MENU

Forum - krótkie pytanie

krótkie pytanie

krótkie pytanie

Pawle!

Pierwszą część pytania pozostawię bez odpowiedzi, bo udzielić żadnej nie mogę. O ile mi wiadomo z uszkodzeniami nerwu wzrokowego raczej niczego zrobić się nie da. Tak przynajmniej mi powiedzieli lekarze, odradzając operację mogącą uszkodzeniem nerwu grozić.

Pozdrawiam,

Małgosia

P.S. Pewnie Ameryki nie odkryłam, ani też nazbyt wiele Ci nie powiedziałam, ale przynajmniej może będziesz mniej wkurzony, skoro tak Cię brak odpowiedzi wkurzał. :-)

krótkie pytanie

Ja moge sie wypowiedzieć co do widzenia jednym okiem.Wzrok straciłam 11 lat temu i jest to rzeczą naturalną,że na początku tym zdrowym okiem bedziesz widział czasami dziwnie ponieważ Twój mózg musi się przyzwyczaić do określenia odległości na podstrawie obrazu z jednego oka,jakiś podwójne widzenie czy mroczki moga być też spowodowane przemęczeniem oka,które musi teraz intensywniej pracować(tak mi to tłumaczyli okuliści) To z czasem minie,u dzieci zwykle trwa to około 2 -3 lat a u dorosłych nieco dłużej-około 5 lat zanim przyzwyczaisz się patrzeć na jedno oko.Ja powiem szczerze,że dziś nawet nie zauważam tego,że nie widzę na prawą stronę i nie przeszkadza mi to zbytnio poza tym,że czasami trzeba mocno głowę przekrecić na prawo,żeby coś zobaczyć.Pozdrawiam!