MENU

Forum - czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć czy osoby jednookie mogą nosić soczewki- może ktoś z Was się orientuje jak to jest. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam, Kati:)

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Tak, możemy. Ja noszę soczewki od 18 lat w tym 13 lat jako jednooczna (tzn przez ten czas noszę jedną :). Jeżeli tylko oko dobrze znosi noszenie soczewki to nie ma żadnych przeciwwskazań ze względu na jednooczność

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

potwierdzam słowa przedmówczyni :) i szczerze polecam bo to duża wygoda :)

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Hmmm.... pytałam o to, ponieważ sama chciałam soczewkę, ale lekarka odradziła mi. Powiedziała, że osoby jednookie nie powinny nosić soczewek, gdyż istnieje ryzyko, że mogą oślepnąć całkiem jak się wda jakaś infekcja do zdrowego oka.. Trochę mnie to zdziwiło, ale pomyślałam, że skoro mi odradza to pewnie tak jest, ale teraz to sama już nie wiem.Okulary nosze od 7 roku życia. Przez tyle czasu zdążyłam się przyzwyczaić, ale jeśli była by taka możliwość to chciałabym soczewkę.Nie myślałam żeby nosić ją non stop, ale fajnie byłoby czasami okularów, bo jednak są one uciążliwe.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

od 3 miesięcy noszę soczewkę kontaktową. Jestem bardzo zadowolona, co prawda nie nosze jej codziennie ,,ale ok 3 , góra 4 dni w tygodniu. MI także odradzano, ale trafiłam na lekarza, który mi powiedział na co uważać, dobrał soczewki. Noszę soczewkę jednodniową firmy J&J (ponieważ jest bardziej sterylna). Noszę ok 8h dziennie. Moim zdaniem to jest niesamowita wygoda, wiadomo sa plusy i minusy , ponieważ jest ryzyko infekcji, aczkolwiek w soczewkach nie mamy ograniczonego pola widzenia tak jak w okularach a cóż jako osoby jednooczne mamy ograniczone pole widzenia przez jednooczne widzenie , a okulary jeszcze bardziej je ogarniczają. Osobiście uważam , że jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych zaleceń (tj. higiena przede wszystkim, czas noszenia) to nic złego się nie stanie, a nosząc soczewkę jednodniowa tak jak w moim wypadku to nic złego nam się nie stanie.

Tyle ode mnie  :)

Pozdrawiam 

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Witaj Honey,

a z jakiego miasta jesteś?

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Już kiedyś była tu podobna dyskusja. Naprawdę dziwię się, że wasi lekarze odradzają. Moja pani profesor, mimo że w innych kwestiach jest baaaardzo ostrożna i wiele rzeczy wręcz mi zakazuje ze względu na jednoocznośc, to do soczewek nie ma zastrzeżeń. Trudno mi sobie wyobrazić co to miałaby być za infekcja prowadząca od razu do ślepoty. Może owszem, przy nieodpowiedniej higienie wdać się jakieś zapalenie spojówek, ale jest to zupełnie uleczalne i raczej trudno przez to oślepnąć. No chyba że ktoś chodziłby z tym zapaleniem i nic nie robił. Ja od kiedy nosze soczewki miałam zapalenie spojówek jeden raz i to raczej nie przez soczewkę. Osoby nienoszące soczewek też na to chorują. Być może ci lekarze pozostali w epoce starych soczewek, które zmieniało się raz na rok. Chociaż takie też nosiłam na początku i nikt nawet nie ostrzegał przed zagrożeniem oślepnięcia, a i mi żadne infekcje wtedy nie dolegały.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Jak byłam na komisji ds. orzekania o niepełnosprawności to lekarka, nie będąca nawet okulistą tez się sprzeciwiała noszeniu soczewek. Po za nią żaden lekarz nie miał nic przeciwko a sami mnie zachęcali. Proponowałabym jednak zmienić lekarza którzy opowiada takie rzeczy, że można oślepnąć od noszenia soczewek bo chyba jego wiedza jest mało aktualna.

Przepraszam, ale się denerwuję strasznie jak słyszę o lekarzach z takimi opiniami.

