MENU

Forum - Czy mogę się starać o jakiś zasiłek dla dziecka ?

Czy mogę się starać o jakiś zasiłek dla dziecka ?

Czy mogę się starać o jakiś zasiłek dla dziecka ?

Witam jestem tutaj nowa i przychodzę do Was z takim pytaniem..
Moja córka ( 10 l ) ma od trzeciego roku życia wykryty astygmatyzm co prawda wzrok jej sie polepsza dziś nosi  (napiszę tak jak jest na recepcie )
do dali cylinder op +1,5 oś 89 
cylinder ol +2.0 oś 95
odl.źrenic 59
Siostra mówi mi że mogę sie starać o zasiłek pielęgnacyjny czy coś w tym rodzaju dla małej , ale ja nie jestem co do tego przekonana czy w ogólę można , jeśli tak to czy nie będzie jej to w przyszłości w czymś przeszkadzać.
Bardzo proszę o jakie kolwiek informacje .
Pozdrawiam Mariola.

Czy mogę się starać o jakiś zasiłek dla dziecka ?

Witam ja mam praktycznie identyczne parametry astygmatyzmu mam juz w prawdzie sporo lat , ale nie posiadam zadnego zasilku pielegnacyjnego  a okolicznosci powstania astygmatyzmu tragiczne.   Z tego co sie orentuje od moich kolezanek zasilki otrzymuja dzieci wymagajace np rehabilitacji ,  astmatycy i wiele innych kategorii chorobowych.     Pierwszym krokiem bedzie i tak wniosek - dokument do wypelnienia przez okuliste i obstawiam , ze on juz pierwszy pozbawi was zludzen.  

Kolezanka stawala z corka z wada - 6 w obu oczach  i nic jej nie dali bo nawet nie uzywa zdnych kropli do oczu a nawet jesli by uzywala to jako zdrowa manualnie osoba nie potrzebuje pomocy do zakraplania.  

Zasilek jest przyznawany okresowo i na pewno w niczym jej nie zaszkodzi a okresowo wzmocni domowy budzet  .

Jesli coreczce towarzysza inne przypadlosci np alergiczne  to wtedy mozna sprobowac na wniosku umiescic dwie sprawy zdrowotne.

 Taka moja opinia!  Pozdrawiam i zdrowia zycze!