MENU

Forum - Praca pow 3 m

Praca pow 3 m

Praca pow 3 m

Czy dostaliscie badania na nowych zasadach, bez widzenia stereo

Praca pow 3 m

Czy coś się zmieniło w prawie? Można dostać badania powyżej 3 metrów bez widzenia stereo?

Praca pow 3 m

Tak dzisiaj przeszedłem badania na legalu.Psychotesty badanie na stereometrze ustawianie patyk nie udało mi się.Wizyta u okulisty prawe oko idealne lewe słabe chyba 4 linijkę od góry przeczytałem.Orzeczenie u psychologa bez zastrzeżeń.Później u lekarza co wystawia kwit Pani coś pod nosem se gadała że coś trochę słabo z widzeniem przestrzennym ale to już nie jest potrzebne to jej słowa.Pracuje na wysokości od 13 lat bez widzenia obuocznego.Jakoś się udawało.Dzisiaj to była ulga na maxa.Badania na 3 lata dostałem Ĺ›miech.Dodam  ze badania robione w Gdańsku.Wrazie ktoś by miał jakieś pytania z chęcią odpowiem.Pozdrawiam. 

Praca pow 3 m

Witam ale dobre wieści.Czy możesz napisać ile widziałeś linijek zdrowym A ile słabszym okiem.A w jakiej przychodni jeśli wolno spytać?tzn jakąś malutką czy duża typu sieć luxmed itp

Re: Praca pow 3 m


ALICJA 800:
Witam ale dobre wieści.Czy możesz napisać ile widziałeś linijek zdrowym A ile słabszym okiem.A w jakiej przychodni jeśli wolno spytać?tzn jakąś malutką czy duża typu sieć luxmed itp

 

 Zdrowym wszystkie linijki,słabszym czwartą od góry.Przychodnia Medicover.

 

Praca pow 3 m

Dziękuję.

Ale chyba miałaś dużo szczęścia bo nie ma przepisu że bez stereoskopii można przejść pow.3m. 

Praca pow 3 m

Dziękuję.

Ale chyba miałaś dużo szczęścia bo nie ma przepisu że bez stereoskopii można przejść pow.3m. 

Re: Praca pow 3 m


ALICJA 800:

Dziękuję.

Ale chyba miałaś dużo szczęścia bo nie ma przepisu że bez stereoskopii można przejść pow.3m. 

 

 Można normalnie przejść w październiku 2018 zmieniły się przepisy.

 https://www.youtube.com/watch?v=P-qI7pr40wQ&t=336s

Luknij ten film. 

Praca pow 3 m

Tak, prawo sie zmienilo. Dzieki Panowie za odp

Re: Praca pow 3 m

śmiech
Qboy:
Tak, prawo sie zmienilo. Dzieki Panowie za odp

 

 

Praca pow 3 m

Ok.Panowie jaką trzeba mieć ostrość na jednym i drugim oku aby przejść to badanie?bo rozumiem że stereoskopii nie trzeba mieć....

Re: Praca pow 3 m


ALICJA 800:
Ok.Panowie jaką trzeba mieć ostrość na jednym i drugim oku aby przejść to badanie?bo rozumiem że stereoskopii nie trzeba mieć....

 

 Coś Ciężko chyba to rozumiesz...

Praca pow 3 m

Byłem w tym tygodniu na badaniach psychotechnicznych na kierowcę kat.B w Warszawie i bez problemu mi podbili. W przyszłym tygodniu mam badania wysokościowe więc się okaże, ale znajomy lekarz medycyny pracy potwierdził mi, że przepisy się zmieniły i jednooczność nie jest już problemem.

Re: Praca pow 3 m


wojtek_r22:
Byłem w tym tygodniu na badaniach psychotechnicznych na kierowcę kat.B w Warszawie i bez problemu mi podbili. W przyszłym tygodniu mam badania wysokościowe więc się okaże, ale znajomy lekarz medycyny pracy potwierdził mi, że przepisy się zmieniły i jednooczność nie jest już problemem.

 

 To poproszę o info od Ciebie po badaniach wysokościowych pod.3m jak było.I napisz proszę jaką masz ostrość wzroku na jedno i drugie oko

Re: Praca pow 3 m


wojtek_r22:
Byłem w tym tygodniu na badaniach psychotechnicznych na kierowcę kat.B w Warszawie i bez problemu mi podbili. W przyszłym tygodniu mam badania wysokościowe więc się okaże, ale znajomy lekarz medycyny pracy potwierdził mi, że przepisy się zmieniły i jednooczność nie jest już problemem.