Ja nosze soczewki chyba już z 10 lat, miałam okres w życiu gdzie nosiłam je po 12 godzin więcej (od wstania rano do pójścia spać, nie zawsze używałam ich w super sterylnych warunkach (no nie było to mądre) ale jakoś nie oslepłam z powodu ich używania. Zasada jest taka że trzeba dbać o higienę i stosowac się do zaleceń i przedewszystkim dobrac odpowiednie dla siebie szkła w których oko bedzie się czuło komfortowo.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Jeszcze raz dziękuję Wam  kochani za odpowiedź. Dzięki Wam postanowiłam nadal drążyć temat, a dziś zapisałam się do Poznania na wizytę w sprawie soczewkiUĹ�miech

Super to forum jest.

Pozdrawiam wszystkich:):)

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

NO i tak swoją drogę, nie każdy okulista aplikuje soczewki :) tylko niektórzy, ja żeby znaleźć musiałam obdzwonić całe miasto ;)

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

A co znaczy "aplikować soczewki"? Jeśli chodzi o dobór i szkolenie w zakresie nakładania soczewek to wiele salonów optycznych, które sprzedają soczewki ma u siebie okulistę, który dobiera soczewki.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

dokladnie to znaczy dobór ;) wiele salonów ma soczewki ale niewielu okulistów aplikuje, ponieważ do tego jest potrzebna specjalna aparatura, aby dobrać. Mieszkam w dość duzym miescie ponad 250tys mieszkancow i mialam problem aby znalezc takiego specjaliste

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Odradzam Salony Vision Express bo tam dobór wygląda tak że "dobierają" to co akurat muszą sprzedać a nie to co będzie dobre dla indywidualnego pacjenta.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Vision expres też odrAdzam, choćby ze względu na ceny soczewek. Chyba najwyższe na rynku. Polecam raz przejść się do specjalisty na dobór soczewek, a potem kupować je tam gdzie najtaniej. Teraz to chyba sklepy internetowe mają najbardziej konkurencyjne ceny.

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Mam pytanie odnoście mocy soczewek i mocy okularów.

Moc okularów mam +1,75. Chciałabym się dowiedzieć czy moc soczewek jest taka sama jak okularów czy jest mniejsza bądź większa. Szczerze, byłam u doktora, który stwierdził, że mogę nosić soczewki. Jednak nie miał akurat na stanie mojej mocy (+1,75) i "włożył" mi do oka ciut silniejszą (+2) i szczerze powiem, że widziałam jakby za mgłą, ale nie do końca. Teraz czekam na swoją moc. Tak jak już wcześniej napisałam- nigdy wcześniej nie nosiłam soczewek i teraz się zastanawiam czy aby jak dostane "moją" moc to nie bee również gorzej widzieć ( w sensie słabiej). Czytałam na różnych forach, że moc soczewki powinna być większa od mocy okularów. Nie wiem co mam o tym myśleć. Teraz zastanawiam się czy nie zadzwonić do tego lekarza i nie poprosić go żeby przesłał mi obie moce.

Proszę o odpowiedź.

 Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź:)

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Nie wiem jak to jest w przypadku mocy "plusowych" ale ja z "minusami" mam tak że okulary mam mocniejsze niż soczewki. W soczewkach lepiej widzę ponieważ przylegają bezpośrednio do oka i stąd lepiej korygują wadę niż okulary które są oddalone. Jeżeli czujesz się niekomfortowo w soczewkach to koniecznie skonsultuj się z lekarzem :) Powodzenia w doborze!

czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki

Hej, 

Widze, ze temat jest dosc stary, ale chcialam zapytac czy ktos z Was robil soczewke we Wroclawiu lub okolicach? Bardzo prosilabym o namiary na lekarza godnego zaufania.

 

Pozdrawiam i z nadzieja oczekuje jakiejkolwiek pomocy :)  

Re: czy my (jednooczni) mozemy nosić soczewki


O.Michalina:
Nie słyszałam o przeciwwskazaniach do noszenia soczewek.

 

 O.Michalina, 

A ja spotkalam sie z odmowa okulistow co do wyrobienia soczewek. Szukam specjalisty ktory podejmie sie wyrobienia soczewki ale jak na razie bezskutecznie :( mozesz kogos polecic?