MENU

Forum - Czytnik E-BOOK? Jak tak to jakiej marki?

Czytnik E-BOOK? Jak tak to jakiej marki?

Czytnik E-BOOK? Jak tak to jakiej marki?

Witam jestem osobą która na prawe oko prawie w ogóle nie widzi bo widzę mniej niż przez dziurkę od klucza na lewym oku mam znacznie obniżone pole widzenia i w związku z tym nie potrafię czytać książek małym drukiem bo go nie widzę szukam w antykwariatach i księgarniach książek z powiększonym drukiem ale jest o nie raczej trudno a jak są to są drogie ostatnio nauczycielka powiedziała mi żebym kupił sobie czytnik e-book ale żebym się dowiedział czy można na nim powiększyć tekst bo miałbym dużo darmowych e-book-ów i mógł je czytać bez przeszkód i tu do was pytanie czy taki e-book rzeczywiście może powiększyć czcionkę w e-book-u? A jak tak to na jakiej zasadzie czy jadę sobie cały czas w dół i czytam czy muszę przesuwać kartkę w prawo jak chcę czytać dalej a w lewo jak chcę nowy wers? I podstawowe pytanie jaką markę lub dokładniejszy model możecie mi polecić?

Pozdrawiam karlik13.

Czytnik E-BOOK? Jak tak to jakiej marki?

Polecam AmazonKindle - (testowałem przez 3 tygodnie) w tej chwili już nie trzeba kombinować z zakupem, bo np vobis i eurortv  ma go w ofercie.

 Tekst da się powiększyć, po powiększeniu justuje się sam - w wersie jest wtedy mniej słów , przewijamy go tylko góra dół, bez potrzeby przesuwania lewo - prawo.

 Wyświetlacz typu E-ink nie męczy wzroku jak tablet czy monitor bo nie świeci, wygląda bardzo podobnie jak kartka papieru, nic się w nim nie odbija, można czytać w słońcu.

Najlepiej iśc do sklepu i zobaczyć jak działa w praktyce i czy to powiększenie Ci wystarczy. Nie mam pewności teraz ale zdaje się format w jakim jest zapisany e-book wpływa na to jak mocno można powiększyć litery.  

A i nie kupuj żadnych multimedialnych badziewi z kolorowymi wyświetlaczami - męczą wzrok jeśli już to tylko  z wyświetlaczem typu E-ink (zwanym również e-papier)

Możesz poczytać o czytnikach na stronie  http://swiatczytnikow.pl/

Czytnik E-BOOK? Jak tak to jakiej marki?

polecam Kindle,

najlepiej kupić przez amazon 

kwestia gwarancji, uszkodzenie czytnika, wysyłają nowy, 

135$ razem z cłem i przesyłką (wychodzi taniej niż w polskim sklepie)

w Niemczech 79€

prawdopodobnie w przyszłym roku wejdzie do sprzedaży paperwhite z podświetlanym wyświetlaczem, 

cenna wyższa bo około 190$

w Niemczech 129€ (obecnie niedostępny)