MENU

Forum - Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

Witam.Mam 22 lata.jestem tu nowy i chcialbym sie dowiedziec czy mi sie cos nalezy.Nie widze na jednoko od urodzenia,wogule,ani poswiaty.nerwy zamarły.mam orzeczenie o niepelnosprawnosci w stopniu lekkim od roku,a zawalilem ze sie nie odwołałem,bo praca mi nie pozwala zalatwiac spraw bo pracowalem na czarno bo kupe wydatkow mialem.teraz stracilem prace i nikt mnie przyjac niechce,z tym jednym okiem szukam po ochronach itp itd ale nic.ponoc o rente niemam sie co starac ze stopniem lekkim,bo niemam przepracowane lat pracy legalnych,tylko jako uczen przez 3 lata.mam zawod w ktorym niemoge pracowac,i niestety leze na calej lini.pomoze mi ktos w objasnieniu co mi wolno a co nie???gdzie sie zwracac o cokolwiek??Pozdrawiam

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

no właśnie, w świetle prawa jesteś dyspozycyjny, to jest to takie mamy państwo

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

Dlatego sie własnie wyjeżdza z tego kraju :)

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

nie piszesz co z drugim okiem, ale ja bym wystąpiła ponownie o grupe z mopsu, nic nie tracisz możesz jedynie zyskać ;) 

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

drugie oko mam wporzadku,nosze okulary jednoszklo zerowka bo juz niema ratunku a drugie ortopedyczne.a mopsy to banda.odsylaja mnie z kwitkiem.za kazdym razem.te polskie orzecznictwa i prawo niestety ....czyli niemam zadnych szans na uzyskanie jakichkolwiek srodkow do zycia mam rozumiec??

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

Nic nie nalezy Ci sie. Mozesz sprobowac odwolac sie od stopnia lekkiego. Jestem jednak pewna, ze odwolanie bedzie odrzucone. Zycze powodzenia w szukaniu pracy, czasem lepiej nie informowac juz na poczatku pracodawcy o problemie z oczami, czesto lekarze wypisuja pozniej na badaniach, ze jest ok.

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

kto ci tak "doradził" żebyś nie startował o rente bo nie ma szans...chociaż? chociaż faktycznie jak nie masz minimum lat pracy to pewnie daremny trud. W swietle naszego cudownego" prawa jesteś całkiem bez wady , zdrów i możesz pracowac...tylko jak widać jawnie to nie, bo jednakw oczach pracodawców brak widzenia dyskwalifikuje...paradoks polskiej rzeczywistości.

Prace znajdziesz predzej jak nie ujawnisz swego "kłopotu" - to słuszna uwaga.

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

niestety nasze prawo.a sa tu jednooczni z takim samym problemem z inna grupa???

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

nie powiedziałabym, że nic Ci się nie należy. ja mam 21 lat i tez nie widzę na jedno oko, w drugim mam -1,5. od 3 miesięcy dostaję rentę tzw. socjalną. złożyłam papiery w zusie, stawiłam się na komisji i renta jest. legalnie mam tylko 9 miesięcy odbytego stażu.

tak więc, może Tobie również się renta należy.

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

a jakie dokumenty sa wymagane zeby tam sie wstawic,odwolac itd?

Co mi sie nalezy?Pomoze ktos??

idź do zus'u. oni Cię pokierują. dadzą Ci odpowiednie wnioski i powiedzą jakie dokumenty musisz zgromadzić.