MENU

Forum - rozwarstwienie siatkówki a powrót do pracy...

rozwarstwienie siatkówki a powrót do pracy...

rozwarstwienie siatkówki a powrót do pracy...

Mój tata doznał rozwarstwienia siatkówki.  Przeszedł zabieg witrektomii w klinice w Katowicach, ma też wpuszczony olej silikonowy i sztuczną soczewkę. Zastanawiam się czy po takiej "chorobie" będzie mógł wrócić  jeszcze do pracy. Problem polega na tym, że jest mechanikiem samochodowym (wiadomo, że czasem trzeba coś dźwignąć itd). A ma dopiero 53 lata i nienawidzi bezczynności :-) Czy ktoś może miał podobne doświadczenia?

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia.

rozwarstwienie siatkówki a powrót do pracy...

Witam, myślę, że najlepiej by było gdyby tata porozmawiał ze swym lekarzem prowadzącym. Ja również jestem po odklejeniu siatkówki i po jej opasaniu i mój lekarz tak na chłopski rozum mi wytłumaczył co mogę a czego nie bo zbyt duże ryzyko. Jestem pracownikiem umysłowym więc z dźwiganiem nie mam problemu. Jednak wiem, że dźwiganie odpada. Ja pomimo tego, że nie pracuje fizycznie to borykam się z komputerem i tabelkami, bo na tym polega cała moja praca. Przyznaje początki po powrocie do pracy były ciężkie. Musiałam wiele takich udogodnień sobie zrobić aby móc pracować. I jak na początu po operacji wydawało mi się, że nie dam rady, tak teraz (prawie rok po operacji) jakoś mi się wszystko pomału układa i tak sobie leci. Najważniejsze jest uzmysłowienie sobie, że mogę zrobić wiele ale na swój sposób i wolniej niż kiedyś. Co wcale nie oznacza, że gorzej pracuje. Dlatego moja rada to rozmowa z lekarzem. Pozdrawiam.