MENU

Forum - Uprawnienia na wozki widlowe

Uprawnienia na wozki widlowe

Uprawnienia na wozki widlowe

Witam.

mam pytanie, czy ktos sie orientuje czy osoba jednooczna moze ubiegac sie o uprawnienia na wozki widlowe?

Z gory wielkie dzieki. 

Uprawnienia na wozki widlowe

Witam

Niestety osoba jednooczna nie dostanie zgody od lekarza medycyny pracy na uprawnienia na wózki widłowe , wiąże to się z ograniczeniem pola widzenia , łatwo może dojść do wypadku przy pracy przy załadunku palet. Pozdrawiam.

Uprawnienia na wozki widlowe

Ekhm, troche bezsensowne, bo nie ma problemow wiekszych w zdobyciu prawa jazdy, a jazda samochodem odbywa sie z wiekszymi predkosciami, i prawdopodobienstwo wypadku jest wieksze. a wozkiem widlowym predkosc jest znacznie mniejsza.

Coz dziwi mnie to, bo na innych forum napisano, ze osoba z 1 reka moze ubiegac sie o takie uprawnienia. 

Uprawnienia na wozki widlowe

Ale uprawnienia na wózki widłowe wydaje lekarz medycyny pracy , wiąże się to z zagrożeniami w pracy , prawo jazdy możesz mieć ale tylko do celów prywatnych a nie do zawodowych... To tak jak uprawnienia dżwigowe lub na suwnicę , możesz spowodować wypadek w pracy . Żaden lekarz nie weżmie odpowiedzialności.

Uprawnienia na wozki widlowe

Witam.Mam wadę zwaną brakiem widzenia obuocznego.Mam prawo jazdy od 6lat-żadnych problemów z jazdą ,posiadam także uprawnienia na suwnice oraz uprawnienia na wózki widłowe od lat 8.Wózkiem kieruję od ponad czterech lat i mogę z czystym sumieniem powiedziec że żadnych problemów w tym zawodzie nie mam.Powiem więcej -z mojego kilku letniego doświadczenia mogę powiedziec że jeżdżę o "niebo" lepiej niż niektórzy zdrowi wózkowi.Jest tylko jeden problem-przy każdych badaniach okresowych  muszę kogoś podstawiac do lekarza.Zawsze jak gdzie kolwiek robię badania okulistyczne w sprawie pracy to muszę szukac "zastępstwa".Najgorzej będzie jak się nie znajdzie.

Re: Uprawnienia na wozki widlowe


GaQ:

Witam.

mam pytanie, czy ktos sie orientuje czy osoba jednooczna moze ubiegac sie o uprawnienia na wozki widlowe?

Z gory wielkie dzieki. 

Mam lekki stopien niepełnosprawności, nie widzę jednocześnie na oboje oczu. Normalnie widzę tylko na prawę, gdy je zasłonie to zaczynam dopiero wtedy widzieć na lewe. U mnie sprawa wyglądała tak:

Zrobiłem uprawnienia na wózki widłowe w 2001 roku, badania psychotechniczne przeszedłem bez większego problemu (miałem problem tylko z drutami gdzie trzeba ustawić je w identycznej odległości). Ponieważ w prawie jazdy mam wpisane obowiązkowe okulary wiec wysłali mnie jeszcze do okulistki- tez problemu podpisała. Nigdy nie pracowałem jako operator ale badania co jakiś czas odnawiam. Normalnie dostaje się chyba na 5 lat, mnie dają na trzy- ale dają. Na wózku muszę jednak jeździć w okularach.

Na suwnicę jednak nie tylko nie mogę mieć uprawnień, ale mam zakaz pracy w halach gdzie one się znajdują.

 

 

Uprawnienia na wozki widlowe

No to albo masz znajomosci, albo po prostu jakas lekarka nie swiadoma, tego ze jesli dojdzie do wypadku z Twoim udzialem to ona za to tez odpowie (Ty oczywiscie tez)

Ja niestety jak zaslonie prawe oko to nie widze, bo w lewym oku mam proteze. Poza tym temat juz troche nieaktualny, bo studia skonczone, wiec trzeba pracowac w zawodzie, a nie na magazynie. 

