MENU

Forum - Witajcie :)

Witajcie :)

Witajcie :)

Na imię mam Marek mieszkam na kresach Polski w Hrubieszowie. Widzę w miarę na jedno oko (minus 4,5 dioptri plus początkowa faza zaćm) zaś prawe mam od urodzenia krótkowzroczne (minus 26 dioptri plus całkowita zaćma) Jestem 7 lat po przeszczepie nerki i lekkim zawale serca. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Witajcie :)

Witaj. To przykre gdy ktoś choruje ale cieszę się że dołączyłeś do forum. Piszesz że masz zaćmę całkowitą na jednym oku, długo ją masz? Czy będzie jakiś zabieg na tą zaćmę?

Witajcie :)

Na zaćmę nie będzie operacji bo nic nie skorzystam z widzenia (krótkowzroczność utrwalona od dzieciństwa) Jako ciekawostkę dodam że miałem pare lat stopień umiarkowany O-04 i gdy ponownie stanąłem na komisji to nic nie dostałem nawet lekkiego. A to za przeczyną zmiany ustawy cytat :§ 32. 1. Przy kwalifikowaniu do znacznego, umiarkowanego i lekkiego stopnia niepełnosprawności bierze się pod uwagęzakres naruszenia sprawności organizmu spowodowany przez: 4) choroby narządu wzroku, w tym wrodzone lub nabyte wady narządu wzroku powodujące ograniczenie jego sprawności,prowadzące do obniżenia ostrości wzroku w oku lepszym do 0,3 według Snellena po wyrównaniu wady wzroku szkłami korekcyjnymi lub ograniczenie pola widzenia do przestrzeni zawartej w granicach 30 stopni;Takim cytatem się podparto i sąd nic nie dał ponieważ biegły sądowy zrobił to samo .Proszę zauważyć że ten paragraf załatwia wszystkie stopnie, czyli by dostać nawet lekki musimy spełnić powyższy warunek. Tak się szuka oszczędności  :( 

Witajcie :)

Niestety tak to jest że u nas oszczędza się na tych którzy najbardziej potrzebują pomocy. A jeśli chodzi o zaćmę to rozmawiałeś z jednym lekarzem czy z kilkoma? Bo nie wiem czy to zdrowe dla oka jest aby taka zmętniała soczewka była cały czas w oku, czy nie będzie jakichś powikłań typu jaskra lub inne? No i skoro na to oko masz -26 to coś nim widzisz lub widziałeś? Wtedy po wyjęciu soczewki może byłby mniejszy minus np. -14.

Witajcie :)

Ok dzięki za radę, zapiszę się na pierwszy wolny termin i niech zrobią tą zaćmę. Od kolegi też miałem taką radę - powiedział że po zdjęciu zaćmy będzie mozna normalnie badać oko, a teraz zaćma wszystko zasłania

Jeszcze raz dzięki  

Witajcie :)

No właśnie, przez taką soczewke z zaćmą to nic nie widać a przy takiej dużej krótkowzroczności musi być oko kontrolowane, a przede wszystkim siatkówka musi być pod kontrolą. Być może lekarz nie chciał usunąć zaćmy bo bał się ruszać to oko z tak dużą wadą bo mogły by być komplikacje. Ale teraz są tak minimalnie inwazyjne metody że powinno udać się bez żadnego problemu. Najlepiej wszystkie za i przeciw rozpatrzyć z lekarzem. Życzę powodzenia.

Witajcie :)

cześć Marku,

nie wiem skąd masz informację, że usunięcie zaćmy nie poprawi tobie widzenia. ja również miałam wysoką krótkowzroczność na oku w którym zrobiła się zaćma (-30) i wymiana soczewek zmniejszyła mi ilość dioptrii i tym samym usprawniła widzenia. 

dlatego polecam Tobie skonsultować to oko z jeszcze jednym lekarzem najlepiej w klinice prywatnej bo w państwowej służbie zdrowia nie podejmują się naszych przypadków gdyż tam leczą jak już dojdzie do tragedii (odwarstwienia siatkówki w oku z tak dużą krótkowzrocznością! 

 Nie chciałabym być odczytana, że reklamuję kliniki prywatne jednakże moje doświadczenie pokazuje, że w państwowej służbie zdrowia ciężko o skorygowanie tak dużej wady bo  dla nich to kosmetyka a fundusz za to nie płaci

Pozdrawiam 

Witajcie :)

Dzięki Moniu za info - już zapisany jestem do innego okulisty na 8 lutego, zapewne obluka i wszystko mi wyjaśni Pozdrawiam  :)

Witajcie :)

Witam na forum wszystkich.