MENU

Forum - Pomoc dla siedemnastolatki :)

Pomoc dla siedemnastolatki :)

Pomoc dla siedemnastolatki :)

Witam.

Za 4,5 miesiąca skończę 18 lat. Od urodzenia widzę jedynie na jedno oko. W lewym nie wykształciła mi się jakaś plamka (oko po badaniach okazało się być nieco wklęsłe, nie wiem dokładnie na czym to polega, jednak praktycznie całkowicie na nie nie widzę).

Oko prawe za to z roku na rok robi się coraz słabsze. Na dzień dzisiejszy muszę nosić okulary z prawym szkłem +4,75, gdzie trzy lata temu było to jakoś +2,75 albo +3. Jestem świadoma, że w przyszłości szkła będą jeszcze mocniejsze. Jak widać powyżej, jest zagrożenie całkowitej utraty wzroku.

Moje pytanie dotyczy jakiejkolwiek postaci świadczeń. Czy jest możliwość, że otrzymam rentę, albo świadczenia na rzecz lekkiego (bądź nieco poważniejszego) stopnia niepełnosprawności? Dodaję, że ani ja, ani moja rodzina nigdy nie miała z czymś takim do czynienia, więc można powiedzieć, że jesteśmy zieloni w tej sprawie. Byłabym wdzięczna za każdą informację :)

Pomoc dla siedemnastolatki :)

Witam musisz zebrac dokumentacje medyczna od okulisty i zlozyc wniosek w powiatowym zespole ds o orzekamiu o niepelnosprawnosci tak samo w Zusie czekasz na wezwanie na komisje.Na pewno sie Tobie nalezy.