MENU

Forum - Opinia lekarza.

Opinia lekarza.

Opinia lekarza.

Witam. Chciałem zmienić pracę i poszedłem do poradni medycyny pracy na badanie wstępne i tu zaczęły się schody. Lekarz stwierdził że z moim wzrokiem nie mogę pracować na maszynach w ruchu. Wróciłem więc do zakładu z odmownym zaświadczeniem gdzie kierownik (dusza chłop) powiedział że przyjmie mnie na inne stanowisko gdy postaram się o orzeczenie o niepełnosprawności. Udałem się więc do lekarza okulisty aby uzyskać konsultację i zaświadczenie na komisję i tu zdziwienie - dowiedziałem się że moja jednooczność nie kwalifikuje się jako niepełnosprawność. Dodam że praktycznie nie widzę na lewe oko od urodzenia. Proszę o poradę czy jest prawdą co mówi lekarz okulista i czy ma sens starać się o to orzeczenie.

Opinia lekarza.

Zupełna bzdura, należy Ci sie lekki stopien niepelnosprawnosci, a jak sie postarac i zrobic badania z u różnych lekarzy, to moze i umiarkowany nawet, ale to jest bardzo ciezko dostac, Lekki jaknajbardziej ci sie należy :)

Opinia lekarza.

Dzięki za informację, trochę mnie podbudowałeś bo byłem z lekka załamany. ;)

Opinia lekarza.

O stopień niepełnosprawności możesz się ubiegać w ZUSie i w Powiatowym lub Wojewódzkim Zespole ds orzekania o niepełnosprawności.

Pozdrawiam 

Opinia lekarza.

Idź do innego lekarza okulisty. Temu chyba nie chce się papierów wypełniać.

Opinia lekarza.

Dzięki Wam drodzy forumowicze za porady, chciałbym się pochwalić że uzyskałem lekki stopień niepełnosprawności. Więc wyruszam z tym orzeczeniem na poszukiwanie pracy. Pozdro dla wszystkich jednoocznych ;D dobrze że jest takie forum w którym możemy porozmawiać o swoich sprawach :)

Opinia lekarza.

No to Super! Powodzenia!