 

 Na kierowcę kat.B do prowadzenia samochodu służbowego już kilka lat nie trzeba mieć widzenia stereoskopowego.Wysokościowe przejdziesz na legalu niema się już co martwić.

Jednoocznoś to dalej problem przy wózkach widłowych,suwnicach itp. 

Praca pow 3 m

Czyli jak mam na jedno oko 100 ostrości A na drugie niedowidzenie 0.1 i brak stereoskopii to można wszystko przejść z wyjątkiem kwestii broni i wózków widłowych wysokiego skladowania tak?myslalam ze wysokosciowe powyzej 3m też są problemem ale z tego co tu piszecie okazuje się że już nie...

Re: Praca pow 3 m

Przecież jak ktoś piszę że prawym widzi wszystko to ma ostrość na poziomie 1,0 a na lewym 4 rząd od góry to ma 0,4 i gdzie tu jednooczność? Napiszcie jakie wy mieliście wyniki i czy przeszliście.Ja na zdrowym mam 1,0 i na gorszym 0,1 więc nie jestem przekonany czy bym przeszedł.

 

Re: Re: Praca pow 3 m


dan88:
Przecież jak ktoś piszę że prawym widzi wszystko to ma ostrość na poziomie 1,0 a na lewym 4 rząd od góry to ma 0,4 i gdzie tu jednooczność? Napiszcie jakie wy mieliście wyniki i czy przeszliście.Ja na zdrowym mam 1,0 i na gorszym 0,1 więc nie jestem przekonany czy bym przeszedł.

 

 

 Urodziłem się z zezem rozbieżnym lewego oka.W 8 klasie podstawówki miałem operacje.

I tu ta jednooczność.!!!! 

Re: Praca pow 3 m


ALICJA 800:
Czyli jak mam na jedno oko 100 ostrości A na drugie niedowidzenie 0.1 i brak stereoskopii to można wszystko przejść z wyjątkiem kwestii broni i wózków widłowych wysokiego skladowania tak?myslalam ze wysokosciowe powyzej 3m też są problemem ale z tego co tu piszecie okazuje się że już nie...

 

 Tak dokładnie tak jak napisałaś.Wreszcie zrozumiałaś.Tylko szkoda że po tylu dniach.

Praca pow 3 m

Byłem dzisiaj na badaniach i okulistka NIE podbiła mi badań wysokościowych. Moja ostrość widzenia: Oko prawe: 0,4 oko lewe: 1,0. Niestety nie zdążyłem dopytać dlaczego mi nie podbiła bo nie miałem już okazji.

Re: Praca pow 3 m


wojtek_r22:
Byłem dzisiaj na badaniach i okulistka NIE podbiła mi badań wysokościowych. Moja ostrość widzenia: Oko prawe: 0,4 oko lewe: 1,0. Niestety nie zdążyłem dopytać dlaczego mi nie podbiła bo nie miałem już okazji.

 

 Nie wiem co to były za badania.Ale jak ja byłem to okulistka nic nie miała do podbijania badań.Po prostu zbadała mi wzrok i wypisała kwit jakie wady itp.Orzeczenie lekarskie wystawił lekarz medycyny pracy.To on po wszystkich badaniach decyduje czy możesz pracować powyżej 3m czy nie.

Re: Re: Praca pow 3 m


Jenot06

 

 Nie wiem co to były za badania.Ale jak ja byłem to okulistka nic nie miała do podbijania badań.Po prostu zbadała mi wzrok i wypisała kwit jakie wady itp.Orzeczenie lekarskie wystawił lekarz medycyny pracy.To on po wszystkich badaniach decyduje czy możesz pracować powyżej 3m czy nie.

 

 Tak, zgadza się, ostatecznie orzecznik podbija, lub, nie, po prostu okulistka zaznaczyła mi w badaniach, że nie nadaję się do pracy pow 3 metrów. Orzecznika mam dopiero 6 listopada, więc okaże się.

Praca pow 3 m

No i tak jak pisałem wcześniej lekarz orzekający na podstawie orzeczenia okulistki stwierdził, że nie podbije mi badań powyżej 3m.

Praca pow 3 m

No tak...niestety przepisy nie pozwalają bez stereoskopii i z niedowidzeniem.Tu się nic nie zmieniło...

Praca pow 3 m

Nie udało mi się znaleźć rozporządzenia ale w poniższych linkach macie, że na badanie powyżej 3 metrów nie trzeba mieć widzenia stereoskopowego.

