MENU

Forum - Jednooczni w TVN :)

Jednooczni w TVN :)

Jednooczni w TVN :)

Wysłałam dziś maila takiej treści, do osoby, która szukała u nas kobiet z wadą zeza.

"
Zastanawiam się, czy nie byłoby możliwe nakierowanie się na podobny temat, a mianowicie osób żyjących z jednym okiem, protezą, implantem zamiast oka?. Jestem osobą, która prowadzi portal jednooczni.org, wspólnie z założycielem strony, Irkiem. Z początku wydawało mi się, że takich osób jak ja jest niewiele - tymczasem okazuje się, że każdego dnia przybywają nam nowi forumowicze - w tej chwili jest nas już kilka tysięcy.
 Może warto byłoby połączyć taki program ze zdarzeniem utraty oka przez K. Bieleckiego?Może moglibyśmy pokazać, że życie z jednym okiem to nie jest tragedia,że pracujemy, uprawiamy sporty, mamy mężów, dzieci, szczęśliwe rodziny, ale też są wypadki, że nie możemy znaleźć partnera?
  Może dodalibyśmy trochę otuchy ludziom nam podobnym, może udałoby się zaprosić jakąś fajną makijażystkę, która podpowiedziałaby kobietom, jak się malować, by ukryć wadę? Mamy też swoje historie, wystarczy przeczytać np. mój wątek o doktorze J. z miasta K. i inne, szczęśliwe lub mniej szczęśliwe."

 

Myślicie, że to dobry pomysł?

Jednooczni w TVN :)

Wydaje mi się , świetny :)

Może większośc z nas , obecnych tutaj na forum , po takim otwarciu przez media okno na nasze życie , wkońcu uwierzy w siebie :)

To także szansa na wieksze zrozumienie problemu który jest obecny w społeczeństwie a mianowicie brak akceptacji .

a szkoda , przecież nie jesteśmy innymi ludźmi niż reszta , tylko zbiegi okoliczności lub nieszczęśliwe wypadki i choroby są przyczyną naszych zmartwień , w których ludzie bez tej dysfunkcji  czasem są nietolerancyjni . I nie ukrywajmy , każdy z nas na pewno się z tym spotkał .

Jednooczni w TVN :)

Pomysł mi sie podoba :):)

Jednooczni w TVN :)

 Kochani, a wystąpilibyście? Uważam, że mnóstwo jest wśród nas dobrych przykładów, i jakże skrajnych, na to, jak może się potoczyć życie osoby jednoocznej. Wierzę, że wiele możemy zdziałać i może powstać coś fajnego. Czekam na odpowiedź.

Jednooczni w TVN :)

W imieniu mojego Miska mówię TAK!!!!!!!!

Jednooczni w TVN :)

"Pani Kornelio,
serdecznie dziękuję za zainteresowanie i maila. Obecnie mamy przerwę realizacyjną jeżeli chodzi o nowe odcinki (Rozmowy w Toku) i nagrywać będziemy znów dopiero na jesieni. Pozwolę sobie zaproponować ten temat na najbliższym spotkaniu redakcyjnym. Jeżeli doszło by do realizacji odcinka o takiej tematyce ( nie ja też o tym decyduję ) pozwolę się do Pani odezwać z prośbą o pomoc w realizacji odcinka.

 Pozdrawiam serdecznie"

Jednooczni w TVN :)

Cześć...Chetnie wystapilabym w programie "Rozmowy w toku"jednooczna jestem dopiero od 5 miesiecy i wiem jak trudno jest takim osobom na poczatku...pozdrawiam

Jednooczni w TVN :)

super pomysł:) na pewno będziemy oglądać:)

Jednooczni w TVN :)

Ja też chetnie obejrze :)

Jednooczni w TVN :)

Obejrzeć to obejrzę, ale wystąpić to raczej nie mam odwagi.

Jednooczni w TVN :)

hej hej a kiedy ten progra i o której ?  chętnie obejrze,,, pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Jednooczni w TVN :)

Napisane jest wyzej, ze to pomysl o programie.

Mi sie wydaje to byc dobrym pomyslem. Jesli chodzi o mnie to moge nawet i wystapic w programie jesli bylaby taka mozliwosc :) Zawsze cos mozna powiedziec o istniejacych problemach, roli rodziny, przyjaciol. "Urozmaiceniem" moglo by byc wystapienie Karola Bieleckiego, ktory stracil oko, moglby sie wypowiedziec troche wiecej na ten temat...

Ja jestem na tak :)

Jednooczni w TVN :)

Witam,bardzo dobry pomysł moim zdaniem,mimo ,iż Rozalka nie jest już jednooczna ale była przez rok.

Taki program może podnieść wiele osób na duchu, odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Pomóc rodzicom ,dorosłym jak i młodzieży. Jestem za:)

Jednooczni w TVN :)

Jestem za, pomimo, że pracuje u konkurencji:) Jak by coś to mogę wystąpić:) Jestem jednooczna od urodzenia....

Jednooczni w TVN :)

To jest super pomysł ; ) Ja też o tym myślałam,bo szczerze mówiąc takiego tematu Ewa Drzyzga jeszcze nie naruszała ; ) a byłoby miło,niektórzy uważają nas za gorszych ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy sobie równi i można by było to wreszcie pokazać : ))

Także ja jestem jak najbardziej "ZA" ; )

Tylko co robić w tym kierunku ??

