MENU

Forum - Wybór studiów + niewidzenie na jedno oko

Wybór studiów + niewidzenie na jedno oko

Wybór studiów + niewidzenie na jedno oko

Cześć wszystkim,

Nie widzę na lewe oko od urodzenia. Interesuję się biologią i chemią. Najpierw chciałam iść na studia medyczne, najchętniej weterynaryjne, teraz zdecydowałam się na biotechnologię, czyli praca najczęściej w laboratorium przy mikroskopach, hodowla mikroorganizmów itd. Wie ktoś może, z doświadczenia lub prawnie, czy istnieją przeciwwskazania, żebym studiowała (pewnie studiować mogę) lub wykonywała zawód w tym kierunku? Bardzo mi na tym zależy, bo za niecały miesiąc mam maturę i muszę już być w100% zdecydowana.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wybór studiów + niewidzenie na jedno oko

Hej,

Ja studiowałem biotechnologię, na prawe oko nie widzę od urodzenia. W czasie studiów nie sprawiało mi to żadnych problemów. Nie pracuję w zawodzie. Tyle z doświadczenia, od strony prawnej nie mam pojęcia. Wbrew pozorom przy mikroskopie zajęć nie było zbyt wiele - głównie botanika, zoologia, mikrobiologia - ale jednooczność nie przeszkadza w używaniu mikroskopu :) Natomiast jeśli chodzi o medycynę, to na niektóre specjalizacje bym uważał - np. neurochirurgia itp. gdzie jednak widzenie stereoskopowe i ocena odległości są bardzo ważne.

A studia fajne :) Powodzenia!

Pozdrawiam

Wybór studiów + niewidzenie na jedno oko

O, to świetnie! Wielkie dzięki za odpowiedź, ogromnie mnie to uspokoiło :)