MENU

Forum - badania lekarskie do pracy

badania lekarskie do pracy

badania lekarskie do pracy

Kochani,

wałkuję po raz kolejny temat pracy przy komputerz powyzej 4 godzin.Otóż w styczniu najprawdopodobniej zacznę pracę moją pierwszą  powyżej 4 godzin przy kompie.Mam niedowidzenie na jednym oku 0,1 w porywach do 0,16 a na drugim 1,0 bez wad i oczywiscie brak stereoskopii pole widzenia ok na jednym i drugim oku.Jestem tak zestresowana tymi badaniami -moje pierwsze do prac,że nawet nie potrafię się cieszyc z tego,że mam ofertę pracy.Powiedzcie jak mam sie przygotować ,co mówić gdyby lekarz medycyny pracy miał coś przeciw pracy z komputerem powyżej 4 godzin...Boję się ,że przez to moja wymarzona praca może  nie wypalić.Czy coś załatwic od okulisty wcześniej.Mam tylko zaświadczenie od okulisty ,że nie mam przeciwskazań do prawka zawodowego ,bo wg.nowych przepisów z niedowidzeniem mogę je robić.I powiedzcie kochani czy przy niedowidzeniu można starać się o orzeczenie na grupę inwalidzką?Będę wdzieczna za odpowiedz...

Re: badania lekarskie do pracy

Do pracy przy komputerze powyżej 4h wątpie abyś miała jakiekolwiek przeszkody, tam nie potrzeba widzenia przestrzennego więc spokojnie je przejdziesz. Gdyby lekarz nie chciał dać zawsze można dodać coś od siebie że np oprócz pracy na komputerze jest to jakaś praca biurowa, przeglądanie/analiza dokumentów itp, tak żeby to wyglądało że to nie jest pełne 8h przy komputerze.Nikt tego nie sprawdzi byle byś na skierowaniu do pracy nie miała napisane o jakiś warunkach szkodliwych czy coś podobnego ale tego pewnie nie będzie. O grupę możesz się starać, jedni dostaną a drudzy nie(ja nie dostałem choć mam podobną sytuacje do Ciebie) a nawet jakbyś dostała to jest to lekki stopień i nic on nie daje, żadnych zniżek czy czegokolwiek.

 

badania lekarskie do pracy

Tak wiadomo że jak będzie wpisane praca przy komputerze powyzej 4 godz dziennie to i tak non stop się nie siedzi przed kompem.A to dtukujesz porzadkujesz dokumenty no i przerwę można zrobić.Ale czy jest jest jakiś dokument który mogę przytoczyć ewentualnymu upartemu lekarzowi?ktoś coś pomoże?

Re: badania lekarskie do pracy

Nie ma jakiś konkretnych paragrafów więc nie przejmuj się bo i tak przejdziesz te badania, zawsze możesz zachwalać swój wzrok że mimo jednooczności bardzo dobrze widzisz jeżeli chodzi o ostrość czy ocene odległości przedmiotów itp. Nikt tego nie sprawdzi, nie ma jakiś dodatkowych badań aby ci sprawdzali wzrok więc spokojnie można powiedzieć że masz tę pracę. Zaufaj mi:)

badania lekarskie do pracy

Dziękuję za słowa wsparcia.Odezwę się po nich czyli pewnie w okolicach 15stycznia i życzę wesołych świąt.pozdrawiam