MENU

Forum - Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

witam mamy juz rok 2024, czy jest jasnosc odnosnie przepisu czy osoba jednoczna(niedowidzacana jedno oko) mogła pracować jako kierowca busa, dostawca kurier? kategori b mam od 12 lat jezdze róznymi samochodami dużymi busami równiez ale czy przejde badania ktore dostałem od pracodawcy prosze o odpowedz  pozdrawiam 

Re: Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

Tak bez problemu przejdziesz badania,wymagania dla jednoocznych są takie aby na gorszym oku mieć conajmniej 0,1 a na lepszych  conajmniej 0,8 z korekcją(okulary,soczewki itp)lub bez, jeśli nie masz innych wad wzroku to nie powinieneś mieć problemu.

Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

Czyli jednak trzeba coś widzieć, nie jestem pewien czy mam te 0,1

Prawe oko mam bez wady, lewe, po urazie 20lat temu, tym uszkodzonym

widzę bardzo na max 2m wszystko zamazane 

Policzę palce na rękach, mogę rozczytać  kolory,  figury reszta świata za mgłą.

Czy w takim przypadku te jest szansa? 

Czy jest ktoś na grupie co to ma za sobą ? 

Pozdrawiam  

Re: Praca jako dostawca/kurier dhl kat b

Sztuka kombinacji,ja też ze względu na jednooczność nawet nie widzę tych 0,1 a pracuje jako kierowca,po prostu będąc w gabinecie rozglądnij się za tablicą z cyferkami i literami i zapamiętaj od góry ile potrafisz.To najlepsza metoda,po za tym jak nie zapamiętasz to strzelaj że to M albo N że zamazane widzisz i oni podciągają pod 0,1,bo nie napiszą ci 0,0 skoro masz poczucie światła i coś widzisz tylko bez ostrości,jak 2 oko zdrowe to się nie martw,powinieneś badania przejść bez komplikacji.