MENU

Forum - badania wstępne do pracy a praca na wózkach wysokiego składu, obsługa maszyn w ruchu

badania wstępne do pracy a praca na wózkach wysokiego składu, obsługa maszyn w ruchu

badania wstępne do pracy a praca na wózkach wysokiego składu, obsługa maszyn w ruchu

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć, jak w tej chwili wyglądają badania wstępne u okulisty, jeśli chodzi o wózki wysokiego składu, obsługę maszyn w ruchu? Chodzi mi o badania na widzenie stereoskopowe, czy jest to test muchy, czy coś jeszcze? Rozumiem, że psycholog na psychotestach nie bada już widzenia przestrzennego na stereometrze?

 

Pozdrawiam,

Re: badania wstępne do pracy a praca na wózkach wysokiego składu, obsługa maszyn w ruchu

Witaj,

Miałem robione badania wysokościowe, powyżej 3 metrów i jako operator maszyn w ruchu. Było to w maju, a więc jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów.

Badanie polegało na czytaniu z tablicy i był test muchy. Badań nie przeszedłem.

 

Robiłem także badania na kategorie C+E i na psychotestach nie ma już "patyczków". Niektóre osoby jeszcze musiały ustawiać patyczki, być może miały badania na wózki, ja miałem tylko badania na refleks ( masz przycisk i jak jest czerwone i pomaranczowe światło lub dzwięk naciskasz przycisk), wyznaczanie tych przekątnych jak się lampki zapalą i badania w ciemni.  

 

Chciałbym się dowiedzieć, jak w tej chwili wyglądają badania wstępne u okulisty, jeśli chodzi o wózki wysokiego składu, obsługę maszyn w ruchu? Chodzi mi o badania na widzenie stereoskopowe, czy jest to test muchy, czy coś jeszcze? Rozumiem, że psycholog na psychotestach nie bada już widzenia przestrzennego na stereometrze?

 

Pozdrawiam,