Jednooczni w TVN :)

Ja się nie zgodziłam.

takiego e-mail dostałam na swoją skrzynkę .

Jestem osobą u której nie widać wadę więc po co mam występować?

A w ogóle to jestem sceptycznie nastawiona do TVN

                                                                                                                                                                                                                                                                     

Szanowna Pani, proszę nie czuć się urażona przesłaną wiadomością, przesyłam ją do użytkowniczek forum jednooczni.org 

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji programu telewizyjnego. Poszukujemy kobiet zmagających się z wadą wzroku - zezem lub inną bardzo widoczną wadą wzroku , które zgodzą się opowiedzieć o swoim codziennym życiu z tą wadą. Zainteresowane Panie bardzo proszę o przesłanie nr telefonu: m.przybylo@tvn.pl Sama rozmowa ze mną oczywiście nie zobowiązuje do udziału w programie.

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Marta

Nie czuję się urażoną ale są osoby chętne :),które wyrażają wolę wystąpienia w programie.Pozdrawiam  

    

 

 

 

 

 

 

 

Jednooczni w TVN : ) 'Rozmowy w toku' kto chce wystąpić

Dziendobry, zwracam się do wszystkich forumowiczów z pytaniem czy ktos chce wystąpić w programie 'rozmowy w toku' p.Ewy Drzyzgi? Tylko prosilabym o 100% zdecydowanie,nie tak że ktoś piszę a później się wycofuje. Można w programie poruszyc tamty jak osoby jedooczne są krzywdzone przez prawo Pl odbierając niedajać żadnego s/niepełnosprawnosci,przedstawić w czym przeszkadza jednoocznosc, jakie są utrudnienia w życiu, w pracy co najważniejsze!znalezieniu pracy, poruszyć również temat akceptacji przez środowisko,opowiedzieć również o przeżyciach związanych z utratą oka,choroba. Jeśli jest ktoś zdecydowany na 100% aby wystapic u p.Ewy Drzyzgi proszę o kontakt 790797779, lub sarkanowak@interia.pl

Jednooczni w TVN :)

Ja nie jestem za takim programem.Pewnie jeszcze kaza wyciagac proteze pokazywac jak wyglada oczodół . To jest straszne...... nie chcialabym zeby moi znajomi ten program ogladali

Jednooczni w TVN :)

Przecież ten program "rozmowy w toku" jest wyreżyserowany, oni ci mówią co masz mówić i oczywiście są to wyssane z z palca głupoty które mają robić "wrażenie" na odbiorcy. ten program jest chory i nie wiele się różni od programów typu "dlaczego ja", "ukryta prawda" itp. bzdury. W tego typu programach nie chodzi o prawdę tylko o to żeby się to sprzedawało.

Jednooczni w TVN :)

Witam :) Kilka lat temu byłam widzem " Rozmowy w toku " i wydaje mi się , że poziom rozmów i gości był nieco wyższy niż obecnie. Myślę, ze jeśli chcecie zwrócić uwagę na nasz " problem " to trzeba wystąpić w bardziej ambitnym programie, gdzie nie założą peruki i nie zasugerują co macie mówić. Może spróbować " Dzień dobry TVN" lub "Pytanie na śniadanie " 

Pozdrawiam   

Jednooczni w TVN :)

dzwoniła do mnie po tych mailach Pani z tvn;)po kilkunastominutowej rozmowie stwierdziła,że jestem zbyt optymistycznie nastawiona do życia,by wystąpić w tym programie.Innych osób szukają;)tak więc wybitna reżyserka

Jednooczni w TVN :)

Hej,

pomysł aby ukazać ludziom obiektywnie problem jednooczności, czy wogóle życie osób z wadami wzroku jest jak najbardziej dobry. Jednak w dzisiejszych czasach, to bardzo trudna sprawa. Moim zdaniem telewizyjne przedstawienie w postaci "rozmów w toku" odpada. Oglądałem parę razy to żenujące widowisko jak i inne tego typu wymysły. Nie chciałbym aby ktoś z Naszego grona dołączył do różnych przebierańców i dziwolągów, którzy występowali w tym programie rozprawiając nad jakże pasjonujacym tematem czy "puknąć pustaka" czy nie?

Może artykuł w jakiejś w miarę poważnej gazecie? To tak.

Jestem jednak zdania, że To Forum jest najlepszą rzeczą dla Nas i tu należy szukać zrozumienia i wsparcia. Stąd moje podziękowania dla Autorów tego pomysłu.

Pozdrawiam

Re: Jednooczni w TVN :)


Marta86:
dzwoniła do mnie po tych mailach Pani z tvn;)po kilkunastominutowej rozmowie stwierdziła,że jestem zbyt optymistycznie nastawiona do życia,by wystąpić w tym programie.Innych osób szukają;)tak więc wybitna reżyserka

 

 hahah no to oczywiste liczyli, że im się tam popłaczesz jaka to jesteś nieszczęśliwa z powodu swojej wady :D. A tutaj zonk :P Telewizja to zło :) zwłaszcza takie programy.