MENU

Forum - Grupa

Grupa

Grupa

Mam w przyszłym tygodniu komisje o przyznanie grupy ON. Odwolalam sie, bo mi II gr zabrali i dali I, mimo, ze stan zdrowia sie pogorszyl, tzn. juz teraz nic kompletnie na jedno oko nie widze. Na drugie widze, ale pseudofakia i laserowania byly. Czy ja ozdrowialam? Jak myslicie mam szanse to wygrac, bo ja juz watpie, ze w naszym kraju jest jeszcze cos normalnego. :(

Pani na komisji powiatowej na moja odpowiedz jakie mam wyksztalcenie ( mam wyzsze) powiedziala, ze jak ja jestem niepelnosprawna, skoro studia skonczylam? SZOK!!!!!!!!! Ja jej mowie, ze przez rok z dyktafonu sie uczylam itp., bo czytac nie moglam a ta swoje. Bardziej ja interesowalo ile waze niz karty informacyjne ze szpitali. TEZ SIE Z TAKIMI "EUGENIUSZAMI" SOTYKACIE?

Mam wrazenie, ze jak ktos sie chce wyleczyc to na komisje- moment ozdrowia :) 

Grupa

Witam,

Chyba trzecią Ci dali a nie pierwszą?

A co do tej wagi to faktycznie przypomnialo mi się jak ja stawałam na komisję, tu akurat pani doktor zapoznała się z moimi kartami bardzo dobrze bo doskonale wiedziała co mi jest, jak i gdzie się leczyłam jak już weszłam do gabinetu ale po wyjściu miałam podobne odczucie, że najistotniejsze było to ile ważę:)

Pewnie taka rubryka jest w karcie którą orzecznicy wypisują i co mają zrobić, muszą zapytać.

 

Grupa

Tak oczywiscie,ze III. Przepraszam za bład.

Grupa

Nie niestety tak jest. Ja też mam wyższe i miałam najpierw umiarkowany stopień jak jeszcze miałam oko, ale bardzo słabo widziałam, a jak usunęli mi oko to dostałam lekki stopień. Paradoks, no nie?

Próbuj się odwoływać. Może ci się uda. To jest jak loteria.

Grupa

Zuzik - a odwoływałaś się?

Re: Grupa


Zaba:
Zuzik - a odwoływałaś się?

 

Nie odwoływałam się. Może dlatego, że nie miałam do tego wtedy głowy, a może też dlatego, że jak miałam umiarkowany stopień to  nie mogłam w ogóle pracować, bo byłam w trakcie leczenia onkologicznego, a po usunięciu oka dostałam lekki stopień, ale już nie musiałam się nigdzie leczyć, więc teoretycznie do pracy mogłam pójść.

Grupa

Zuzik mi chodzi o stopień niepełnosprawności nie o orzeczenie w ZUSie. Ty też o tym mówisz? Co ma praca  do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności?

Re: Grupa


Zaba:

Mam w przyszłym tygodniu komisje o przyznanie grupy ON. Odwolalam sie, bo mi II gr zabrali i dali I, mimo, ze stan zdrowia sie pogorszyl, tzn. juz teraz nic kompletnie na jedno oko nie widze. Na drugie widze, ale pseudofakia i laserowania byly. Czy ja ozdrowialam? Jak myslicie mam szanse to wygrac, bo ja juz watpie, ze w naszym kraju jest jeszcze cos normalnego. :(

Pani na komisji powiatowej na moja odpowiedz jakie mam wyksztalcenie ( mam wyzsze) powiedziala, ze jak ja jestem niepelnosprawna, skoro studia skonczylam? SZOK!!!!!!!!! Ja jej mowie, ze przez rok z dyktafonu sie uczylam itp., bo czytac nie moglam a ta swoje. Bardziej ja interesowalo ile waze niz karty informacyjne ze szpitali. TEZ SIE Z TAKIMI "EUGENIUSZAMI" SOTYKACIE?

