MENU

Forum - prawo jazdy

prawo jazdy

prawo jazdy

mam takie pytanie czy nie bylo by problemu przy zrobieniu prawka... chce poinformowac ze mam tylko jedno oko(lewe) drugie mam usuniete po siatkowczaku i wstawiona proteze szklana, oraz mam wade -5,25... a moja okulistka powiedziala ze nie moge robic upragnionego prawka bo mam za duza wade wzroku... prosze na odpowiedz jak bylo w waszym przypadku...

prawo jazdy

gdybyś miała jedno zdrowe oko to nie było by problemów, amatorsko można jeździć, ale masz sporą wadę wzorku na tym widzącym oku wiec trochę wątpliwe żeby ktoś ci dał pozwolenie lekarskie.

prawo jazdy

Obawiam się, że Paweł ma rację. W widzącym oku masz sporą wadę wzroku, więc nawet, gdybyś jakimś cudem dostała zezwolenie na zrobienie kursu, w chwili odnawiania prawa jazdy(co jest konieczne w przypadku wad wzroku) wystarczyłoby pogorszenie widzenia o 0,5 dioptrii i straciłabyś prawo jazdy. Jest wśród forumowiczów kilka osób, które doskonale radzą sobie za kółkiem, ale z ich wypowiedzi wynika, że ich widzące oko jest w doskonałej formie, a tylko to gwarantuje im możliwość bycia dobrym kierowcą i możliwość bezkolizyjnej jazdy. Zauważ, że Twoje widzące oko musi poradzić sobie z przejęciem funkcji drugiego oka, z percepcją całej perspektywy, obydwu stron drogi. Sama rozważ, czy jest w stanie tego dokonać, skoro samo niedomaga. 

Pozdrawiam!

prawo jazdy

Witam,w sprawie powyższego tematu koleżanki chcacej zrobić prawko,mam prawo jazdy od marca 2002,mam problem z prawym okiem którego nerw został ucisnięty przez guza przysadki ,mam też ograniczenie widzenia,na szczęscie prawo jazdy zrobiłem i mam je bezterminowo,lecz lewe oko jest bezbłedne,jeżdze już 8 rok i jest ok,nic nie zastapi uczucia szybkiej jazdy,no chyba że motocyklem ale to inna bajka.Pozdrówko