MENU

Forum - Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Ponieważ co niektórzy użytkownicy mają problemy ze wzrokiem, i problemy z czytaniem z komputera. Oto zamieszczam krótki poradnik jak sobie z tym poradzić. 

 

Pisany dla użytkowników zarówno monitorów starszego typu z dużym "tyłkiem" CRT, oraz nowego typu, płaskich LCD. 

 Primo, klikamy prawym myszy na pulpit, wybieramy właściwości. 

Obrazek. http://www.abload.de/img/a1j6oi.jpg

Dalej. Zmiana rozmiary czcionki. wybieram Extra Large, chyba że nie ma takiej opcji. Po prostu wybieramy ostatni z listy. 

Obrazek http://www.abload.de/img/a5z6tm.jpg

Zmiana rozdzielczości. Jeżeli ktoś posiada CRT to robi tak, ustawia dowolną rozdzielczość. Może być obojętna, jak będzie pasować, tylko żeby to były dzielniki 4:3 czyli 800x600 czy 1024x768. Dla użytkowników LCD. Proszę ustawić maksymalną  rozdzielczość (dla osób które zmieniały). LCD ma tylko jedną rozdzielczość, taką jaka podaje producent.Ustawienie innej powoduje rozmazanie obrazu. 

Obrazek jak to wykonać. http://www.abload.de/img/a2s6pa.jpg

Zmiana rozmiaru czcionki oraz ikon, hm podobne jak wyżej. 

Obrazek http://www.abload.de/img/a3wuu6.jpg

Odświeżanie obrazu, zmęczenie oczu. Tylko dla CRT. 

Obrazek http://www.abload.de/img/a4du30.jpg

 

Koniec. Mam nadzieje że komuś pomogłem Super

 

 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Paweł wielkie dzięki, jesteś złoty chłopak.

Powinienneś  uczyć informatyki w szkole .

Poradnik bardzo przystępny- super pomysł z tymi obrazkami.Joasiu to jest coś dla osób, które mają męty polecam.

Jaki ja mam teraz komfort patrzenia to se chłopie/ u nas sie tak mówi/ nie wyobrażasz.

Tylko jedno mnie zastanawia, że jak piszę na forum to literki nie urosły? A gdzie indziej to i owszem, np. w wyszukiwarce jest duża czcionka.

A z tym kółkiem to próbowałam, ale może ja złe to ctrl naciskam, bo sa dwa, ja naciskam po lewej. Chciałam to gdzie indziej zastosować, żeby sprawdzić, ale jakbyśmy mógł to bliżej opisać. Czy to trzeba nacisnąć po napisaniu, czy też przed?

Miej cierpliwość, bo ja to matołek komputerowy jestem, ale to jest tak jak człowiek nie widzi 7 lat, a technika idzie na przód.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Co do pisania skup się na klawiaturze. Musisz wcisnąć lewy CTRL (trzymać go) i jednocześnie kręcić kółkiem od myszki w górę. Powinno działać na wszystkich przeglądarkach. 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Niestety jestem strasznie tępa i nie potrafię tego zrobić! Możecie się ze mnie śmiać , ha , ha . Jak na razie radzę sobie ctrl i kółeczkiem. Też fajnie się pisze, mogę wybrać sobie nawet ogromne litery. Bardzo dziękuję. 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Joasia nie jest to trudne. Ja jestem matołek informatyczny straszny, jak bym wiedziała, że to tak się łatwo robi to bym to już dawno to zrobiła.

Paweł to super wyjaśnił, obrazki tam są - bardzo mi pomogły.Teraz nacisłam to ctrl i kółeczko, faktycznie powiększył mi się ten obraz, ale super się teraz pisze.Nie będę już używać caps locka, bo nie mam takiej potrzeby, piszę sama i nie robię błędów, nie zjadam literek.Ekstra.

A zawdzięczam to Pawłowi z Torunia, dzięki za tak prosty opis, zajęło Ci to trochę czasu, doceniam to i jeszcze raz  WIELKIE  DZIĘKI.

 

Re: Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.


PawelL1988:

Co do pisania skup się na klawiaturze. Musisz wcisnąć lewy CTRL (trzymać go) i jednocześnie kręcić kółkiem od myszki w górę. Powinno działać na wszystkich przeglądarkach. 

 Paweł udało się !!!
Dzięki za wszystkie instrukcje,pewnie zajęło Ci to sporo czasu .

Cieszę się jakbym w totolotka wygrała.

 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Super U�miech

Wzrok uratowany i tacy maruderzy jak jak usatysfakcjonowani Perskie oko

 

 

 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Jak ja - miało być. Zbyt szybkie pisanie na klawiaturze - zboczenie zawodowe - przepraszam :-)

 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Hm, nie wiem czy zauważyłeś drogi Wojtku, ale istnieje opcja edycji :p

Co do Magdy SZ. zamiast obrażać się, lepiej zapytać się jak pomóc gdy ma się problemy. 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Cześć!

Nie wiem co zrobiłam jak ustawiałam czcionkę i obraz, ale wszystko mi się wykasowało, wszędzie musiałam zakładać nowe konta itd. Ale już jestem z Wami.

Chciałam napisać, ze ja się nie obrażałam, ale uczciwie napisałam o swoim problemie z czcionką. Teraz już wiem, jakie musieliście przeżywać tortury czytając mój caps lock.

Wszystkich użytkowników  bardzo przepraszam, ale człowiek się uczy całe życie.

Pozdrawiam

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

chyba poprzestawiałaś język, bo w twoim koncie widać znaki zapytania przy polskich literach.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

A to jest bardzo możliwe, bo ja jestem antytalent w temacie komputera- 7 lat leczenia robi swoje

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Opowiedz co robiłaś przed tym jak się zepsuło.

 

Na razie spróbuje pomóc 

Otwierasz Menu -->> klikasz na "Panel sterowania" --> wybierasz ikonę "Opcję regionalne i językowe"-->> Zakładka "języki" przycisk "szczegóły" -->>z listy wybierasz język domyślny " polski-polski (programisty) -->> OK 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Tak zrobiłam, ale to nie język, bo miałam ustawiony polski

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Cześć!

 

Paweł dzięki Twoim instrukcją mogłam sie przygotowywać do egzaminu.W dużej mierze etap praktyczny zdałam dzięki Twojej pomocy przy ustawianiu monitora.

Jestem Ci bardzo wdzięczna i winna Żywca.

Pozdrawaim Magda

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

winna Żywca.

 Nie pogardze 

Re: Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.


PawelL1988:

winna Żywca.

 Nie pogardze

Mam nadzieję, ze kiedyś się spotkamy w szerszym gronie i będę się mogła zrewanżować.

 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

 

będę czekał. Zbieraj ochotników. Ale ty chyba ze Śląska jesteś, daleko strasznie 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Cześć!

Mam nadzieję, że wkrótce znajdę pracę i wybiorę się na wycieczkę do Torunia, a jak nie to może wygram w totka...Wiara czyni cuda

Pozdrawiam Cię ze Śląska

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

W kolejce po wygranie w totka pierwszy jestem :p

A jak wygram na bank odwiedzę Śląsk 

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

No to dobra jesteśmy umówieni.

Ustawienie monitora - for MAGDA SZ.

Znalazłam pracę, wiec jak mi przedłużą umowę zacznę zbierać na bilecik do Torunia i na piwko.

Pozdrawiam