Mam wrazenie, ze jak ktos sie chce wyleczyc to na komisje- moment ozdrowia :) 

 Witam!Koleżanka po chorobie Heinego-Medina, nabawiła się w dzieciństwie i cały czas kontynuowała naukę w szpitalach ,klinikach kończąc z dyplomem magistra bodajże ochrony środowiska nie mogła znależć pracę i kiedy stanęła na Komisji Lekarskiej powiedzieli że wymowa i poruszanie się nie jest potrzebne przy pracy biurowej i nie dali jej żadnej grupy.Dziś pracuje legalnie w Niemczech tutaj zostawiła rodzinę ale mówi ,że czuje się spełniona zawodowo może pomagać innym chorym i śmieje się.... z dyplomem magistra.Pozdrawiam i trzymam kciuki Uśmiech

 

Re: Grupa


Zaba:
Zuzik mi chodzi o stopień niepełnosprawności nie o orzeczenie w ZUSie. Ty też o tym mówisz? Co ma praca  do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności?

 

Zgadza się, ale zarówno ZUS jak i komisje powiatowe przyznają ten stopień. Tylko w Zusie lekki stopień nazywa się częściową niezdolnością do pracy. Ale traktuje się go na równi z lekkim stopniem. Różnicą istotną jest to, że Zus przyznaje rentę a komisje już nie. Ale procedura orzecznictwa i kryteria przyznawania są te mniej więcej te same w obu instytucjach. A praca ma istotne znaczenie w orzeczeniu o niepełnosprawności bo jest jednym z kryteriów przyznania niestety, cyt:

"Przy ocenie stopnia niepełnosprawności bierze się pod uwagę:

- stopień naruszenia sprawności organizmu oraz możliwości przywrócenia sprawności w wyniku leczenia i rehabilitacji,
- możliwość wykonywania dotychczasowej lub podjęcia innej pracy oraz celowość przekwalifikowania zawodowego,  m. in. dotychczas wykonywaną pracę, wykształcenie, wiek."

Grupa

Czasami mam wrażenie, że to wszystko to fikcja. Cała pomoc ON itp. Bo jak ktos ma tak zwany zawód "niewzrokowy" to co jest zdrowszy od tego z taka sama choroba tylko wykonywującego inna prace? Co do ZUS to jakoś to jestem w stanie pojąć ale co to grupy niepelnosprawnosci to nie.

To może radzic osobom majacym kłopoty ze wzrokiem, żeby się uczyli i zdobywali wyksztalcenie na kierunkach tzw. "wzrokowych". Bo potem im ZUS i powiatowe komisje powiedza, ze sa przecież zdolni. Teoretycznie to pracowac może każdy. Niewidomy może byc masażysta, powiedza przekwalifikuj się i hej ...! Ja pracuję i mam taki dylemat, ze to za moje pieniadze odprowadzanie z podatku  slucham takich urzedników, lekarzy, ktorzy mowia,ze jak pani chce to sa prywatne kliniki itp.W PEFRONie sie licza dochody na czlonka rodziny- tzn. ze ON, ktorego sytuacja materialan jest roche lepsza jest znowu gorszy? Ma pracowac, bo zdolny i mu sie nic nie nalerzy a druga osoba wykonywujaca inny zawod i troche inaczej sytuowana dostanie. Nasz "kochany" kraj :)

Po co mówic o integracji? Kto na niej korzysta?  Mam wrażenie, nie nie zawsze ON.

Grupa

JA MAM PIERWSZĄ GRUPĘ NA OKO KOD 04. ALE TO DOSTAŁAM W POWIATOWYM ZESPOLE ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, NIE MIAŁAM PROBLEMÓW.

GORZEJ BYŁO W ZUSIE, STARAŁAM SIE O RENTĘ, ALE NIESTETY SIE NIE UDAŁO, JAK ODKLEIŁA MI SIĘ SIATKÓWKA TO NIE PRACOWAŁAM, ANI SIĘ NIE UCZYŁAM I PEWNIE DLATEGO, LEKARZ ORZECZNIK Z ZUSU POWIEDZIAŁ MI, ŻE JEST WIELE ZAWODÓW , KTÓRE MOGĘ WYKONYWAĆ NP. ŚPIEWAĆ, I TO NIE JEST TRAGEDIA, BO NA DRUGIE WIDZĘ I TYLE. MAM TĄ GRUPĘ, ALE ONA MI ZACZYNA PRZESZKADZAĆ, BO ZA WYSOKA, ŻADEN ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ MNIE NIE CHCE , NORMALNI PRACODAWCY TEŻ. NIE MIEĆ GRUPY ŹLE, MIEĆ WYSOKĄ TEŻ FATALNIE.

POZDRAWIAM