MENU

Forum - Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Czesc!Jestem po wypadku i  nie widze na oko prawe od 3 lat. Dostalem lekka grupe inwalidzka i tak sie zlozylo ze wiekszosc osob doradzala mi zebym sie odwolywal, miedzy innymi w PZN itd. Odwolalem sie od stopnia lekkiego i za 2 tygodnie mam sie stawic na komisji. Mam pytanie do osob ktorzy byli na takiej drugiej komisji,  jak to wyglada ? Jakie sa szanse na zmiane grupy na umiarkowana ? Czy mogą mi odebrac lekka ? Z gory dziekuje pozdrawiam

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Witaj.Ja mialam lekki na stale ale u mnie w pracy byl warunek ,ze albo wyzsza grupa albo koniec pracy.Odwolalam sie bo po drugiej uznali ,ze skoro mam na stale lekki to po co mi wiecej.Bylam na wojewodzkiej i tam powiedzialam poprostu prawde ,ze chodzi o utrzymanie pracy.Dostalam znaczny do 2015 roku.Nie wiem czy w czyms pomoglam ale ja zawsze sie odwoluje ze wszystkiego teraz tocze batalie z zus przed sadem.Powodzenia i pozdrawiam.

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Hej no tak walsnie mysle ze pojde i poprostu powiem jaka mam sytuacje, tyle ze ja bez umiarkowanego nie moge dostac pracy w ochronie bo nie przyjmuja z lekkim. Pozdrawiam

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

hej witajcie ,,,,,odwołuj sie do skutku,,,ja tak robilem i wygralem umiarkowaną z tym że na wojewodzkiej powiedziano mi,że w komisji w powiatowej siedział konował a nie lekarz,bo w moim przypadku można myslec przynajmniej o umiarkowanej,,,,

mowiono mi zeby się odwołać i od tej umiarkowanej ale odpuścilem,,,pozdrawiam 

ps. powodzenia w walce z ZUSEM!!!!!

trzymam kciuki!

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

nie wiem jaki jest wasz stan zdrowia,gdzie stawaliście na komisje i do jakiego sadu kierowane było wasze odwołanie.ja pokrótce ,na oko prawe nie widzę ,oko lewe -5,5,miałam przyznane lekki do końca2012,pózniej dostałam w powiecie lekki do2015,odwołanie do wojewódzkiego przynioslo tylko utrare tego lekkiego-cala sprawa trwa prawie dwa lata ,piszecie że nie dosyć ze dostaliście umiarkowany,to jeszcze odnosze wrażenie ze tylko jedna wizyta u lekarza,czy też w sądzie wszystko załatwiła-u mnie nie było łatwo

a i skutek jest nijaki,niewierze w skuteczne odwołanie,prawda jest taka,ze dopóki nie zmienione zostaną przepisy(ustawy)dotyczące orzekania to prawie nikt z nas(osoby jednooczne)niema szans na otrzymanie korzystnego orzeczenia-TYLE W TEJ SPRAWIE,NIC NIKOGO NIE OBCHODZI JAK SOBIE RADZIMY,GDZIE PRACUJEMY-CO WAŻNIEJSZE JAK-BO MY MOŻEMY ,WSZYSTKO-A NATURA TYLKO Z PRZEKORY(DLA SYMETRII,DALA NAM DWOJE OCZU). 

 

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

hej marz09 pieknie to opisałaś ,tak własnie jest aczkolwiek są wyjatki od reguły,nie do pomyślenia jest żeby osoba z taką wadą jak twoja nie dostala grupy,,,,takie cos tylko w polsce,powidz mi moja droga czy ta wada w drugim oku to jest cos zwyradniającego? miałas to stwierdzone we wniosku na posiedzenie???? pozdrawaiam

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

no cóż nie wiem co to znaczy-zwyradniejącego-mam krótkozwroczność-5,5,oblaserowaną siatkówkę w celu zabezpieczenia-tyle.W oku prawym przeszłam opasanie,5-krotną witrektomie z podaniem oleju silikonowego,teraz oko nie widzi,często boli-ale co z tego.nic mi sie nie należy,takie prawo,jestem jeszcze za zdrowa i za młoda.W sekrecie powiem iż mam 41 lat,a pracuje od 15 roku życia ,zbyt bujna kariera zawodowa

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

Kochana,powiem ci w sekrecie że 41 lat to jeszcze ciagle mlodośc,więc tylko szkoda że takie problemy z oczkami Płaczę

wiesz,jesli w jakimkolwiek wypisie ze szpitala,w wynikach badań wynikalo że jest to wada zwyradniająca,to zmienia postać rzeczy z racji tego ,że nie rokuje dobrze i to biora pod uwage....nie każda krotkowzroczność jest zwyradniająca,,,powiedz mi czy w takim razie wyst.zwyrodnienie siatkowki?

wiesz,ma to znaczenie,,,pozdrawiam cie cieplo,aczkolwiek z chlodnego sląska

Komisja w sprawie odwołania od lekkiego stopnia niepelnosprawnosci

a zwyrodnienie siatkówki znaczy?w tym lepszym oku mam oblaserowaną siatkówkę,bez rzadnych dodatkowych uwag.Zresztą całą dokumentacje miała do wglądu pani doktor -lekarz medycyny-biegły sądowy-która PO badaniu wydała następującą opinie:ubezpieczona od2009 jest osobą jednooczną-nie widzi na oko prawe.Jest zaadaptowana do jednooczności. na oku lewym ma z korekcją /-5,5d/prawidłową ostrość wzroku do dali i do bliży oraz ma prawidłowe pole widzenia.

zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia27.08.1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych...itd,ubezpieczona jako osoba jednooczna z prawidłową funkcją oka drugiego nie jest osobą niepełnosprawną z powodu wzroku.czyli puki ubezpieczona cokolwiek widzi -nic jej sie nie stanie,jest osobą pełnosprawną.Jest taki przepis i tak to wygląda.Na co tu można sie odwołać?