MENU

Forum - WITAM WSZYSTKICH

WITAM WSZYSTKICH

WITAM WSZYSTKICH

Mam syna ktory nie widzi na prawe oko a na lewe ma -8 i jest to wada postepujaca.W tej chwili ma 18 lat okulista powiedzial ze nie moze dzwigac poniewaz jemu odkleja sie siatkowka i sa juz zwyrodnienia.Mial takze problemy  z ukonczeniem szkoly gimnazjalnej ale bogu dzieki jakos ukonczyl.Na dzien dzisiejszy nie moze wybrac dla siebie zawodu.I mam takie pytanie czy on moze starac sie rente socjalna albo o grupe inwalidzka.

WITAM WSZYSTKICH

Cześć :) Mam podobny przypadek, nie widze na prawe oko, a na lewym mam -7,00. Też nie mogę dźwigać i mam wiele ograniczeń.

Ja myslę że najlepiej by było najpierw wystapic o grupe do MOPSu a potem startować na rentę socjalną. Ważne jest to aby udokumentowac cały ten okres. Aby lekarz prowadzacy napisal swoja opinie a w niej zawarł też informacje, tez czego syn robic nie moze, zeby było jasne że potrzebuje czasowej i okresowej pomocy drugiej osoby. Ja mam tak w orzeczeniu. Czasem wada zatrzymuje sie w wieku 21 lat, niestety mi sie nie zatrzymała. Ale mam nadzieje,że w przypadku twojego syna bedzie inaczej. 

WITAM WSZYSTKICH

Dziekuje za wyczerpujaca informacje,wlasnie tak zrobilam jak to opisalas.Ale przechodze teraz do rzeczy.Dzisiaj syn mial komisje ds.orzekania niepelnosprawnosci i dowiedzial sie na tej komisji ze pol roku temu zniesli dla jednoocznych gr.inwalidzka,a te drugie oko chore to wcale nie biora pod uwage.A na koniec oznajmila ,ze tez nosi okulary i jest pelnosprawna.