MENU

Forum - Witam Wszystkich gorąco!!!

Witam Wszystkich gorąco!!!

Witam Wszystkich gorąco!!!

Cieszę się,że powstała taka strona w internecie. Miałam uraz prawego oka i wskutek komlikacji po operacji straciłam w nim wzrok,po pewnym czasie gałka zaczęła się obkurczać i oko bardzo brzydko wygląda.Co prawda mam gałkę oczną ale noszę epiprotezę. Myślałam,ze takich ludzi jak ja jest niewielu ale widzę (choćby po zapisach na wykonanie epiprotezy- około 5 miesięcy do przodu),że sporo ludzi przeżyło to co ja(pewnie wiecie o czy piszę). Dziś jestem szczęśliwą mamą dwójki maluchów(6 lat i 10 miesięcy)  i dodam,ze wypadek w wyniku którego straciłam wzrok w oku miałam 11 lat temu.Tak więc marzenia sie spełniają i nie można z nich nigdy rezygnować.Jednoocznosć jest do przyjęcia trzeba tylko przyjąć do siebie,że tak juz będzie i cieszyc sie,że jest jeszcze drugie oko i można z tym normalnie żyć. Pozdrawiam Wszystkich cieplutko:)

Witam Wszystkich gorąco!!!

Dobry wieczor!  Forum rosnie w sile! Wielka satysfakcja na pewno dla pomyslodawcy.

Witam Wszystkich gorąco!!!

Witaj!

Miło czytać tak pozytywne wpisy - chociażby pod tym względem społeczność tego serwisu jest niezwykła. I prawdę piszesz - marzenia się spełniają. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i bliskich.

Małgosia 

Re: Witam Wszystkich gorąco!!!


renata77222:
Cieszę się,że powstała taka strona w internecie. Miałam uraz prawego oka i wskutek komlikacji po operacji straciłam w nim wzrok,po pewnym czasie gałka zaczęła się obkurczać i oko bardzo brzydko wygląda.Co prawda mam gałkę oczną ale noszę epiprotezę. Myślałam,ze takich ludzi jak ja jest niewielu ale widzę (choćby po zapisach na wykonanie epiprotezy- około 5 miesięcy do przodu),że sporo ludzi przeżyło to co ja(pewnie wiecie o czy piszę). Dziś jestem szczęśliwą mamą dwójki maluchów(6 lat i 10 miesięcy)  i dodam,ze wypadek w wyniku którego straciłam wzrok w oku miałam 11 lat temu.Tak więc marzenia sie spełniają i nie można z nich nigdy rezygnować.Jednoocznosć jest do przyjęcia trzeba tylko przyjąć do siebie,że tak juz będzie i cieszyc sie,że jest jeszcze drugie oko i można z tym normalnie żyć. Pozdrawiam Wszystkich cieplutko:)

 

  •  Cześć witam Cię.                                                                                                            Ja rownież przymierzam się do epiprotezy.Proszę, napisz gdzie ją sobie robilaś i ile Cię to kosztowalo.Myślę rownież o soczewce ze źrenicą ale narazie nie mam dobrych namiarow.Ja rownież mam rodzinę,trojkę dzieci{22,18,14 lat}jestem w miarę szczęśliwa choć bardzo brakuje mi dobrego wzroku.                            POzdrawiamPerskie oko

Witam Wszystkich gorąco!!!

Witam i przepraszam,że odpisuję dopiero teraz ale nie miałam przez jakiś czas dostępu do neta. Co do epiprotezy to jestem akurat na bierząco w temacie ponieważ będę robiła sobie nową w Krakowie(już mam umówioną wizytę na 13 stycznia) Całkowity koszt epiprotezy szklanej wykonywanej w Krakowie wynosi 824 zł z czego 700 zł rest refundowane prze NFZ(resztę czyli 124 zł trzeba dopłacić samemu). Z tym,że nie jest jeszcze do końca pewne czy NFZ podpisze z pracownią w Krakowie umowę. W tym roku taka umowa była podpisana ale na ten rok nie ma już wolnych terminów. Aby uzyskać refundację z NFZ należy złożyć do placówki NFZ wniosek o refundację wypisany przez okulistę. Refundacja do epiprotezy dla osoby dorosłej należy sie raz na 5 lat. Jeżeli będziesz mieć jakieś dodatkowe pytania to chętnie odpowiem. Podaję mój numer gg 8256088.

Witam Wszystkich gorąco!!!

Ja tez sie przymierzam do zakupu epiprotezy. Choc tak prawde mowiac to nadal nie rozumiem czym rozni sie epiproteza od soczewki na oko. Ja "niby" mam swoje ale jest w zaniku i teraz naprawde nie mam pojecia co dalej... Moze mi ktos wytlumaczyc na czym polega roznica???

Pozdrawiam WszystkichUśmiech

Witam Wszystkich gorąco!!!

Hej. ja również jestem ciekawa jak jest róznica miedzy epi a soczewką ze zrenicą i czy mozna taką soczewke nałozyc na implant...