MENU

Forum - Prawo Jazdy - wiek i wada

Prawo Jazdy - wiek i wada

Prawo Jazdy - wiek i wada

Witam, nie widzę na prawe oko od drugiego dnia życia, moje pytanie jest takie czy mogę starać się o prawo jazdy kat. B, skończyłem 17 lat i 9 miesięcy, a moje lewe oko nie ma żadnej wady. Chce rozpocząć kurs więc chciałbym wiedzieć.

Nie mam także problemów z ocenianiem odległości i podobnymi.

Liczę na szybką odp.

 

Michał

Prawo Jazdy - wiek i wada

<Nie mam także problemów z ocenianiem odległości.>

 

Witam. Tylko ci się tak zdaje. Mnie się tez wydawało że nie mam tego problemu a tylko czasami wpadam na futryny. Robiłem już trzy razy badania psychotechniczne na kierowce i tak jest właśnie badanie czy potrafisz właściwie ocenic odległość. Wszystkie trzy razy ( po dwie próby) wyszły żle.

 

A co do twojego pytania. Nie jestem pewien, ale chyba tak jest że lekarz u którego będziesz robić badanie dopuszczające na kierowce kat. b wyśle cie  do okulisty i dopiero w z pozytywną opinią okulisty i ew. neurologiem i/lub wynikiem badania poziomu cukru wyda opinie. Wiec może ustal sobie wizyte u lekarza okulisty i którego się leczysz i zapytaj go czy podpisze ci badania.

 

Po 1. Mnie czy badaniach zawsze wysyłają do tej okulistki u której się normalnie leczę, ale nie wiem jak będzie w twoim przypadku.

Po 2. Czasami badanie na kursie nauki jazdy wygląda tak, że lekarz zapyta się czy coś ci dolega i podpiszę badanie. Ale potem gdy skończy się okres ważności badania możesz mieć kłopoty.