MENU

Forum - Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Kochani od 9 roku życia noszę epiproteze. Wszystkie epi miałam robione w Łodzi. Tak się ułożyło że ostatnia miałam robiona 8 lat temu. Nosiłam epiproteze na swoją galke oczna. Urodziłam się z niedorozwojem gałki i była ona dość mała ale bez problemu nosiłam epi. Aktualnie mam wrażenie że ta gałka się skurczyła bo prawie w ogóle jej nie widać i jest obrosnieta jakąś błona czy tkanka. Od razu oko mniejsze i powiek zaczęła opadac. Czy ktoś miał podobny przypadek? Myślicie że czeka mnie operacja usunięcia gałki ocznej? Ktoś kojarzy jakie są terminy na taką operacje? Bardzo z góry dziękuję za pomoc. 

Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Witam.
Założyłem podobny w treści post na forum i do dziś nie doczekałem się odpowiedzi.

Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Mnie lekarze uswiadomili ze tak to sie konczy , ale wiara czyni cuda...powodzenia

ps. narazie chodze bez epiprotezy ale oko jest zanikajace zastanawiam sie czy epiproteza moze to przyspieszyc czy nie ma na to wpływu. Do epiprotezy sklania mnie tylko wyglad bo mniej zwraca na siebie uwage . Tutaj trafilem szukajac odpowiedzi na pytanie czy moge zrobic kurs prawa jazdy kat.c bo jeszcze nie mialem okazji znalezc lekarza ktory kwalifikuje na takowy. Przy okazji moze ktos wie gdzie udac sie w Krakowie zeby na wejsciu nie byc dyskwalifikowanym . Zdrowe oko choc ma wade to po korekcji jest ok. Co roku mam konsultacje w katowicach i chwala wyniki. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kowbojow i kowbojki ;)

 

Zanikanie gałki ocznej w trakcie noszenia epiprotezy

Potwierdzam, tak może być ale nie musi. Szkoda, że mnie lekarze o tym nie uświadomili a dowiedziałem się dopiero dzisiaj dzwoniąc do Krakowa.