MENU

Forum - Zapytanie

Zapytanie

Zap

Witam.Od 26 lat nie widzę na jedno oko.Mam pytanie ,do osób mieszkających w Krakowie,gdzie robią dobre protezy oczne,chciała bym zrobić  protezę taką ,aby lekko się poruszała pod wpływem ruchu z drugim okiem.Czy jest to możliwe ???.

Zap

To chyba nie zależy tyle od samej protezy, jak od sposobu, w który masz podszyte mięśnie oczodołu ( czy oka, pozostawione po jego usunięciu) - może BIGI odpowie coś w tym temacie.

Słyszałam, nie wiem, czy to prawda, że kiedyś nie zabezpieczano mięśni w taki sam sposób , jak robi się to od paru lat.

 

W Krakowie robią tylko protezy szklane. Adres masz na górze, w podstronie "Pracownie" 

Zap

w który masz podszyte mięśnie oczodołu ( czy oka, pozostawione po jego usunięciu)   .

 

Oko będę  miała usuwane 12 marca,to wtedy będę wiedzieć(mam nadzieje,że będę wiedzieć) jak to będzie zrobione.Dziękuje za odpowiedź

Zap

Nie napisałaś, że będziesz miała usuwane. Myślałam, że już masz.

W takim razie myślę, bo nie wiem gdzie masz operację, że wszyją Ci implant, a dzięki implantowi , jak zrobisz sobie epiprotezę - ona właśnie będzie się na nim poruszać.

Jeśli nie będą wszywać Ci od razu implantu ( co jest najlepszym wyjściem w przypadku enukleacji, jeśli nie ma innych problemów ) to spróbuj dowiedzieć się czegoś w szpitalu okulistycznym w Lublinie. Tam robią takie rzeczy na NFZ, ale wiem, że kolejka jest spora.

pozdrawiam 

Zap

Usuwać oko będę  u siebie w Krakowie,szpital okulistyczny na Kopernika,bo Witkowicach nie ma już dobrych okulistów.Może później po zabiegu,poradzicie mi coś więcej.Pozdrawiam i dziękuje

Re: Zap


Ewa Sierota:
Usuwać oko będę u siebie w Krakowie,szpital okulistyczny na Kopernika,bo Witkowicach nie ma już dobrych okulistów.Może później po zabiegu,poradzicie mi coś więcej.Pozdrawiam i dziękuje

 

A nie zaproponowali Ci od razu implantu? Tutaj na forum jest jedna osoba, która miała usunięte oko w Krakowie i od razu wstawiony implant. Tak przeprowadzona operacja chyba jest najlepszym wyjściem, oszczędzasz sporo czasu, jedna narkoza itd.

Zaraz poszukam co i jak.

 

Tutaj jest tekst Marty o operacji :

"Kornelio, ja miałam robione implantowanie pierwotne całkowicie refundowane przez NFZ! Nie musiałam za nic płacić i "pleców" w NFZ też nie mam. W szpitalu powiedziano mi, że zabieg jest refundowany(sprowadzenie implantu z Francji). Jednak w moim przypadku była to sprawa nowotworowa, a operację miałam robioną w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Można tam się dowiedzieć chociażby o firmę, z którą współpracuje szpital, i która sprowadza im implanty. Nr do tej firmy: 12 278 44 70(mam nadzieję, że nie przekręciłam;)"

A tutaj link do profilu Marty, może uda Ci się z nią skontaktować

http://jednooczni.org/profil/user,8.html

Re: Re: Zap


 

A nie zaproponowali Ci od razu implantu? Tutaj na forum jest jedna osoba, która miała usunięte oko w Krakowie i od razu wstawiony implant. Tak przeprowadzona operacja chyba jest najlepszym wyjściem, oszczędzasz sporo czasu, jedna narkoza itd

 

 

Nic takiego mi nie zaproponowali,a ja nie pytałam,bo nie wiedziałam,że coś takiego można od razu zrobić MarszczÄ� brew.Dziękuje za link i pozdrawiam

 

 

Zap

Skoro są teraz takie możliwości, może warto poczekać w kolejce, skoro mocno się nie pali z usunięciem oka ( nie znam Twego przypadku, może zabieg jest konieczny już teraz). Inaczej skończysz tak jak ja, ze zwykłą protezą, zapadniętym oczodołem i niewielką ruchomością protezy.

 

Firma Optotech sprzedaje takie implanty, nawet jeśli implant nie byłby refundowany , to koszt implantu Guthoff wynosi niezależnie od rozmiaru 2100 zł. Warto kupować jednak nie przez szpital ( jeśli go nie zrefundują) a prywatnie, bo firma daje duże upusty.

Jest to i tak o wiele taniej, niż 7000 zł u dr Jaworskiego w Katowicach, a Kraków jest bardzo polecany. 

 

Re: Zap

Mam pytanie, do jakiego zabiegu zostałaś zakwalifikowana? Enukleacji czy ewisceracji?

 

 

Zap

Tak szczerze ,to nie mam pojęcia ,do jakiego zabiegu.Pozdrawiam

Zap

Enukleacji czy ewisceracji?

 

 

Nawet nie wiem ,co to znaczy ZaĹźenowanie

Re: Re: Zap


BIGI:
Mam pytanie, do jakiego zabiegu zostałaś zakwalifikowana? Enukleacji czy ewisceracji?

 

 

 Już się dowiedziałam jaki to zabieg,  Enuklecji