MENU

Forum - Pomoc w prawku kat. A

Pomoc w prawku kat. A

Pomoc w prawku kat. A

Jesli ktos z was zna jakiegos sesnowny sposob uzyskania pozwolenia na A pomimo naszej wady bardzo prsze o kontakt

przemcio7@wp.pl

gg 1064562

 

Wkurza mnie to ze na rawku ktore mam czyli Kat. B mozna jezdzic malym pierdzielkiem pjemnosci 50 po ulicach a juz na motorem o pojemnosci 250 nie i terzeba miec na niego prawko kat. A.

Kazdy z nas wie jaki jest z tym problem a ja sie pytam jakie ma znaczenie czy jezdzimy 50 czy 250 to jest jednoslad i to jest jednoslad.

Wiec jezeli ktos jakos moze pomoc to prosze o kontakt.

Pomoc w prawku kat. A

przemcio nie wiem jakimi to sie żądzi prawami ja mam prawojazdy ale B a o innej pani doktor kazała mi zapomnieć. NA skuterze mozna bez prawka ale i tak trzeba mniec kask . Ogranicza on widoczność ale cóż !! Ja również nie widze w tym sensu

 

Re: Pomoc w prawku kat. A

Najlepiej popytać kilku lekarzy. Już tu gdzieś pisałem, że mi szczęka opadła jak ostatnio przedłużałem badania lekarskie do pracy w szczecińskim oddziale Medicover'a.

Po krótkiej pogawędce z panią okulistką stwierdziłem, że szkoda, iż nie mogę sobie zrobić kat. A, a ona ze zdziwieniem pyta mnie: dlaczego? Ja z jeszcze większym zdziwieniem odpowiadam: no jak to? Przecież jest wymagana stereoskopia na kat. A itd. A pani doktor machnęła ręką i pyta ile lat mam prawko. Ja mówię, że prawie 10 lat, a ona na to, że w takim razie, jak chcę to ona mi od ręki wystawi zaświadczenie na kat. A. 

I co Wy na to? Teram mnie kusi, żeby na wiosnę pomyśleć o tym poważnie. Zobaczymy co będzie. Na pewno podzielę się tutaj doświadczeniami :)

 

 

Pomoc w prawku kat. A

??????????gdzie ten lekaz przyjmuje????????? ja chce

Pomoc w prawku kat. A

Tak jak napisałem, w Szczecinie, w przychodni Medicover :). Przyjmuje tam taka sympatyczna okulistka. Z tego co pamiętam, to powiedziała mi, że pomimo wymaganej stereoskopii, jeśli ktoś ma kat. B minimum 5 lat, to ona wystawi orzeczenie na kat. A bez problemu.

Pomoc w prawku kat. A

witam. ja widzę na jedno oko od urodzenia  , prawko na motor mam od 5 lat i wcale nie jeżdżę gorzej niż moi koledzy. A nawet powiem wam szczerze że lepiej mi się jeździ motorem niż samochodem.

Pozdrawiam

Pomoc w prawku kat. A

witam. ja widzę na jedno oko od urodzenia  , prawko na motor mam od 5 lat i wcale nie jeżdżę gorzej niż moi koledzy. A nawet powiem wam szczerze że lepiej mi się jeździ motorem niż samochodem.

Pozdrawiam

Pomoc w prawku kat. A

Jestem z lodzkiego-z problemem zrobienia prawka kat.A borykam sie lat 14 a mam 31.Motocykle to pasja a jako jednooczny mam problemy.Proszę o namiary na liberalnych lekarzy. Pozdrawiam  kasjusklei@o2.pl

Re: Pomoc w prawku kat. A


kaRRol:

witam. ja widzę na jedno oko od urodzenia  , prawko na motor mam od 5 lat i wcale nie jeżdżę gorzej niż moi koledzy. A nawet powiem wam szczerze że lepiej mi się jeździ motorem niż samochodem.

Pozdrawiam

 

 Proszę o kontakt priv ponieważ chce zrobic prawo jazdy na motocykl.Tak jak Ty nie widzę od urodzenia na jedno oko a prawo jazdy kat.B posiadam juz 14 lat.Pozdrawiam

Re: Pomoc w prawku kat. A


kaRRol:

witam. ja widzę na jedno oko od urodzenia  , prawko na motor mam od 5 lat i wcale nie jeżdżę gorzej niż moi koledzy. A nawet powiem wam szczerze że lepiej mi się jeździ motorem niż samochodem.

