodowanie od sąsiada.