Uprawnienia na wozki widlowe

a jak się ma wadę +3,5 (posiadam okulary) na oba oczy to czy jest możliwość zdania testów psychologicznych na wózki widłowe ?

Uprawnienia na wozki widlowe

Witam chcialbym opisac moja opinie na temat jednoocznych a praca na wózkach widłowych. Tez jestem jednooczny a na drugie oko widze w szklach+5,5 przepracowałem 13 lat na wózku widłowym ukrywajac wadę 20 lat temu mozna bylo . Przez ten okres pracy nie miałem żadnego wypadku ani nawet zadrapania wozka mam na to świadectwo pracy,wstawiałem różnego rodzaju palety niejedno krotnie zdrowi gorzej to wykonywali mniejsza z tym ale po utracie pracy juz nie moge jeżdzic w polsce ,natomiast wyjechalem do Danii w poszukiwaniu pracy i znalazłem tez na wózku widłowym bez problemu pracowałem a szefostwo padsmowało że mam rutynę w tym co robię .Chciałem powiedziec że w polsce jest dyskryminacja dla jednoocznych i nie pozwalaja nam w takich zawodach pracowac i renty tez nie orzekają.Jeszcze powiem to że jednooczni są 10 razy ostrożniejsi w pracy niz zdrowi Pozdrawiam jednooczny 

Re: Uprawnienia na wozki widlowe

Lekarka nie jest zadna moją znajomą. Lecze sie u niej od 8 lat, wizyty dwa razy w roku. Ona też zaproponowała mi żeby iść na komisje o grupę inwalidzką i co trzy lata wypisuje mi karte na komisje.

Gdy kończyły mi się badania na prawo jazdy kat. B ( miałem na 10 lat) to wpisała mi bezterminowe. Przechodzę tez u niej zawsze badania na wózki widłowe, tylko jak juz pisałem mam na krócej i muszę jeżdzić w okularach. Posiadam badania techniczne jako kierowca zawodowy do 3,5 tony, powiedziała że wypisać musi bo nie ma paragrafu zabraniającego ale nie zaleca. Jedynie nie zgodziła się na wypisanie orzeczenia na kierowce zawodowego powyżej 3,5 tony, na pracę na wysokości i zapowiedziała że nie wypisze mi badan do nowej pracy jeżeli w miejscu pracy będą elementy ruchome i sównice. Ale przy tokarkach cnc itp. powiedziała że podpisze bo elementy ruchome sa za szyba.

Z zawodu jestem energetykiem, kierowca zawodowym, audytorem w branzy motoryzacyjnej i informatykiem. Tylko z tym ostanim zawodem nie mam kłopotów przy badania okresowych.

Na codzień nie chodzę w okularach, mam tylko do jazdy. Na prawym oku 0,5 na lewym 0,7. Wzrok  nie pogarsza się od 1998 roku. Na prawym widze normalnie na lewe tylko gdy zasłonie prawe oko i nie mogę czytac. W momencie uszkodzenia prawego oka nie mogłbym chodzić sam bo wpadam na przeszkody.

 


GaQ:

No to albo masz znajomosci, albo po prostu jakas lekarka nie swiadoma, tego ze jesli dojdzie do wypadku z Twoim udzialem to ona za to tez odpowie (Ty oczywiscie tez)

Ja niestety jak zaslonie prawe oko to nie widze, bo w lewym oku mam proteze. Poza tym temat juz troche nieaktualny, bo studia skonczone, wiec trzeba pracowac w zawodzie, a nie na magazynie. 

 

 

Uprawnienia na wozki widlowe

Tak poza tym uważacie za trudne nauczenie się kilku liter lub cyfr na tablicy snellena ? Jeśli nie mozna inaczej to i ten sposób jest dobry ! Oczywiście to tyczy się do osób mających oko lecz nie widzących, niestety trzeba czasem uciekac się i do takich sposobów gdy lekarze rzucają kody pod nogi a ZUS mówi ,że jesteśmy w pełni zdrowi, paranoja.