Pozdrawiam

 

 mozesz sie do mnie odezwać na kasjusklei@o2.pl??????

Pomoc w prawku kat. A

Witam,

mam prawko od 3 lat, juz 2 motocykl, nie czuje sie gorszy czy bardziej niebezpieczny na drodze, mysle ze nawet ze wzgledu na swoja wade bardziej sie skupiam na tym co robie by nie popelnic zadnego bledu.

 

Re: Pomoc w prawku kat. A


Grzechu:

Witam,

mam prawko od 3 lat, juz 2 motocykl, nie czuje sie gorszy czy bardziej niebezpieczny na drodze, mysle ze nawet ze wzgledu na swoja wade bardziej sie skupiam na tym co robie by nie popelnic zadnego bledu.

 

 

 Prosiłbym abys napisał na mój e-mail badz napisz sms na nr. 883 163 637 a ja oddzwonie ok???:) Z góry dzieki

Re: Pomoc w prawku kat. A


Grzechu:

Witam,

mam prawko od 3 lat, juz 2 motocykl, nie czuje sie gorszy czy bardziej niebezpieczny na drodze, mysle ze nawet ze wzgledu na swoja wade bardziej sie skupiam na tym co robie by nie popelnic zadnego bledu.

 

 

 Mozesz sie ze mna skontaktowac-na kasjusklei@o2.pl

Pomoc w prawku kat. A

Zdradzcie proszę jak wam poszło z tymi badaniami na motocykl. Ja próbowałem w jednym miejscu i niestety negatywnie, nawet rozmowka nie pomogła...

Dyrektywa EU pozwala nam na prawko kat A, dlaczego jak zwykle w Polsce jest problem :( 

Motocykl coś pięknego, dlaczego z taką wada mamy tracić nasze marzenia..

Posiadam kat. B od 6 lat. Zez od urodzenia (zoperowany), leniwe niedowidzace prawe oko. Lewe w porządku.

 

Pomoc w prawku kat. A

Trochę odkopie temat, przypuszczam że wiele osob się tym zainteresuje. Ja jestem pełen entuzjazmu. Od poczatku 2016 roku, osoby jednooczne, które do tej pory tylko marzyły by posiadac prawo jazdy kat A, mogą ziścić swoje marzenia :) to tak tytułem wstępu, resztę napiszę jak będę po badaniach :)

Pomoc w prawku kat. A

Tak jak wspominałem post wyzej, każdy jednooczny, który chciałby ubiegać się o prawo jazdy kat A, ma teraz na to szanse - dodam, że bardzo realne, zakładając że nie ma problemu z widzeniem w zdrowym oku.

Trzeba tylko znaleźć lekarza, który zna nowe przepisy, bo to świeży temat - z końca grudnia 2015r.

Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2015 r (poz 2247), w przypadku ubiegających się o prawo jazdy kat AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T, przy stwierdzeniu jednooczności można orzec brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów.

Są warunki oczywiście - dobre widzenie w zdrowym oku, jakiś kąt widzenia z prawej, lewej strony oraz do góry i na dół, i posiadanie jednooczności dłużej niż rok - ale takie badanie to nie problem. Ja samochodem jeżdżę od wielu lat.

Na potwierdzenie dodam, że właśnie wróciłem od lekarza i jutro idę do wydziału komunikacji :) marzenia się spełniają, w końcu będzie można legalnie jeżdzić.

Pomoc w prawku kat. A

WOW, to jest temat na newsa! :) Jednooczni na motory ;)

Pomoc w prawku kat. A

Zgadza sie :) ja juz po pierwszych jazdach, jutro kolejne, poki co ucze sie na 125ccm.

Mimo ze robie 30tys km rocznie autem i poruszanie sie nie sprawia najmniejszych problemow, to na 10 przeprowadzonych testow z teorii online zdalem tylko raz hehehe :) ale mniejsza z tym, pisze tak dla potwierdzenia. Z tego co wiem, w Zduńskiej Woli przecieram szlaki dla jednoocznych motocyklistów.