MENU

Forum - Instrumenty

Instrumenty

Instrumenty

Cześć wszystkim!

Jestem ciekawa, czy wśród Was są osoby grające na instrumentach, zwłaszcza takich, które wymagają koordynacji dwóch rąk (np. pianino)? Ja w dzieciństwie próbowałam grać na syntezatorze, ale nigdy nie dałam rady skłonić lewej ręki do gry. Czy sądzicie, że jednooczność może to utrudniać?

Instrumenty

Nie, nie utrudnia. Przynajmniej nie w przypadku instrumentów klawiszowych. Osoby naturalnie praworęcznie, muszą po prostu oburęczność ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Instrumenty

Tak jak napisał Kolega wyżej, jednooczność nie utrudnia opanowania instrumentu. Bo niby dlaczego miałaby to robić? Kwestia wyćwiczenia, najpierw drugiej ręki, potem właściwej koordynacji obu ;). Jako gitarzysta-amator mogę powiedzieć, że też długo mi zajęło (jakieś osiem lat nauki) zanim NAPRAWDĘ nauczyłem się kontrolować obie ręce niezależnie od siebie. Trudne, ale da się zrobić. Tak więc... ćwicz, ćwicz, ćwicz... i jeszcze raz ćwicz :)

 

Instrumenty

To może zabrzmi dziwnie, ale nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze pomaga wykształcić oburęczność. Moim zdaniem skuteczniej niż łapanie piłeczek (chociaż piłeczki fajnie uzupełniają). Poza tym przydatna umiejętność :)

Instrumenty

Tak, długo ćwiczyłam i ćwiczyłam.......ale to było dawno dawno temu i już nie mam zamiaru do tego wracać. Co do gitary z kolei - tu akurat nie miałam problemu z koordynacją rąk. Tylko te klawisze...........dzięki za odpowiedzi :)