 

http://www.przychodniagrapa.pl/pliki/wytyczne_imp_2018_19.11.2018.pdf

 

https://psycholog-transportu.blogspot.com/2019/01/nowe-wytyczne-instytutu-medycyny-pracy.html

Praca pow 3 m

Za dużo sprzecznych informacji. Na przykład mój lekarz rodzinny, który jest również specjalistą od medycyny pracy powiedział mi, że stereoskopia nie jest wymagana i spokojnie powinienem to przejść. 

Praca pow 3 m

To co podeslal kjs niestety są to wytyczne imp z  2018 które przez ministerstwo zdrowia były cofniete.BYlo o tym już pisane...ministerstwo nakazało wycofać imp w łodzi gdyż były sprzeczne z rozporządzeniem.Takze na chwilę obecną powyżej 3m musi być stereoskopia...niestety

Praca pow 3 m

Zadałem pytanie Dariuszowi Kraśnickiemu, czy osoba bez widzenia stereoskopowego przejdzie badania do pracy powyżej 3 metrów i odpisał mi że tak. Nie zna żadnego przepisu który by wymagał widzenia stereoskopowego i on takim osobą podpisuje zdolność.

Praca pow 3 m

Ciekawa sprawa z tymi badaniami, zwłaszcza, że każdy mówi co innego i nie wiadomo na co się powoływać tak na prawdę. 

Praca pow 3 m

Dzień dobry, pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Czy znamy już jednoznacznie brzmienie aktualnych przepisów w odniesieniu do pracy na wysokości pow. 3m przy braku widzenia obuocznego?
Na stronie Instytutu Medycyny Pracy wciąż dostępny jest pdf z wytycznymi wskazującymi, że widzenie stereoskopowe nie jest wymagane:

http://medpr.imp.lodz.pl/Kryteria-zdrowotne-i-zakres-badan-profilaktycznych-dla-wybranych-rodzajow-prac-i,100704,0,1.html?fbclid=IwAR2jCCLylkoAuPfAf4ZZ4eevbm0N_vrjuxbM5xfenhjjRGnU-FsY8x-gJhc

Praca pow 3 m

Przepis jest na stronie i dokładnie pisze, że można pracować pow.3m z zaburzeniem widzenia stereoskopowego/obuocznego. Tak się składa, że właśnie składa, że okulistka zabroniła mi z tą wadą pracy. muszę podejść do pracodawcy.

Praca pow 3 m

Witam. Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie, czy mogę się ubiegać na kat,, C'' na jedno oko widzę wszystkie linijki a na drugie max druga linijkę od góry, to chyba 0,2. Jak się zmieniły przepisy w 218roku byłem w swoim womp i pani okulistka nie wiedziała sama czy mogę czy nie, bo to były świeże przepisy i powiedziała zebym przyszedł za dwa miesiące. Niestety nie poszedłem, bo mnie to stresuje, ze zawsze coś dla lekarza nie pasuje. Może ktoś wie jak jest teraz, jak już parę lat te przepisy obowiązują.?

 

Praca pow 3 m

Praca powyzej 3 m nadal nie podbija badan. Jesli jest jednoocznosc

Re: Praca pow 3 m


Maro:

Witam. Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie, czy mogę się ubiegać na kat,, C'' na jedno oko widzę wszystkie linijki a na drugie max druga linijkę od góry, to chyba 0,2. Jak się zmieniły przepisy w 218roku byłem w swoim womp i pani okulistka nie wiedziała sama czy mogę czy nie, bo to były świeże przepisy i powiedziała zebym przyszedł za dwa miesiące. Niestety nie poszedłem, bo mnie to stresuje, ze zawsze coś dla lekarza nie pasuje. Może ktoś wie jak jest teraz, jak już parę lat te przepisy obowiązują.?

 

 I co wiesz cos juz na ten temat ?

 

Praca pow 3 m

Byłem dzisiaj na badaniach okulistycznych ( zwykłe, coroczne badania kontrolne na NFZ). Tylko że lekarz do którego chodzę od roku (poprzedni przeszedł na emeryturę) był ( nie wiem czy jeszcze jest) w komisji przyznającej stopień niepełnosprawności i rentę.

Na prawym oku, bez okularów widzę ostatnią linijkę. Po założeniu jakiś szkieł kazał przeczytać przedostatnią linijkę (od dołu). 

Na lewym oku z korekcją czytam drugą lub trzecią linijkę od góry. Bez korekcji gorzej widzę, takie zamazane ale też je potrafię odczytać.

Stwierdził astygmatyzm, wymagane okulary progresywne. 

Na zakończenie zapytałem o pracę na wysokości i pracę jako operator wózka widłowego. Nie ma żadnych szans, jestem jednooczny i nie wieży że kiedykolwiek zmienią się przepisy pozwalające z taką wadą przejść badania. 

O kat. C,C+E, D koparkę itp. już nie pytałem. 

Wiem od poprzedniej okulistki że z taką wadą (podobno od urodzeni, wykryta około 2004 roku, wcześniej nikt jej nie widział a mam 43 lata i pracowałem jako energetyk na słupach energetycznych i na wózkach)nie kwalifikuje się na stopień niepełnosprawności.

Niezdecydowanie

Praca pow 3 m

Mój mąż pracuje od lat na wózku i suwnicy, na jedno oko czyta max 2 linijkę od góry.

RAZ nie chciał go lekarz przepuścić, a reszta lekarzy tak. Łącznie z badaniami UDT na wózki i suwnicę.

 

A co do kat C i koparki to od kilku lat jednooczni mogą mieć takie uprawnienia.  

Re: Praca pow 3 m


Polenka:

Mój mąż pracuje od lat na wózku i suwnicy, na jedno oko czyta max 2 linijkę od góry.

RAZ nie chciał go lekarz przepuścić, a reszta lekarzy tak. Łącznie z badaniami UDT na wózki i suwnicę.

 

A co do kat C i koparki to od kilku lat jednooczni mogą mieć takie uprawnienia.  

 

 Bzdury, jednooczny może być zawodowym kierowcą kat C ale nie może być operatorem maszyn w ruchu typu np koparka, wózki widłowe, suwnica, pilarka itp To że twój mąż pracuje to ok, pytanie tylko jak dostał orzeczenie którego nie powinien dostać(koperta?) Mimo iż przepisy się zmieniły na korzyść, dalej wiele zawodów nie można wykonywać, przynajmniej legalnie. 

Re: Re: Praca pow 3 m

Nigdy nie dał żadnej łapówki, ostatnie badania 2 tyg temu :)
dan88:

Polenka:

Mój mąż pracuje od lat na wózku i suwnicy, na jedno oko czyta max 2 linijkę od góry.

RAZ nie chciał go lekarz przepuścić, a reszta lekarzy tak. Łącznie z badaniami UDT na wózki i suwnicę.

 

A co do kat C i koparki to od kilku lat jednooczni mogą mieć takie uprawnienia.  

 

 Bzdury, jednooczny może być zawodowym kierowcą kat C ale nie może być operatorem maszyn w ruchu typu np koparka, wózki widłowe, suwnica, pilarka itp To że twój mąż pracuje to ok, pytanie tylko jak dostał orzeczenie którego nie powinien dostać(koperta?) Mimo iż przepisy się zmieniły na korzyść, dalej wiele zawodów nie można wykonywać, przynajmniej legalnie. 

 

 

Praca pow 3 m

A jak myślicie, czy mam szanse przejść badania do pracy pow 3 m, jeżeli:

 - od urodzenia nie widzę na prawe oko, tzn cos tam widzę, ale w większości opinii mam napisane, praktyczna ślepota oka prawego;
-  Z lewym okiem nie mam problemów
- mam zalecone noszenie okularów jedynie do czytania, pracy przy komputerze, a do prowadzenia samochodu nie;
- moim zadaniem w pracy ma być instalacja sprzętu IT, gdzie czasem trzeba wejść na drabinę i zawiesić na suficie np. AccessPoint (myślę, że tu firma chce po prostu zabezpieczyć swoje interesy), bo z informacji które posiadłem to ma być bardzo sporadycznie; 
- w poprzedniej firmie robiłem w sumie to samo, ale tam miałem pracę do 3m wpisaną w dokumenty (a sami możecie się domyśleć jak było);

 

Czy myślicie, że powołując się na te "nowe" przepisy nie powinienem mieć problemów ? 

Praca pow 3 m

A sa jakies nowe przepisy?

Re: Praca pow 3 m


RFI:
A sa jakies nowe przepisy?

 

 

Pisząc "nowe" miałem na myśli, te z 2018/19 roku 

 

Praca pow 3 m

To nie wiem. Ogolnie przepis byl ze praca pow 3m tylko widzenie obuoczne